SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ekto czy Endo PROSZE O POMOC !!!!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1195

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388


Czesc cwicze juz dwa lata na poczatku za namowa kolegow cwiczylem splitem lecz po jakis 6 miesiacach zmienilem na fbw przez 1,5 roku przytylem 8 kg oczywiscie zauwazylem iz troche tluszczu odlozylo sie na brzuchu ale ogolnie bylem zdziwiony bo zawsze bylem duzo duzo chudszy.Wraz z FBW utrzymywalem diete od 4 do 5 posilkow dziennie.Teraz zauwazylem ze od paru miesiecy stoje w miejscu i nie wiem co zrobic czy zmienic diete czy plan no i oczywiscie jakiej budowy mam cialo czy jestem ektomorfikiem ?

Wiek 27 lat
Waga 80 kg
Wzrost 170 cm
Dostepny sprzet Full Silownia
Cel masa

Dieta
1posilek - 200g platkow 30g rodzynek 250 ml mleka
2posilek - 130g ryzu bialego 270g tunczyka oliwa z oliwek
3posilek - 130g ryzu bialego 270g tunczyka oliwa z oliwek
4posilek - 135g tunczyka 4 pomidory
5posilek - 70g sera bialego

Plan FBW
Pon - Sr - Pt

Nogi - Przysiady ze sztanga na karku 3 serie
Plecy - Wioslowanie sztanga 3 serie
Klatka - Wyciskanie na plasko lub rozpietki 3 serie
Barki - Arnoldki 2 serie
Biceps - Uginanie ramion hantlami 2 serie
Triceps - Uginanie ramion na wyciagu 2 serie

dzieki temu palnowi wkoncu przybylo mi troche kilogramow przygode z silownia zaczelem raczej rekreacyjnie ale chcialbym cos ruszyc dalej duzo ludzi mi mowi ze wiekszosc zalezy od diety wiec nie wiem czy stosuje dobra

Prosze o rade i czy jestem ekto poniewaz nie znam sie na tym
dla pomocy dodaje zdjecie z sierpnia 2010 roku.

Prosze o pomoc poniewaz silownia daje mi wiele frajdy i chcialbym cos robic w tym kierunku.Celem jest masa poniewaz w przeszlosci bylem strasznie chudy

Z gory bardzo dziekuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
dziś sie chyba uparli na tućńzyka
Poczytaj o tuńczyku porszę wymień całą diete

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 202 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Niemam co robic więc postaram sie odpisac, oczywiscie uprzedzam że niemam takiej wiedzy jak głowni prowadzacy tematu i czasem moge palnąc jakąs głupote ale to co wiem to moge sie podzielić.


a wiec myślę że blizej Ci do endo niz ekto:)na tym zdjeciu widać że obwód nadgarstka jest spory oraz ogolnie taki grubokostny sie wydajesz (chyba że tylko ja mam takie wrazenie).

Jak chcesz redukowac to oblicz zapotrzebowanie KCAL najlepiej na poczatek na utrzymanie wagi i stopniowo ucinaj po 100-200 KCAL. i trzymaj B/t/w mniej więcej tak B>2,5 W>2,5 - 3g i reszta z Tłuszczu. i obserwuj co sie dzieje. oraz oczywiscie dodaj aeroby.

Zarys Diety ogolnie ok ale powyliczaj to wszystko. i sporo rzeczy trzeba zmienic:

Teraz tak
1. w Śniadaniu niemasz żadnego źródła białka.
2.Jezeli posilek 2 i 3 to sa posiilki okołotreeningowe bo zapewne tak jest to unikaj w nich tlusczy. Daj oliwe do kolacji razemz twarogiem.
3. Węgle mozesz dac w każdym posiłku oprócz kolacji wiec do 4 posilku ten ryz możesz rozdzielić z 2 i 3 posilku. Chyba ze preferujeszo wegle tylko przed trenem i po i utrzymujesz je na poziomie 100-150 g tak tez moze byc
4.Jeżeli te tuńczyki są z puszki to radziłbym zmienić na mieso - drób,wół.
5.Ryz biały zmieniłbym na brązowy,paraboliczny poniewaz mają one nizsze IG od białego. Biały po treningu bedzie w sam raz. Ale aż takiej ogromnej różnicy niema:)
6.Wiecej warzyw!
7.





Zmieniony przez - mks123 w dniu 2011-02-19 23:59:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Zarys diety to sam tuńczyk nie widze tu nic dobrego oprócz totalnej monotonii.
W posiłku przed treningowym można dać trochę tł i warzyw byle ok 2 godz przed tren.
Są inne źródła ww niż ryż ileż można poza tym ryż biały jest oczyszczony więc kiepsko wypada.
Ryby miruna, morszczuk, dorsz , sola itp
Tłuszcze sprawa płynna to najpierw ich podaż powinnismy ustalić a nie ww
Kolega z endo ma mało wspólnego bęben tutaj = śmieciowe jedzenie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388
hmmm wybralem tunczyka bo szybki w spozyciu otwierasz puche na talez i jez a slyszalem ze to dobre zrodlo bialka ogolnie monotoni sie nie boje tylko chcialbym uzupelnic zapotrzebowanie bialka aby lapac mase :) jesli to zmieni na lepsze to moge dorzucic warzywa i tunczyka zmienic na piersi z kurczaka : )a jesli chodzi o ww to rzy bialy tez jest ogolno dostepny no i smakuje mi a ziemniaki nie zabardzo mi chodza za to ryzu moge jesc kilogramy : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388
to mam rozumiec ze jesli jestem ekto to masa bedzie szla jak krew z d.... :) szkoda
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta + trening+ odrzywki

Następny temat

Przybranie masy- dieta

WHEY premium