SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW czy domator

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3996
Witam wszytskich. Otóż pisze do was z pewną sprawą. A teraz do rzeczy, od roku trenuje MMA, teraz od września dalej bede cwiczył jednak chce dodac treningi na siłowni, wcześniej juz cwiczyłem domatorem przez 8 miesiecy. Prawdopodobnie bede miał nawet 4 treningi w tygodniu ( ale tego nie ejstem pewien) i nie wiem czy jakbym dodał siłownie do mojego planu to nie skończy sie to przetrenowaniem. Na początku chciałem trenowac 2 razy w tygodniu FBW ale teraz pomyślałem ze moze nie zaczynac wogóle treningów na siłowni tylko powrócic do domatora 3 razy w tygodniu. Dodam że mam 15 lat, 182 cm wzrostu waże 73-74 kg(waga mi skacze z tygodnia na tydzien tak :). Wiec jeżeli ktoś mi moze cos poradzic to bede wdzieczny, domator czy FBW?;> z góry dzięki:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
"problem nie leży w treningu siłowym, tylko w sposobie jego realizacji (poprawności). "

Zgadzam sie , ale w jego wieku nie może robić treningów na siłowni na 100 % swoich możliwości tak ?
A domatorem może jechać jak w walce, na 100 %.

EDIT: Nie wszyscy mają język angielski w szkole, niektórzy mają Niemiecki,Rosyjski,Francuski czy co tam jeszcze.


Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2008-08-28 17:19:02

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
FBW będzie dobre.ale nie wiem czy się nie przetrenujesz.

Zmieniony przez - kondek w dniu 2008-08-24 17:51:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17832
masz 15 lat, odpusc sobie silownie.

We're children of a fighting race
That never yet has known disgrace

Hail Hail, The Celts are here !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Moim zdaniem możesz dorzucić siłownię do swojego planu tygodniowego pod warunkiem, że bedziesz miał dobrą dietę. Trening full body ogranicz do 3-4 ćwiczeń: przysiad (albo martwy ciąg), wyciskanie na klatkę, podciąganie na drążku, coś na barki. Taka jest moja opinia. W twoim wieku mięśnie się szybko regenerują. Acha i nie rzucaj się na rekordy - dbaj o kręgosłup i stawy.
Pozdrawiam!

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3996
dzięki za odpowiedz, diete i tak prowadze więc zobaczymy jak to będzie;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 682 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14788
Polecajcie mu przysiady i martwy... nie powinien obciążać kręgosłupa osiowo w tym wieku!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Powiem tak - lepiej niech dwie-cztery godziny tygodniowo spędza więcej w sali gimnastycznej/siłowni niż siedzieć bez ruchu, garbiąc się przed komputerem. Z dwojga zagrożeń dla kręgosłupa-przysiadów z niewielkim dociążeniem, a krzywieniem się przed PC- wybieram dla chłopaka w jego wieku przysiady.
Poza tym mówimy o lekkim treningu, niedużymi ciężarami tak żeby wykonywać 12,10,8 powtórzeń z lekkim zapasem siły.

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 682 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14788
w takim razie spoko, chociaż wiadomo jak jest w praktyce...
Masz racje niech się chłopak rusza:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3996
wiecie chłopaki ja sie cały czas ruszam ;) i cwiczyłem dosyc sporo wiec pary to ja troche mam, a przed kompem nie siedze dużo :) jestem raczej silniejszy niz w chłopaki w moim wieku;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Tak jak napisałem, rób bardzo mało ćwiczeń ale wielostawowych, które angażują maksymalnie dużo mięśni na raz.

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 243 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2813
masz 15 lat, odpusc sobie silownie.
Chyba żartujesz.
Polecajcie mu przysiady i martwy... nie powinien obciążać kręgosłupa osiowo w tym wieku!
Przysiady nie są złe. Pamiętajmy o zwisaniu z drążka itp po treningu.
Z dwojga zagrożeń dla kręgosłupa-przysiadów z niewielkim dociążeniem, a krzywieniem się przed PC- wybieram dla chłopaka w jego wieku przysiady.
Chwali sie takie zdanie.

**

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[video] Sengoku 4 WALKI

Następny temat

Trening Siłowy pod MMA by Kondek

WHEY premium