SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fullbody workout - warto?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 643

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 50
Witam! Moja przygoda z siłownią zaczęła się 3 miesiące temu,wcześniej czynnie udzielałem się sportowo, biegałem, robiłem wiele ćwiczeń za pomocą własnego ciała, trenowałem mma etc.

Waga 68 kg 175 wzrost. Ogólne wyniki:
Wycisk na klatkę: 110kg
martwy ciąg: 130kg
przysiad ze sztangą na barkach: w okolicach 160-170 kg
pompki: 130+

Mój obecny plan wygląda następująco:

dzień 1 - Klatka, triceps

dzień 2 - biceps, barki, przedramię

dzień 3 - plecy

dzień 4 - nogi

Nigdy nie narzekałem na taki rozkład treningowy, progress jest na tyle zadowalający, że motywuje do dalszych treningów jednak potrzebuję jakiejś małej zmiany głównie z ciekawości, dla odświeżenia swoich treningów, a w efekcie może nawet poprawienia efektów. Postanowiłem zainteresować się fullbody workoutem ze względu na to, że mam zamiar niedługo wrócić do treningów mma. Chcę się nastroić szczególnie na siłę i wytrzymałość (Z naciskiem na pierwsze, wytrzymałość się zrobi na mma). Przykładowo:

plecy, barki, klatka, biceps, triceps 2-3 serie na każdą partię, siłowe treningi z większym obciążeniem jedynie przy klatce piersiowej i martwym ciągu. Nogi mam zamiar robić osobno, treningi na siłowni planuję ograniczyć do 3 tygodniowo czyli kolejno:

dzień 1: fullbody workout
dzień 2: nogi
dzień 3: fullbody workout

Tu nasuwa się pytanie czy warto? Ciężką pracą, treningiem można osiągnąć wiele, ale dobry plan jak wiadomo może wyciągnąć maximum efektów. Czekam na jakieś sensowne wypowiedzi, rady, uwagi. Na koniec dodam, że nie zależy mi na byciu niewiadomo jakim koksem. Nie imponuje mi 50cm w łapie ani zalanie się wodą i tłuszczem pod pretekstem 'najpierw masa' dlatego nie oczekuję wypowiedzi ''od tego treningu nie urośniesz'' ponieważ chcę zostać szczupły i wyrzeźbiony bez wsuwania 10kg gainerów tygodniowo.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 680
110kg na klate przy masie 68kg...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 50
Ćwiczę dopiero jakiś czas więc moje wyniki nie są powalające ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 139 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1677
Nekrofil17 mowiąc 68kg i 110kg na klate miał na myśli ironiczne podsumowanie ze coś tu nie pasuje.

;P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 50
Nie mam powodu zmieniać rzeczywistych wyników bo chcę otrzymać sensowne porady i nie muszę się popisywać przed nikim na forum wyssanymi z palca bajkami. Czekam na sensowne wypowiedzi i NA TEMAT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 169 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2503
fbw ,polega na tym ze ciwczysz wszystkie miesnie ciała na jednej sesj treningowej ,wiec dlaczego odzielasz nogi?Bo w tedy te nogi zajedziesz.
Jescze jak dojdzie mma ,to sie przetrenujesz w ten sposób.

Zmieniony przez - ziolko11 w dniu 2013-03-21 09:48:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
w czym problem ? bo czytam i nie rozumiem .

trenowałeś na systemie dzielonym i jeśli nie jesteś zawodnikiem innej dyscypliny sportowej , pozostań przy SPLICIE .

Jeśli chcesz wrócić na MMA poczytaj może tutaj nieco ci się rozjaśni .

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 50
Dzięki @Tomasz1405, znalazłem to co chciałem : D Sog dla Ciebie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na klate ( "szewska" ), zwiększenie masy, później rzeźba.

Następny temat

oponka i aeroby

WHEY premium