SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW do oceny. Pomóżcie : d

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Siema, mam 18 lat ok, 4 miesiące stażu. Sądzicie, że taki plan będzie dobry?


Poniedziałek
Przysiad 5x5
Wycisk płaska 5x5
Wiosłowanie sztangą 5x5
Wyciskanie francuskie 3x10
Uginanie ramion ze sztangą 3x10

Środa
Przysiad 5x5? ( na kilku rozpiskach dotyczących fbw 5x5 widzialem przysiad na kazdym treningu a na nie niektorych 2 razy w tygodniu, gdzie w jednym dniu zastępuje go martwy ciąg. Lepiej robić 3 czy 2 razy siady?)
OHP 5x5
Martwy ciąg sumo 5x5
Pompki na poręczach 3x
Podciąganie podchwytem 3x

Piątek
Przysiad 5x5
Wycisk płaska 5x5
Wiosłowanie sztangą 5x5
Unoszenie ramion na boki z hantlami 3x10
Brzuch
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Taki plan widziałem już kilka razy. Wziąłeś gotowca, który był oceniany pewnie setki razy. Co jet Twoim celem? Jeżeli masa, to są lepsze programy. Jeżeli siła... to jest jeszcze za wcześnie. Przysiady 3 razy w tygodniu to nie jest łatwa sprawa, a MC z wiosłami obciążą bardzo odcinek lędźwiowy. Poćwicz jeszcze z pół roku normalnym programem i zadbaj o dietę. Jak dobudujesz trochę mięśni, to takie programy będą miały większy sens.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Cel: Siła/masa. Na co za wcześnie jeśli siła? Co masz na myśli przez "normalny" program? : d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Wklej wypełnioną ankietę działu, którą masz podwieszonych postach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Płeć : M

Wiek : 18

Waga : 89

Wzrost : 185

Cel treningowy : Siła/masa
Staż treningowy na siłowni : z dopiętą dietą i rozplanowanym treningiem 2-4 miesiące, a ogólnie to na siłowni się pojawiałem plus machałem hantlami w domu od 4 lat

Uprawiane inne sporty : żaden na poważnie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : dobrze wyposażona siłownia

Dieta : pod kontrolą ( mam tu makro podać dokładne ; d? bo nie jestem pewien o co chodzi w tym punkcie

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : Kreatyna, beta-alanina

Ostatnio przerabiany plan: FBW góra- dół 4 razy w tygodniu rozplanowany przez trenera na siłowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Na siłę nigdy nie jest za wcześnie, jednak trening 5x5 jest dość ciężki i jak masz niedobór mięśnia i słabą technikę, to wszystko ładnie wejdzie w stawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Trudno troche na forum pokazać jak się stoi z techniką : d. Ale dużo się naoglądałem o poprawnej technice i patrząc na to jak większośc osób wykonuje te ćwiczenia na siłowni wydaje mi się, że moja jest raczej powyżej przeciętnej. Jestem raczej oswojony z tymi ćwiczeniami, wiem na co zwracać uwagę, bo robię je od tych paru miechów : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Jakie masz osiągi w głównych bojach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Nie mierzyłem nigdy 1RM, bo nie było pojedynczego powtórzenia w planie nigdy, ale z użyciem kalkulatora wychodzi mi, że to mniej więcej:

Wyciskanie na płaskiej: 100
Przysiad:136
MC: 133


Zmieniony przez - sercharles24 w dniu 2016-08-20 18:07:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
W kalkulatory nie wierzę. Moja opinia jest taka, że bym nadal robił jakieś fbw/hst/push-pull. Jak an Twoją masę, to osiągi nie są najwyższe. Miałem podobne ważąc 70 kg przy identycznym wzroście. Siła będzie rosła razem z masą. Poczekaj z 5x5 do przyszłej wiosny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 106
Wydawało mi się, że fbw 5x5 jest całkiem dobre dla początkujących, czy coś źle zrozumiałem : o?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dylemat, masa czy rzezba.

Następny temat

czy redukować dalej.

WHEY premium