SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Górne partie brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w sumie caly brzuch masz do poprawy- i nie chodzi tylko o wzmocnienie mięśni- ale chodzi przede wszystki o strate tego tluszczu ktory nan zalega.
w tym celu nie ma lepszej metody jak odpowiednio skoordynowac wlaściwe odżywianie, trening silowy, i aeroby.
mięsnie brzucha oczywiście w tym sa juz ujęte.
natomiast na dolna część brzucha najlepsze ćw. wg. mnie to unoszenie nóg w podporze- jednakże jest to ćw. dość trudne technicznie i żeby odnięść z niego korzyści potrzeba aby ruch był wlaściwy, a mięśni juz dość silne.
unoszenie prostych nog wg. mnie to dopiero taka slaba imitacja prawidłowo wykonanego tegoż ćwizcenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli 0 słodyczy, siłka, rower, piłka nożna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no... zero slodyczy myslę, że nie wystarczy, trzea ulozyc odpowiednijsza dietę- odsylam cie wiec do działu Odżywianie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zdania są podzielone na temat mojej diety w przypadku mojego wieku ... 14 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to 0 słodyczy... Czy ćwiczenia przyśpieszą efekt?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Hmm unoszenie nóg w podporze? Apokalipsa, możesz to ćwiczenie trochę przybliżyć?

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2008-06-17 08:49:58

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Proszę się nie wtrącać w temat ... Jest takie coś jak wyszukiwarka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9764
Unoszenie nóg w podporze

Stajemy plecami do specjalnej podpory, ramiona opieramy na poziomych poprzeczkach podpory, dłońmi chwytamy uchwyty, w tym momencie znajdujemy się już ponad podłogą.

Z tej pozycji unosimy nogi w górę, w kierunku klatki piersiowej, jednocześnie uginając je w kolanach. Technika podobna, jak w unoszeniu nóg w zwisie, jednak mięśnie zaangażowane pod innym kątem.

W tym ćwiczeniu również należy pamiętać o zachowaniu pełnego zakresu ruchu-zmniejszanie go prowadzi do skracania mięśni. Tempo ruchu umiarkowane, bez zrywów. Im mniejsze ugięcie nóg w kolanach, tym większy stopień trudności ćwiczenia, większe zaangażowanie mięśni zginaczy bioder(przy zmniejszeniu pracy mięsni brzucha) i większe napięcia w dolnym odcinku grzbietu.



Młody poczytaj tutaj: https://www.sfd.pl/Mięśnie_brzucha_kompedium_wiedzy-t346542.html

Widze ze standart ladny 6-pak na brzuchu i estetyczna klatka....kto by tam pomyslal o czyms innym....


pozdrawiam.

"Powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Aaaaa to o to chodziło... Heh teraz wydaje się to oczywiste ale jakoś nazwa mi się obca wydawała Spodziewałem się podporu tyłem

Ja niestety drążek mam na takiej wysokości, że nie da rady w zwisie prostych nóg unosić więc unoszę w podporze na poręczach W pozycji tak jak się robi pompki na poręczach A to, że się zmniejsza pracę mięśni brzucha to można chyba zniwelować nieco. Ja np. potrafię skupić się na pracy mięśni brzucha i co prawda w dolnej fazie ruchu pracują także zginacze bioder ale potem juz nie, przynajmniej moim zdaniem. Lub jest to praca naprawdę minimalna.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szybkie pytanie

Następny temat

Przerwa w treningach.

WHEY premium