SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW czy trening dzielony?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3924

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3642
Witam wszystkich od kwietnia ćwiczę regularnie na siłowni, początkowo bawiłam sie troszkę w trening dzielony, ale po przeczytaniu kilku artów zdecydowałam sie na FBW. Bardzo podoba mi sie ten system ćwiczeń, gdyż 3 razy w tygodniu angażuje do pracy całe ciało. Wykonuję 11 ćwiczeń (miało być 12 ale pomijam łydki). Moim głónym celem jest wyszczuplenie i wyrzeźbiebie sylwetki FBW ćwicze od 2,5 miesiąca, zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem byłoby przejście na splita czy kontynuowanie FBW zmieniajac jedynie rodzaj ćwiczen? Pozdr i z góry dziękuję

impossible is nothing

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
znam metodologie hst . ale polaczenie odpoczynku + dodatkowa zmiana cwiczen to jest bardzo dobry pomysl , moim zdaniem lepszy niz same zmiany w intensywnosci .
zeby nie bylo , ze nie probowalem a sie upieram to ja wlasnie nie zmieniam cwiczen ze wzg ze cwicze w domu i nie mam mozliwosci przebierac w cwiczeniach , a szkoda bo z checia bym poexperymentowal .
nadal uwazam ze twoje stwierdzenie jest za odwazne . teraz z twoim opisem jest ok , ale wczesniej bez wiekszej dawki info wyjasniajacych o czym mowisz wygladalo to jakbys obalal teze zaskoczenia miesnia , a jedynie z nia polemizujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7813
jedz dalej z fbw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
kontynuowanie fbw.

a dlaczego chcesz zmieniac cwiczenia? mozesz to zrobic, ale nie musisz.

dobrze by bylo natomiast zrobic tydzien przerwy, po czym zaczac na nieco mniejszych ciezarach niz teraz cwiczysz, i powoli dodawac obciazenie.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3642
hmm ćwiczenia chciałam zmienić żeby nudno nie było poza tym ćwiczenia chyba ogólnie nalezy zmieniać, aby "zaskakiwać" mięśnie czyms nowym? Bardzo podoba mi sie ten pomysł z przerwą, jak mi sie skończy karnet w siłowni to sobie odpocznę tydzień Ćwiczyc dalej 3 razy w tygodniu? Dotychczas robiłam 4 obwody. Zmienic cos czy zostawic tak jak jest? dzięki z góry

impossible is nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
tak jak pisalem, nie ma przeszkod zeby zmienic cwiczenia, czesto to pomaga troszke, ale to raczej dzialanie dla psychiki, niz rzeczywista potrzeba - koniecznosc zaskakiwania miesni to mit

jednak jak masz ochote, to zmieniaj smialo.

3 x w tyg to optimum wg mnie, ewentualnie co drugi dzien, jesli mozesz i chcesz cwiczyc tez w weekendy.
po przerwie mozesz zaczac np. przez pierwszy tydzien 2 obwody, drugi tydzien - 3, a potem juz caly czas 4, ale mozesz tez caly czas cztery, tylko zaniz ciezary na poczatku troche w stosunku do mozliwosci.
przerwa (roztrenowanie) jest wlasnie po to, zeby nie trzeba bylo zmieniac cwiczen, a miesnie byly znow bardziej podatne na bodzce, nawet na ten mniejszy ciezar, ktorego uzyjesz na poczatku po przerwie, a nastepnie rosly dzieki stopniowemu zwiekszaniu obciazenia.

powodzenia, ja wlasnie wyjezdzam na urlop

Zmieniony przez - chwilowy w dniu 2007-07-21 18:23:08

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3642
więc życzę miłego roztrenowania i i wielkie dzięki za pomoc

impossible is nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 415
wlasnie tez chce zaczac od FBW, rozumiem cwiczonka i zastosuje jakis plan mam tylko jedno pytanko co do kolejnosci:
czy jak mam 2 serie np nog a pozniej 2 serie klatka to robie jedna nog, pozniej jedna klatke i dalej inne bez przerw i jak zrobie jeden obwod to potem drugi
czy moze jedna seria nog, odpoczynek, 2 seria nog i dalej kolejna czesc ciala ...

jak jest z odpoczynkami - czy bez odpoczynkow od jednej maszyny na druga i dopiero o jednym obwodzie czy odpoczynki pomiedzy cwiczeniami

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
pierwsza opcja to act - trening obwodowy - dobry na poczatek przygody z silownia - przerwa miedzy cwiczeniami okolo 30 sekund - zeby uspokoic oddech i przejsc do nastepnego stanowiska - po obwodzie 3-4 minuty przerwy przed rozpoczeciem kolejnego - serie z zapasem 2-3 powtorzen.

druga to typowy klasyczny fbw - tu juz dluzsze przrerwy miedzy seriami - do 2-3 minut nawet, zaleznie od ciezaru i cwiczenia.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 415
aha kapuje
to wole ten klasyczny fbw :)
czyli robie seryjke na nogi - przerwa - 2 seria na nogi - przerwa - kolejne cwiczenie itd ...

dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chwilowy nie przesadzasz mowiac ze zmienianie cwiczen to mit ? moim zdaniem mocno przesadziles
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
moim nie.

chodzi o to, ze zmiana cwiczen i "zaskakiwanie" miesni nie jest warunkiem koniecznym do wzrostu czy to masy, czy sily.

chwilowy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o rade ...

Następny temat

Pytanie o łydki

WHEY premium