SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW, pomocy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1227

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 970 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10418
Witam, ćwiczę obecnie:
1.Przysiad
2.RDL
3.WL
4.wiosło
5.millitary press
6.podciaganie nachwyt

Otoż jest to 3 miesiąc już moich zmagań tym planem i od poczatku listopada czuję ,że nic nie idzie. Do tej pory efekty były bardzo dobre, ale czuje ,że się już wypaliłem. A więc myślałem o zmianie planu na FBW A,B . Siedzicie więcej w tym dziale, często układacie jakies plany, polecacie: więc macie może jakich plan dobry pod ręka, jakiś link, gdzie znajde dobry plan.
Lecz nie wiem jak sie zabrać tak naprawde za układanie tych planów, jestem zielony. Znalazłem taki:
A
Plecy:
-Podciaganie na drazku 2s - konieczny zamiennik/brak sprzetu
-Martwy ciag 3s
Uda:
-Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Klatka:
-Wyciskanie na plaskiej lezac 3s
Barki:
-Wyciskanie sztangi za lub z przed głowy 3s
Tric :
-Wyciskanie wąskim nachwytem na ławce poziomej 2s
Bic:
-Uginanie ramion ze sztanga podchwytem stojac 2s

B
Plecy:
-Wioslowanie 3s
-"dzien dobry" 2s /
Uda:
-Przysiady ze sztanga z przodu 3s
Klatka:
-Wyciskanie na skośnej 3s
Barki:
-Wyciskanei sztangielek 2s
Tric:
-Wyciskanei francuskie sztanga w siadzie 2s
BIC
-Uginanei ramion ze sztangielkami mlotkowo 2s
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ankiete uzupełnij i wklej z postów podwieszonych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 970 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10418
ANKIETA

Płeć :M

Wiek :17

Waga :73

Wzrost :183

Cel treningowy :masa

Staż treningowy na siłowni : obecnie 3 miesiace

Uprawiane inne sporty : brak

Dostęp do sprzętu (ławka, sztanga, hantle) : FULL

Dieta : BEZ WYLICZANIA ZAPOTRZEBOWANIA 6-7 POSILKOW DZIENNIE ZDROWA ZYWNOSC.

Przeciwskazania medyczne : BRAK

Zażywane suplementy : brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ogarnicz to max do 4 ćwiczeń podstawowych na zestaw.

A:

Przysiad
Wioslowanie sztangą
Wyciskanie stojąc
Pompki na poreczach

B:

MC
Drazek
Wyciskanie lezac
Uginanie na modlitewniku/ze sztangą stojąc


Jak nie masz drazka to go załatw, możesz się podciągać dając sztangę na stojaki np. albo daj inverted row.


3 serie po 10 powtorzeń.

Cięzar ma być taki abyś wykonał założoną liczbe powtórzeń w serii poprawnie technicznie z zapasem 1-2 powtorzenia w serii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 970 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10418
a nie mozna by bylo cale cialo na jednej sesji? i dwa plany? wolałbym tak.
Co do tych stojaków to mam samoróbki ktore wysówają się na max 140cm, ejst to za mało, całe się bujają(juz próbowałemn tak robić)
-futryny mam w calym domu drewniane, a w pomieszczeniu w ktorym mam silke są sciany z plyty wiec nie mam takiej opcji nawet.


Zmieniony przez - tomekm2012 w dniu 2011-11-23 15:25:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Masz dwa plany i całe cialo na treningu. Daj więc inverted row albo jak masz to ściąganie wyciągu górnego do klatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 970 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10418
BAB moge robić? czy ABA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Na zmiane, ABA/BAB/ABA itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 970 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10418
ale ten pla to jawne zmniejszenie seri i cwiczen w skali 1 tygodnia, choc w tamtym planie ilosc cwiczen byla uboga. Nie mogłbym przejść na jakieś bardziej zaawansowane FBW lub split?

-pompki na poreczach nie moglbym wykonywac -brak poreczy

Zmieniony przez - tomekm2012 w dniu 2011-11-23 16:46:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 413 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2540
no to daj wyciskanie francuzkie...
sam cwicze tym planikiem i jest ok tyle ze do A dalem brzuch a do B lydki...

Viren mam takie pytanie... Mam trochę wyrzuty sumienia że nie ćwiczę przedramion w tym treningu i nie wiem czy dobrym pomyslem bylo by je dorzucic... z tym czy w ogole to dobry pomysl... i do ktorego planu ... Co poradzisz??

SOG za pomoc mile widziany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Daj wyciskanie wąsko sztangi.

Nie przejmuj się, że jest mniejsza liczba serii, masz same potezne cięzarowo ćwiczenia w których pracuje całe ciało.

Tobie nie jest potrzebny rozbudowany plan to NIC ci to nie da na tym etapie na którym jesteś.

Możesz dać tak jak wyżej kolega łydki do A i brzuch/szrugsy do B 2-3 serie na koniec, jedno ćwiczenie.

Krzysztof1996



Przedramie pracuje w kazdym ćwiczeniu, jesli chcesz to wrzuć 2-3 serie na koniec treningu po bicepsie, proponuje dać nawijanie cięzarku na sznurek po 10-15 powtórzen, przedramiona sploną.



Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-11-23 17:04:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WZROST ilości podciągnięć na drążku + siłownia

Następny temat

Trening na Mase

WHEY premium