SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GALARETKI Z KURCZAKA

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3554
Witam!
Oto Mój pierwszy przepis :
Galaretki z kurczaka, zamiast kury można użyć również wieprzowiny czy indyka.
To jest podstawowa wersja, którą Ja najczęściej robię.
W skład wchodzi:
1kg piersi z kury (można dać udka czy nawet całą kurę), daje pierś ze względu na to że najszybciej się gotuje i nie trzeba obierać mięsa.

Jeśli chodzi o warzywa to tutaj jest dowolność właściwie, Ja wrzucam 0,5 kg marchewki i tyle samo groszku oraz cebulę i czosnek. Robiłem już z brokułami, czerwona fasolą, papryką itp.

Przyprawy: kostka rosołowa, szczypta kucharka, ziele angielskie, pieprz, sól i co ważne dla fanów ostrego - wkruszam 2 małe papryczki chili. Wiadomo w temacie przypraw - kwestia gustu.

Na całość 2 litry wody i opakowanie żelatyny. ok 25g/litr.
Do podania cytrynka lub ocet.

1.Zagotowujemy wodę dodajemy pokrojoną pierś i przyprawy.(zwykle gotuje 20min)
2.Wrzucamy warzywa.
3.Gotujemy do momentu aż marchewka jest miękka i odcedzamy całość.
4.Bulion podgrzewamy i rozpuszczamy w nim żelatynę.
5.Warzywka wyłożone do pojemników lub miseczek zalewamy mieszaniną i odstawiamy w chłodne miejsce a potem do lodówki.
6.Czekamy aż zastygnie i wcinamy.
SMACZNEGO!!

B/W/T jak gotowany cyc.

Danie całkiem nieźle sprawdza się zawłaszcza w lecie kiedy zamiast rosołku można śmiało wszamać coś z lodówki.
Robiłem to już w mniejszych pojemnikach takich jak do kostek lodu albo literatek i świetnie wchodzi przy wódeczce jako zakąszacz:) zamiast innych mniej zdrowych zagrych.
Można spróbować wersji z ryżem (dodać na końcu ugotowany ryż i zalać bulionem) będzie wtedy pełnowartościowy posiłek).
Można rozlać od razu do pojemników i nie ma problemu z zabraniem do roboty.
Jeśli ktoś lubi można dodać ugotowane jajko pokrojone w plastry - tez fajnie wchodzi.

Pozdrawiam wszystkich i liczę na opinie - mogą być pozytywne i negatywne, byle konstruktywne.

Za to wszystko co przed nami, w gorę kielony...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 386 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9105
Nie za dużo tego groszku ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3554
:) Tak jak pisałem warzywa można dawać dowolne, Ja akurat lubię groszek i marchewkę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1404
kiedyś dużo tego jadłam, aż mi się znudziło :D dobry też jest indyk z czosnkiem i pietruszka, zalany rosołkiem z żelatyną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1748
Groszku nie wliczasz do bilansu ? Bardzo dobry przepis, ja znam "staroświecką" metodę na tzw. "zimne nóżki" gdzie gotuje się (oh tak) wieprzowe nogi ;p bez potrzeby używania żelatyny w proszku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3888
nogi na masę potrzebne fhooooooooooy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Groszek ogólnie nie jest dobry w czasie redukcji, jak zresztą inne fasolowate. Ale tak, warzyw nie wliczam do bilansu.
Zimne nóżki - dobry przepis, naturalna żelatyna aczkolwiek nie zawsze wychodzi. Z żelatyną w proszku nie należy przesadzać - chemia wiadomo, ale raz na jakiś czas to fajna odmiana.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 457 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6419
zimne nóżki made by my mom są po prostu nieziemskie... ale z kurakiem takiego papu jeszcze nie jadłem... w krótce wypróbuję. z pewnością smakuje wybornie

Najpotężniejszy jest ten, kto panuje nad sobą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 478
podaj BTW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 365
BWT zupelnie inne niz gotowany cyc, sama zelatyna to 80% bialka, wiec w 50g zelatyny masz 40g bialka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 366 Napisanych postów 8676 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 130653
a od kiedy to sie wlicza żelatyne w bilans i BTW???

przyswajalność takiego białka jest niemal zerowa !!!

Stop wishing start doing

Nowy temat Wyślij odpowiedź
nutloveb