SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Efekty po miesięcznym przyjmowaniu ZMA

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wczoraj zakończyłem przyjmowanie ZMA Kaizen (brałem przez miesiąc, zgodnie z zaleceniami 4 tabl dziennie). Przez cały ten okres b. dobrze się odżywiałem, spałem dużo i ćwiczyłem 3 x w tygodniu po 2 godziny).
Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że nawet jeśli ZMA działa, to jest to działanie minimalne. Jakie efekty?...Hm, więc tak:

- zwiększenie wagi o ok. 3 kg (spowodowane jednak, śmiem twierdzić, nie przyjmowaniem ZMA, a rzuceniem palenia)
- dobre samopoczucie (ale to też raczej dzięki temu, że wziąłem sobie długi urlop i odpoczywałem od roboty
- mocny sen (rzeczywiście, śpi się bardzo głęboko i mocno, ale przynajmniej w moim przypadku tak było tylko przez pierwsze 2 tygodnie... może po prostu wysokie dawki cynku i magnezu są swego rodzaju szokiem dla organizmu, a potem się on przyzwyczaja)

I niestety - to wszystko (!)

Nie zauważyłem przyrostów siły ani przyrostów w obwodach. Oczywiście, jakieś tam były, ale naprawdę minimalne, możliwe do osiągnięcie i bez ZMA.
Mogę śmiało stwierdzić, że porównywanie siły działania ZMA do siły działania kreatyny, czy nawet... metanabolu (gdzieś na stronach www pojawił się taki bzdurny komentarz) jest nieporozumieniem. Mam spore doświadczenia, jeśli chodzi o kreatynę i to ją mogę polecić, bo jest rzeczywiście świetna. Natomiast na ZMA bardzo się zawiodłem.

Pewnie ktoś mi zaraz napiszę, że powinienem był brać ZMA z Tribulusem... no cóż, nie brałem, ale gdyby ZMA było aż tak rewelacyjne, to samo też powinno zadziałać.

CARPE DIEM! Każdy dzień to specjalna okazja!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Niestety wraz z biegiem lat praktyki w suplementacji i doświadczeniu pracy z klientem, zauważyć można pewną tendencję, części osób do niemiarodajnych oczekiwań w stosunku do działania danego suplementu. Często oczekujemy przyrostów masy mięśniowej, gdy mamy ujemny bilans kaloryczny, czy wzrostu poziomu testosteronu ponad granice fizjologicznych możliwości naszego organizmu od suplementu, którego działanie jest zupełnie inne.

Podobnie jest w Twoim przypadku. Aby wiedzieć, czego należy oczekiwać po ZMA, przede wszystkim trzeba zaznajomić się z tym suplementem. Czym on jest i jak może wpłynąć na nasz organizm.

ZMA, czyli magnez, cynk i witamina B6 jest suplementem, którego podstawową funkcją jest poprawa jakości snu i nocnej regeneracji organizmu. Dostarczając około 30 minut przed snem sporą ilość magnezu i cynku powinniśmy w wysokim stopniu zregenerować nasz ośrodkowy układ nerwowy i rano wstać wyspani. Oczywiście istotna jest przede wszystkim ilość godzin snu. Ciężko o regenerację, jeżeli śpimy po 5 godzin dziennie. Jednak bez wątpienia zastosowanie ZMA powinno być odczuwalne już po pierwszej porcji. Istnieje możliwość, że nie poczujemy poprawy wysypiania się, w sytuacji, gdy nie mamy w diecie braków magnezu i cynku. Zdecydowanie warto to przeanalizować. Z reguły jednak braki magnezu ma większość osób, ponieważ ciężko jest go dostarczyć wraz z dietą.

Dobrej jakości ZMA zakupić można tutaj: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_ZMAX-opis35103.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3695 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 35058
a czego kolega się spodziewał po zestawieniu minerałów i mikroelementów ???...działanie przez ciebie opisane jest jak najbardziej oki i zgodne z realiami.

------------------------------
Szukasz białka Ovopolu !?!?!...pisz, dzwoń, wysyłaj smsY !!!

GG 1135964
kom. 607204663

Pozdrawiam;
Hosse
------------------------------

Hosse

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6639
xeed- to prawda że jak brałeś zma to niemogłeś stosować żadnych prepartów witaminowych np. odżywki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hosse - no spoko, ale musiałem to sprawdzić Więc teraz tylko napisałem post, coby przestrzec innych przed wydawaniem kasy na coś, co nie działa.

Roko4 - nie wiem, napewno nie powinno się spożywać za dużo wapnia przy przyjmowaniu ZMA.

CARPE DIEM! Każdy dzień to specjalna okazja!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3695 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 35058
Xeed mogłeś przed zakupem zasiegnąć informacji w suplemantacji i zapewne byś usłyszał, że żadnych rewelacyjnych efektów po barniu samego Zma nie zanotujesz

------------------------------
Szukasz białka Ovopolu !?!?!...pisz, dzwoń, wysyłaj smsY !!!

GG 1135964
kom. 607204663

Pozdrawiam;
Hosse
------------------------------
1

Hosse

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3436
Gdyby sie jakis zawodowy kulturysta wypowiedzial o dawkach w jakich sie ZMA skutecznie przyjmuje ;P ...

PuR

PuR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1009
No dobrze słuchajcie, ale jeśli ZMA nie działa w ogóle to dlaczego producenci zdecydowali się produkować ten preparat osobno a nie dodawać go do innych suplementów, tak jak np z Acetabolanem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3695 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 35058
alonzo nikt tu nie mówi, że zma nie działa. Jest to środek poprawiający regenerację i w takich kategoriach należy go rozpatrywać a nie jako jakiś cudowny środek czy pochodna koksów dająca nie wiadomo jakie przyrosty.

------------------------------
Szukasz białka Ovopolu !?!?!...pisz, dzwoń, wysyłaj smsY !!!

GG 1135964
kom. 607204663

Pozdrawiam;
Hosse
------------------------------
1

Hosse

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3436
ZMA wedlug mnie to dodatek , stosowany by zwiekszyc przyswajalnosc a zarazem dzialanie srodkow anabolicznych . Czyli idelany do laczenia tak jak np. w Acetabolanie.

PuR
1

PuR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8162
Efekty stosowania przeze mnie domowego ZMA (Provitina Cynk i AsmagB) sa zdecydowanie inne. 3 tygodniowa suplementacja przed snem, przy innych warunkach treningu i diety niezmienionych, nie uzywajac od 6 tygodni zadnych suplementow, wygladaja nastepujaco:
1. Zwiekszenie masy ciala i obwodu ramion, klatki
2. Wieksza motywacja na treningach
3. Przyrost sily i wytrzymalosci
4. Lepszy efekt napompowania
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
6tommy6 - jakie to były konkretnie przyrosty?

CARPE DIEM! Każdy dzień to specjalna okazja!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna

Następny temat

Artresan, glukozamina - kiedy?

WHEY premium