SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW ABAB

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2748

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 500 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6348
Uwzględniając wszystkie poprawki do tej pory plan prezentuje się następująco:
FBW 3x w tygodniu A,B,A,B
A:
Nogi: Przysiady ze sztanga trzymaną z przodu 3s (12,10,8)
Plecy: Martwy ciąg nachwytem 3s (12,10,8)
Klatka: Wyciskanie sztangielek na skosie głową w górę/płaska 3s (12,10,8) [Na zmianę]
Barki: Wyciskanie sztangi zza głowy siedząc 2s (12,10)
Biceps: Uginanie ramion ze sztangielkami na modlitewniku 2s (12,12)
Triceps: wyciskanie francuskie sztangielki w siadzie 2s (12,12)
Brzuch: Brzuszki głową w dół z obciążeniem 2s (max)
Przedramię: Uginanie przedramienia nachwytem 1s (max)

B:
Nogi: uginanie nóg w leżeniu 3s (12,10,8)
Plecy: Podciąganie na drążku szerokim nachwytem 3s (12,10,8)
Klatka: wyciskanie sztangielek na skosie w dół 3s (12,10,8)
Barki: Wyciskanie sztangi sprzed głowy 2s (12,10)
Biceps: Uginanie ramion z supinacją 2 staniu 2s (12,12)
Triceps: Pompki w podporze rąk i pięt o ławkę 2s (12,12) (Tu dołożę sobie ciężaru na kolana)
Brzuch: Skłony boczne 2s (max)
Przedramię: Uginanie przedramienia podchwytem 1s (max)

Przerwy pomiędzy ćwiczeniami 60-90s.

Daje rade? co zmienić i dlaczego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Daje rade. Może tak zostawić. Powodzenia

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 500 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6348
gdyby ktoś kto to czya miał jakieś sugestie chetnie przeczytam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18700
Czemu przy wiciskaniu w dol dałes sztangielki ? Z tego co wiem to nierownomiernie buduje to klatke piersiowa. Daj normalnie sztange i bedzie git

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 500 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6348
Nierówno? Wątpię żeby był to jakiś widoczny gołym okiem ubytek.
Tak samo ćwiczenie bicepsa, barków, pleców, i w ogole wszystkiego sztangielkami buduje nierówno? Dlaczego tak uważasz?

Dałem tak bo sztangę na klatkę chciałem na jakiś czas wyeliminować ponieważ ciągle ją stosuję. Chciałem coś zmienić. W tej sposób mam FBW w którym mam zupełnie inne ćwiczenia niż zawsze. Fakt faktem, że sztangi na skosie w dół nie robiłem daawno.

W zw z tą tezą rein mena chciałbym poznać opinie na ten temat innych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18700
Nie wiem, moge sie mylic ale jak ja robilem skosem w dół sztangielkami to klatke z prawej strony mialem bardziej podcieta niz z lewej strony... robiac wczesniej sztanga nie zauwazylem tej roznicy. Stąd ten wniosek.
Uprzedzam pytanie - dobrze technicznie robilem.

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 500 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6348
No ja nie słyszałem o tym nigdy ale sądzę, że tak nie jest. Jeśli się mylę może ktoś coś na ten temat powie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
O wiele większe dyproporcje powoduje sztanga niż hantle.
Notabene hantlami właśnie się owe dysproporcje najlepiej wyrównuje.

Swoją drogą polecam doczytać troche o FBW, przyda się na przyszłość. https://www.sfd.pl/FBW_Geneza,_Zasady,_Podsumowanie.-t398536.html

w razie czego pytaj !

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2010-02-09 00:11:52

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 500 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6348
wiem, czytałem, ale wiesz.... czytać a zrozumieć wszystko to dwie różne rzeczy ;)
ps: zauważyłem, ze FBW daje mi lepsze efekty niż split i właśnie dlatego robię FBW.

Ja ćwiczę tak:
poniedziałek: wolne
wtorek: FBW
środa: pół godziny pływania na 80% możliwości
czwartek: FBW
piątek: wolne
sobota: FBW
niedziela: pół godziny pływania na 80% możliwości

cel to masa, dieta ok 4000 kcal. Daje radę ;>?

Mam jeszcze jedno pytanko: Nie wyglądam jakoś świetnie. Mimo wszystko ważne jest dla mnie ćwiczenie kapturków. Do tej pory robiłem szrugsy. Nie chciałem ich znów robić. Jak można ćwiczyć ,,kaptury" innymi ćwiczeniami? Czy można je włączyć do tego FBW?



Zmieniony przez - csc w dniu 2010-02-09 12:51:16

Zmieniony przez - csc w dniu 2010-02-09 12:55:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1240 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8570
Mozesz MC wykanczac malym szrugsem, robic powerszrugsy czy tez robic je hantlami jesli robiles sztanga.

Don't be afraid to be weak,
don't be too proud to be strong.

www.wolny-finansowo.pl - zarabianie online i revshare
www.treningnamase.com.pl - indywidualne diety i plany treningowe

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny/poprawy

Następny temat

pompki na poreczach

WHEY premium