SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GALARETKI Z KURCZAKA

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15166

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3554
Witam!
Oto Mój pierwszy przepis :
Galaretki z kurczaka, zamiast kury można użyć również wieprzowiny czy indyka.
To jest podstawowa wersja, którą Ja najczęściej robię.
W skład wchodzi:
1kg piersi z kury (można dać udka czy nawet całą kurę), daje pierś ze względu na to że najszybciej się gotuje i nie trzeba obierać mięsa.

Jeśli chodzi o warzywa to tutaj jest dowolność właściwie, Ja wrzucam 0,5 kg marchewki i tyle samo groszku oraz cebulę i czosnek. Robiłem już z brokułami, czerwona fasolą, papryką itp.

Przyprawy: kostka rosołowa, szczypta kucharka, ziele angielskie, pieprz, sól i co ważne dla fanów ostrego - wkruszam 2 małe papryczki chili. Wiadomo w temacie przypraw - kwestia gustu.

Na całość 2 litry wody i opakowanie żelatyny. ok 25g/litr.
Do podania cytrynka lub ocet.


1.Zagotowujemy wodę dodajemy pokrojoną pierś i przyprawy.(zwykle gotuje 20min)
2.Wrzucamy warzywa.
3.Gotujemy do momentu aż marchewka jest miękka i odcedzamy całość.
4.Bulion podgrzewamy i rozpuszczamy w nim żelatynę.
5.Warzywka wyłożone do pojemników lub miseczek zalewamy mieszaniną i odstawiamy w chłodne miejsce a potem do lodówki.
6.Czekamy aż zastygnie i wcinamy.
SMACZNEGO!!

B/W/T jak gotowany cyc.

Danie całkiem nieźle sprawdza się zawłaszcza w lecie kiedy zamiast rosołku można śmiało wszamać coś z lodówki.
Robiłem to już w mniejszych pojemnikach takich jak do kostek lodu albo literatek i świetnie wchodzi przy wódeczce jako zakąszacz:) zamiast innych mniej zdrowych zagrych.
Można spróbować wersji z ryżem (dodać na końcu ugotowany ryż i zalać bulionem) będzie wtedy pełnowartościowy posiłek).
Można rozlać od razu do pojemników i nie ma problemu z zabraniem do roboty.
Jeśli ktoś lubi można dodać ugotowane jajko pokrojone w plastry - tez fajnie wchodzi.

Pozdrawiam wszystkich i liczę na opinie - mogą być pozytywne i negatywne, byle konstruktywne.















Za to wszystko co przed nami, w gorę kielony...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 386 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9105
Nie za dużo tego groszku ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3554
:) Tak jak pisałem warzywa można dawać dowolne, Ja akurat lubię groszek i marchewkę.

Za to wszystko co przed nami, w gorę kielony...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1404
kiedyś dużo tego jadłam, aż mi się znudziło :D dobry też jest indyk z czosnkiem i pietruszka, zalany rosołkiem z żelatyną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1748
Groszku nie wliczasz do bilansu ? Bardzo dobry przepis, ja znam "staroświecką" metodę na tzw. "zimne nóżki" gdzie gotuje się (oh tak) wieprzowe nogi ;p bez potrzeby używania żelatyny w proszku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 215 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3888
nogi na masę potrzebne fhooooooooooy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3554
Groszek ogólnie nie jest dobry w czasie redukcji, jak zresztą inne fasolowate. Ale tak, warzyw nie wliczam do bilansu.
Zimne nóżki - dobry przepis, naturalna żelatyna aczkolwiek nie zawsze wychodzi. Z żelatyną w proszku nie należy przesadzać - chemia wiadomo, ale raz na jakiś czas to fajna odmiana.

Za to wszystko co przed nami, w gorę kielony...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 457 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6428
zimne nóżki made by my mom są po prostu nieziemskie... ale z kurakiem takiego papu jeszcze nie jadłem... w krótce wypróbuję. z pewnością smakuje wybornie

Najpotężniejszy jest ten, kto panuje nad sobą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 478
podaj BTW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 365
BWT zupelnie inne niz gotowany cyc, sama zelatyna to 80% bialka, wiec w 50g zelatyny masz 40g bialka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
a od kiedy to sie wlicza żelatyne w bilans i BTW???

przyswajalność takiego białka jest niemal zerowa !!!

Stop wishing start doing

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sos orzechowo- chrzanowy

Następny temat

Budyń coconut

WHEY premium