SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fit-to-be-plan do oceny

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11672

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do mc - jaki to ma być mc? Bo jest żaden. Wygoogluj sobie czym się różni klasyk, mc na prostych i mc rumun. Jeśli robisz klasyka,to ruch MUSI zaczynać i kończyć się odłożeniem sztangi na ziemię. W rumunie natomiast nie uginasz nóg i nie schodzisz tak nisko. No zły ten mc, dobrze, że wrzuciłaś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 606
Zrotowalam przedramiona zeby bardziej sciagnac lopatki.Widzicie,dlatego wspominalam, ze nie wierze do konca angielskim trenerom.Wedlug nich technika jest idealna,przede wszystkim w planku... Na zajeciach circuit robimy plank z ciezarem przeniesionym do przodu.
Mc-na body pumpie takiego nas uczono i zawsze bylo powtarzane nogi lekko ugiete,nie blokujemy kolan.Jaki wiec powinnam robic?Na prostych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 606


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 606
A przy planku nie ma szans,zebym miala calkowicie proste plecy.Ona sa tak od zawsze wygiete w czesci ledzwiowej.Jak ide to najpierw wypieta piers na koncu tylek.Hmm troche jak kaczka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Na pumpie robi sie rumuna i faktycznie blokady kolan nie ma. Ale jak rumuna to ta sztanga za nisko juz jest. W planku mozna przenosic ciezar przod tyl ale to jest ruch, tego sie nie zatrzymuje. Masz lordoze? Jezeli tak to tylopochylanie miednicy jest dla ciebie rozciagajace wiec pilnuj go szczegolnie w planku. Przy lordozie i tak bidne ledzwie dostaja popalic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 606
No na to wyglada,ze to lordoza.Nigdy nie bylam z tym u lekarza bo nie dokucza mi to w zaden sposob.Ale przy planku nie dam rady byc w 100%lini prostej.Coz,sila wyzsza.Mimo wszystko cialo jest napiete a lokcie tak jak mowilam,przy lustrze jak robie to mam rowno pod barkami.Ciezar zaczne przenosic na tyl bo robilam odwrotnie jak do tej pory.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
No jak masz lordoze to inny ksztalt kregoslupa wiec nie pozwoli ci na pewne ruchy. Niemniej jednak zwracaj uwage na rozciaganie tych regionow oraz mobilizacje i sile calego posladka i dwojek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja też mam lordozę. Potrafię zrobić plank tak jak ty (nawet spróbowałam, żeby się upewnić) i wtedy można wiiiiisieć i wisieć. Bo tak na prawdę nie ma napięcia ani pośladków, ani brzucha. Spróbuj sobie maksymalnie spiąć tyłek tak, żeby miednica podwinęła się do przodu + do tego dodać spięcie brzucha. I wtedy masz plank, który morduje po 30 sekundach,

Tutaj laska tłumaczy, jak się nauczyć to robić. Co prawdaż w staniu, ale to ta sama logika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 606
Ok.Sprobuje zrobic jak mowisz chociaz posladki napinam,brzuch rowniez.
A co do MC-to ktory jest lepszy?Robic klasyczny,taki do ziemi na lekko ugietych nogach?


Zmieniony przez - adrianak w dniu 2015-07-26 23:08:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Klasyczny ma nieco inne wlasciwosci i ciagniesz z ziemi zapierajac sie z nogami (i dlatego ten ciezar musi byc spory zebys czula, ze ciagniesz). Klasyk jest duzo trudnijeszy technicznie. W rdlu masz opuszczanie ciezaru. Inaczej angazujesz cialo. Ktory robic? Obydwa :) Podalabym linki na yt, ale w robocie jestem wiec YT zablokowany hehehe. Na zajeciach nie uczy sie klasyka, bo sie nie da w grupie tego zrobic poprawnie no i ciezary jakimi operujesz sa duzo wieksze. Gryf sztangi w klasyku jak lezy na ziemi powinien byc w polowie piszczeli, wiec przy malych talerzach sie nie da, no chyba, ze podstawki sa............ale widzialas kiedys podstawki pod sztangi na zajeciach? Wiec klasyk jeszcze przed Toba :)


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2015-07-27 09:50:06
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czaj_nik walczy dalej

Następny temat

redukcja :-)

WHEY premium