SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Energia-co jej najwięcej pobiera-do D. Szukały

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4419

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
O i takie pytanko.Co pobiera najwięcej energi w PPM.Czy jest to mózg i cały układ nerw oraz kwrionosny czy np:tk.miesniowa.
Bo jezeli tk.mięsniowa a jak pisaliśmy korzysta ona głównie z tłuszczu to pewnie jednym z głównych powodów wymyslenia dietki niskowęglowodanowej było to że organizm korzysta głównie z tłuszczy tak więc powinien on byc podstawowym żródłem energi i stanowić najwięcej procent w diecie zamiast węglowodanów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
I napisał Pan panie Darku że ustalając zapotrzebowanie nie bierze się pod uwagę tylko aspektów energetycznych ale także odżywcze.
Czyli jakbyśmy brali tylko energetyczne to lepszy byłby tłuszcz?
To na myśl nasuwa się stwierdzenie że węgle najpierw zamieniają się w tłuszcz a potem są dopiero są wykorzystywanejako substrat energetyczny pokrywający spoczynkowy metabolizm wielu tkanek z wyjątkiem wspomnianej nerwowej i krwi.
Ale to chyba są bzdury a pozatym póżno już i coś już z moim mysleniem nie tak.
Mimo wszystko proszę o odp na moje pytanka te i te co zadawałem wcześniej.

I juz głowy nie zawracam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Jeżeli chodzi o skutecznośc terapii odchudzajacych, to trudno udowodnić że na dłuższą metę dieta tłuszczowa ma przewagę nad normalną, z przewagą węglowdanów. jeżeli kuracja jest prowadzona w sposób przemyślany, oparta na wartosciowych produktach węglowdanowych, mozna zgubic tkankę tłuszczową równie skutecznie jak przy dietach niezbilansowanych. Osobiście jestem zwolennikiem stosowania diety na p[oziomie 40-45% węglowodanów. W kyaracjach odchudzajacych biorę jednak pod uwagę dotychczasowe preferencje żywieniowe danej osoby i nie staram się jej na siłe przekonywac do odmiennego sposobu żywienia, lecz raczej skupiam sie na korygowaniu podstawowych błędów, co zawsze przynosi wymierne rezultaty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1118
Chciałem sie zapytac odnosnie Thermo speed extreme. trenuje biegi wytrzymałościowe wyczynowo, chciłbym spalic troche tłuszczu przed sezonem startowym, czy mogę brać thermo speed extreme - 4caps dziennie to jest 400mg kofeiny!, czy mi to nie zaszkodzi. Czy moze lepiej brac thermo speed dzie kofeiny będzie 320mg

"Wszystko jest możliwe dla wierzącego"
(Mk. 9,23)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
reakcja na kofeine ma charakter indywidualny. Generalnie dawka 400mg nie jest zbyt wysoka, aczkolwiek w niektórych przypadkach może powodować pogorszenie sampoczucia. Sprawę po prostu trzeba wyczuć samodzielnie. Proponowałbym zacząć od dwóch kapsułek (przez pierwsze dni) a potem dawkę stopniowo zwiększać do 4 kapsułek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1118
dziękuje, a co Pan mysli o Thermo speed i Thermo speed Extreme, które w/g Pana jest lepsze? i które by Pan mi plecił?

"Wszystko jest możliwe dla wierzącego"
(Mk. 9,23)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
Dzięki za odpowiedż.Ostatnio dużo poczytałem na temat diet niskowęglowodanowych i tak z biochemicznego punktu widzenia nie dziwne że kuszą.
Jakby dało radę to proszę o odpowiedzi na inne moje pytanka.
Dzięki jeszcze raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
Wróce jeszcze do przemian metabolicznych w kom.mięsniowych w spoczynku.
Skoro(jak napisał w swojej ksiażce doktor Kruszewski) w spoczynku głównym substratem do przemian metabolicznych jest są kw.tłuszczowe to jak wygląda metabolizm węgli w spoczynku w takich komórkach?
Chodzi mi o to co pisałem w poprzednich pytaniach.
Czy jeżeli w spoczynku priorytetem jest tłuszcz to jak są metabolizowane w tych kom. węgle.Czy zamieniane są najpierw na tłuszcz czy jak?
(w informatorze Olimp przeczytałem że węgle są podstawowymi i najważniejszymi składnikami energetycznymi dostarczającymi energi do syntezy białek w kom.mięśniowej)pomijam ich działanie na insulinę

A takie stwierdzenie troche odbiega od stwierdzenia w ksiażce pana Kruszewskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1815
w książce od fizjologi przeczytałem też wiadomość dotyczącą współczynnika oddechowego(stosunek ilości wydychanego dwutlenku węgla do poboru tlenu).
Na podst tego współczynnika mozna obliczyć proporcje w utylizacji tłuszczów i węglowodanów.
Wartość wsp. w spoczynku wynosi od 0.78- 0.80.
Świadczy to że w spoczynku udział węglowodanów w uwalniani energi wynosi od 26 do33%, zaś tłuszczy 73-66%.
Tak więc ponowiam pytanko z poprzedniej strony- jak metabolizowane są węgle w spoczynku,i skora dostarczamy energi w 55-60% z węgli a w rzeczywistości organizm pozyskuje z ich spalania tylko 30% to co dzieje się z resztą.
Czy jest zamieniana na tłuszcz i dopiero spalana czy jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
W spoczynku panują całkowicie warunki tlenowe, zatem procent udziału tłuszczu w przemianach energetycznych jest bardzo wysoki. Ale oczywiscie cukry sa również potrzebne dla utrzymania homeostazy i prawidłego przebiegu różnych procesów fizjologicznych i metabolicznych. Przeciętnie człowiek spożywa ok. 50-150g glukozy na posiłek. Tymczasem, w spoczynku organizm zużywa ok. 10-15g glukoz/godzinę zatem jak wynika z obliczeń w ciągu 3 godzin jest w stanie zużyc ok. 45g. Co dzieje sie zatem z resztą? Częśc jest magazynowana w formie glikogenu, natomiast nadwyżki są po prostu spalane. Wzrost spożycia cukrów pociąga za sobą zwiększenie wydzielania trijodotyroniny oraz zwiekszona przemianę tyroksyny do trijodotyroniny. Hormony tarczycy należą do kluczowych zwiazków aktywujących proces spalania cukrów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

omega 3 olimp zapytanie

Następny temat

W jakich porach jeść Soyavit?

WHEY premium