SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Genetyka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 964

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 6479
Cześć, mam zapytanie , od czego zależy genetyka , czy mamy w ogóle wpływ na nią . Dlaczego niektórzy mają złą genetyke, a inni dobrą ? Czy poprzez np ćwiczenia możemy zmienić genetyke przyszłemu pokoleniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020282
Cześć!

Masz częściową możliwość wpływania na genetykę. Mam na myśli między innymi epigenetykę. Bo większość genów dziedziczysz 49% masz od matki 49% od ojca, a 2% masz tak zwanych własnych. Działania jakie podejmujesz mogą aktywować geny, które posiadasz, co pozwili uruchomić inne i tak dalej i tak dalej. Działania o których mówię, to trening, - generalnie ruch, jedzenie - to co jesz ma bardzo duże znaczenie, ile śpisz - sen ma wpływ na regenerację i ekspresję niektórych genów. Możesz zerknąć na poniższy artykuł by zrozumieć troszkę bardziej jak wygląda wpływ genetyki na budowę mięśni:

Polecamy również: Genetyczne predyspozycje do sportu. Co oznacza gen do kulturystyki?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 6479
Przeczytałem artykuł, ale słyszałem też że część genów jest też po dziadkach, i jeśli ja np pobudze swoje geny o których napisałeś, to 2 pokolenie bardziej ich nie odziedziczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020282
Gukolom
Przeczytałem artykuł, ale słyszałem też że część genów jest też po dziadkach, i jeśli ja np pobudze swoje geny o których napisałeś, to 2 pokolenie bardziej ich nie odziedziczy?


No tak, bo Twoi rodzice mają geny Twoich dziadków.
Nie do końca rozumiem o co chodzi z drugim pokoleniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 6479
Obiło mi się o uszy nie raz że większość genów mamy po dziadkach , co myślę że jest prawdą (jak patrze np na wzrost dziadka i ojca oraz tego typu rzeczy) . A więc załóżmy że większość genów mamy po dziadkach , a rodzice po pradziadkach , to np moje geny powinien odziedziczyć ktoś z II pokolenia . (Nie mówie że tak jest ,myślę że to jest kwestia dość indywidualna, niektórzy mają większość genów po rodzicach,inni po dziadkach)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020282
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349849
Z tego co widzę w profilu masz 16 lat, więc niedługo (o ile już nie miałeś) powinieneś mieć na biologii podstawy genetyki - poszukaj w podręczniku (albo Google) o krzyżówkach genetycznych, prawach Mendla, genach recesywnych i dominujących. To powinno rozwiać Twoje wątpliwości.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 6479
Dziękuje za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754697
Niestety na naszą genetykę nie mamy wpływu. W dużej mierze zależna jest ona od genów przekazanych przez naszych rodziców i oczywiście ma znaczny wpływ w sportach sylwetkowych i nie tylko. Ciężko wyobrazić sobie koszykarza 170 centymetrów wzrostu, jak i 200 centymetrów wzrostu zapaśnika. Oczywiście wyjątki na pewno się przytrafiają, ale bardzo rzadko. Pierwsze słyszę żebyśmy mieli większość genów po dziadkach. Jest to pewna ilość, ale zdecydowanie mniej niż po rodzicach.

https://potreningu.pl/articles/5119/geny-somatotyp-i-tendencje-do-tycia 
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja, porady

Następny temat

Dieta na redukcje do oceny

WHEY premium