SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fitmaxowskie Carbo - najsmaczniejsze na rynku - informacja potwierdzona!!

temat działu:

FITMAX

Ilość wyświetleń tematu: 13158

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Rzeczywiście często zdarza się, iż firma chwali się także pracownikami i ich osiągnięciami. Poniekąd reklamujący produkt zawodnicy swoim nazwiskiem firmują dane odżywki.
Są odżywki, w których podaje się skład poszczególnych półproduktów (np. SP80 Olimpa, carbo Vitalmaksa). Nie jest to dziś wielkie halo.
Nie znam tych firm, ale Polfarma kojarzy mi się z farmaceutyką. Jeśli tak to dokładny skład produktu MUSI być podany, również w proporcjach, na opakowaniu i w ulotce informacyjnej. Niektórzy już stosują te zasady - np. nie mam informacji "Multiwitamina" - i tyle, ale rozbicie jakie są tam witaminy, w jakim stężeniu i ile % RDA (np. Multiple sport Olimpa). Problem w tym, że te standardy dotyczące witamin nie są stosowane do odżywek.
Chodzi mi o fakt, iż WPC Ostrowi jest znacząco tańsze, gdyż pochodzi od producenta. Czyli mleko wpływa do zakładu, WPC wychodzi. Takiej zależności nie ma żadna z firm odżywkowych na rynku.
Masz rację - WPC to nie zawsze WPC. W Ostrowi sprawa jest jasna. Ktoś kto jest uczulony na białko mleka często narzeka na Ostrowię. Ale jednocześnie wiele osób mówi, że WPC innych firm im podchodzi. I tu jest to pytanie... Jak to możliwe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1394 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7910
A co ma wspólnego z uczeleniem na białko mleka a zażywanie Ostrowii?Ostrowia to wpc czyli koncentrat serwatki,białko mleka to kazeina,tylko 2% serwatki to wpc.

"Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Nie bardzo zrozumiałem WPC=koncentrat serwatki i 2% serwatki do WPC. A 98% koncentratu serwatki to co?

Zwykle jest tak, iż osoby, które mają problem z mlekiem nie mogą przyjmować produktów mlecznych. Dlaczego tak to działa - nie wiem. Czasami ktoś ma alegrię pokarmową tylko w dzieciństwie, a czasami ciągnie się to całe życie. Tak samo z problemami z laktozą - jedni tolerują, inni nie. Dla mnie dziwne jest to, że ktoś jest uczulony na WPC Ostrowii, ale na WPC np. Treca już nie.

Zmieniony przez - Wiad w dniu 2010-07-18 19:41:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1394 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7910
Problemy z Ostrowią to głównie problemy z nie tolerancją laktozy.2% serwatki to wpc,reszta to kazeina,czyli jak ktoś jest uczulony na kazeine to nie może być uczulony na Ostrowie,gdyż w Ostrowii nei ma białka mleka-kazeiny.Dlatego to sie nazywa wpc-koncentrat białka serwatkowego.

"Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1394 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7910
Miało być ze 2% białek w serwatce to wpc,reszta to kazeina.Czyli 2% z 12% ogólnej zawartości białka w serwatce,gdyż serwatka ma 12% białka a reszta to laktoza i tłuszcz.

"Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"

...
Napisał(a)
Usunięty przez PawelSzEvc za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 18766 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78763
dział komercyjny, dodatkowo nie można umieszczać linkow z allegro na sfd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
OK, to podaję odpowiedź bez linków. Linki nie miały reklamować, ale uświadomić koledze Litwinowi, że pomylił produkty. Najwyżej sam znajdzie.

W dziale odżywki sporo jest osób uczulonych na białko mleka (laktalbuminę) i stąd
rewolucje żołądkowe w Ostrowi.
Co do laktozy to rzeczywiście niektórzy mają z tym problem, ale nie w
przypadku WPC, gdyż 100g zawiera ok. 6% laktozy.
Mylisz serwatkę, która jest odpadem z WPC. Rzeczywiście serwatka ma
bardzo dużo laktozy, ale to nie jest produkt do spożycia przez ludzi.
Zwracam Ci uwagę, iż sprzedający poleca ją do... kąpieli. Jeszcze nie
słyszałem ani nie widziałem, by na jakiejkolwiek odżywce (w tym carbo,
jak w temacie) pisali, że można się w niej kąpać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1394 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7910
Chyba mnie nie skumałeś.Pisałeś że ludzie są uczuleni na białko mleka,to ci napisałem ze nie mogą po Ostrowii na nie reagować gdyż białkiem mleka jest kazeina,a tej w Ostrowii nie ma.Tak jak pisałem serwatka ma 12% białka,z tych 12% tylko 2 % to WPC,reszta to kazeina.Poza tym jak ktoś nie ma laktazy to i te 6 gram,nawet 2 gramy potrafią zrobić rewolucje w żołądku.

"Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Wiesz co... chyba mi carbo zaszkodziło, bo faktycznie nie wiem o czym piszesz... To nie ja wymyśliłem, że osoby uczulone na mleko mają problem z WPC Ostrowi (poczytaj dział dot. odżywek). To te osoby się tam skarżą.
To, że serwatka ma tyle i tyle to OK, ale ja w ogóle nie piszę o serwatce, ale o WPC. Rozumiem, że Tobie chodzi o serwatkę zawierającą 65% laktozy, bo ona ma ok. 12% białka. WPC Ostrowi ma 80% białka i 6% laktozy.
OK, laktoza szkodzi, na stronie Fitmaksa nie ma info o wartościach odżywczych WPC. WPC Olimpa ma 4,2% laktozy. Śmiem twierdzić, że jedynie najdroższe odżywki mogą mieć 0g (np. CFM izolat).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Amino 2000 - najlepszy hydrolizat na rynku! Serwatka + Białko jaja!!

Następny temat

FITMAX

WHEY premium