SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik małego kolarza

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65830
10.05

Wolne

11.05

Trening

W planach miałem zrobić ten tydzień regeneracyjny i w weekend z kolei test FTP, jednak postanowiłem przesunąć ten tydzień na koniec miesiąca. Na treningu z kolei miałem w planach zrobić 4x3 minuty na 130% FTP. Jednak założenia były zbyt ambitne i ostatecznie postanowiłem zrobić 4 serie na mojego aktualnego maxa, ponieważ w trakcie pierwszego powtórzenia czułem, że nie dam rady przejechać wszystkich według założeń. W podsumowaniu treningu, średnia moc w każdym powtórzeniu wynosiła 115-120%.





Dieta
1. Naleśnik białkowe
2. Płatki owsiane, odżywka białkowa, jabłko
3. Schab z warzywami, pół bagietki czosnkowej
4. Schab z warzywami, ryż

Suplementacja
Rano: witamina d, maślan sodu

Przed snem: Zma plus magnez z witaminą b6,

Po treningu cytrulina





Zmieniony przez - remik_16 w dniu 2021-05-12 08:05:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65830
12.05

Trening

Trening niestety musiałem zrobić na trenażerze co przy tej pogodzie i mojej potliwości jest udręką. Na samym treningu postanowiłem porobić trochę szybkości. Poszło 3x5 10/20. W każdej serii po 2 sprincie nogi miały już dość i dosyć mocno czułem, że brakuje im świeżości. Z około treningowych ciekawostek to udało mi się jakimś cudem załapać na rower, który chciałem kupić wcześniej, ale zbyt późno się zebrałem i byłem pewien, że już nic z tego nie wyjdzie.



Dieta
1. Kanapki z szynką i humusem
2. Naleśniki białkowe, jabłko
3. Tortilla z kurczakiem
4. Spaghetti z makaronem

Suplementacja
Rano: witamina d, maślan sodu

Przed snem: Zma plus magnez z witaminą b6,

Po treningu cytrulina








Zmieniony przez - remik_16 w dniu 2021-05-13 21:08:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65830
13.05

Wolne

14.05

Trening

Na treningu zrobiłem kolejne podejście do kettli. Zestaw poleciał ten sam co tydzień temu czyli:
- Przysiad z wyciśnięciem kettla nad głowę
- Rwanie jednorącz
- Wykroki
- Pompki
- Wymach kettlem jednorącz

Ilość powtórzeń również ta sama czyli 15/10/5. Całość wykonałem w 17:06, gdzie w poprzednim tygodniu zajęło mi to prawie 21 minut.

Dieta
1. Kanapki z szynką i humusem
2. Płatki owsiane, odżywka białkowa, jabłko
3. Spaghetti z makaronem
4. Zapiekanka, pół opakowania big Milków

Suplementacja
Suplementacja
Rano: witamina d, maślan sodu

Przed snem: Zma plus magnez z witaminą b6,

Po treningu cytrulina
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65830
15.05

Trening

W planach była lekka jazda w tlenie. Jednak wyszła z tego trochę mocniejsza jazda dowolna z racji tego, że za lekko się ubrałem i w zależności z jakiego kierunku wiał wiatr czasami musiałem trochę mocniej przycisnąć żeby nie zamarznąć i koniec końców trochę intuicyjnie podszedłem do tętna i mocy.




Dieta
1. Kanapki z szynką i humusem
2. Botwinka, precel z solą
3. Ser z grilla, warzywa
4. Płatki owsiane, odżywka białkowa, jabłko

Suplementacja
Suplementacja
Rano: witamina d, maślan sodu

Przed snem: Zma plus magnez z witaminą b6,

Po treningu cytrulina







Zmieniony przez - remik_16 w dniu 2021-05-16 15:27:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65830
17.05

Trening

Mało czasu, także trening postanowiłem zrobić na trenażerze. Dorzuciłem jedno powtórzenie w porównaniu do poprzedniego tygodnia i była to jedna z cięższych jednostek jakie robiłem w ostatnim czasie. Ostatnio trochę wiatr utrudniał jazdę, ale dzisiaj wiem, że dałem z siebie 100% mimo, że średnia moc z każdego powtórzenia wahała się między 115-120 %.



Dieta
1. Naleśniki z odżywka białkowa
2. Lazania
3. Kurczak z warzywami i ryżem
4. Płatki owsiane, odżywka białkowa

Suplementacja

Rano: witamina d, maślan sodu

Przed snem: Zma plus magnez z witaminą b6,

Po treningu cytrulina





Zmieniony przez - remik_16 w dniu 2021-05-17 19:25:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Jesteś w jakimś konkretnym cyklu treningowym?
Pracujesz nad rozbudową?
Czy na zasadzie na co mam ochotę?

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65830
Generalnie staram się trenować według 3 tygodniowych cykli po czym robię tydzień gdzie całkowicie zmniejszam objętość treningów, ewentualnie robię na koniec takiego tygodnia test FTP. Test robię wtedy gdy czuje, że na aktualnych parametrach treningi idą nadwyraz lekko albo chce sprawdzić swoje aktualne możliwości. Z racji, że maxymalnie mogę trenować 4 razy w tygodniu z czego raz w tygodniu jest to trening siłowy to pozostałe 3 dziele według mniej więcej następującego schematu:
- raz w tygodniu (głównie w weekend) robię dłuższa jazdę głównie w 2 strefie, czasami z kilkoma mocniejszymi akcentami.
- pozostałe dwa treningi bazują już na konkretnych ćwiczeniach i tutaj podchodzę trochę intuicyjnie z nastawieniem żeby poprawiać i rozwijać w każdym cyklu dwie konkretne cechy, łącząc je w taki sposób żeby w jakiś sposób się uzupełniały. W odniesieniu do obecnego cyklu są to interwały plus trening szybkości, ponieważ ciężko by mi było jako drugi trening po interwałach robić siłę albo trening nastawiony pod wytrzymałość. Poza tym zawsze staram się stosować progresje z tygodnia na tydzień czy to w ilości powtórzeń czy długości treningu(ten parametr dotyczy głównie treningu weekendowego).
Zdaje sobie sprawę, że nie jest to idealny plan i podejście, ale podchodzę do tego trochę w sposób podobny do moich początków w każdym innym sporcie czyli na zasadzie, że na początku tak naprawdę każdy plan działa. Ten sezon traktuje trochę rekreacyjnie gdzie skupiam sie na tym, żeby po prostu jak najwięcej trenować i nie złapać jakieś kontuzji. Jak zobaczę zastój, ewentualnie postawie sobie za cel wyścigi to pewnie będę chciał to uporządkować i trafić pod skrzydła kogoś kto ogarnia temat, ale narazie nie czuje takiej potrzeby.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65830
18.05

Trening

Mam nadzieję, że w tym tygodniu odbiorę już nowy rower, dlatego dzisiaj zrobiłem kolejny trening z kettlami. Standardowo zrobiłem poniższy zestaw:
- Przysiad z wyciśnięciem kettla nad głowę
- Rwanie jednorącz
- Wykroki
- Pompki
- Wymach kettlem jednorącz

Dodatkowo wrzuciłem serie 20 powtórzeń. Patrząc po wcześniejszych czasach założyłem sobie żeby 20/15/10/5 powtórzeń wyrobić w mniej niż 30 minut. Ostatecznie całość zajęła mi 28:57. W pierwszych dwóch seriach tempo było słabe, bardziej nastawiałem sie na wykonanie całości z jak najlepszą technika. Kondycyjnie czułem się naprawdę dobrze a przerwy spowodowane były raczej brakiem głównie w barkach i nogach niż brakiem tlenu. W przyszłym tygodniu planuje zrobić ostatni raz ten trening z a z kolei w czerwcu po tygodniu regeneracyjnym prawdopodobnie wrócę na siłownię i wrzucę sobie jakieś FBW.

Dieta
1. Naleśniki z odżywka białkowa
2. Łosoś, warzywa z piekarnika
3. Kurczak z ryżem i warzywami
4. Płatki owsiane, odżywka białkowa, jabłko

Suplementacja

Rano: witamina d, maślan sodu

Przed snem: Zma plus magnez z witaminą b6,

Po treningu cytrulina
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65830
19.05

Wolne

20.05

Trening

Ciężko ogarnąć i przewidzieć pogodę w tym roku. Pod koniec rozgrzewki zaczęło lekko kropić, po zrobieniu pierwszej serii sprintów i przejechaniu kilkuset metrów wjechałem w ulewę z gradem. Stwierdziłem, że pojadę w przeciwnym kierunku żeby uniknąć deszczu, ale za to musiałem jechać pod wiatr. Wracając do domu pojawiło się na chwilę słońce ale po wjechaniu do miasta załapałem się chyba na tą sama ulewę, która trafiła mnie na początku treningu . Co do samego treningu to jak na wyżej wspomniane okoliczności sprinty weszły nadwyraz dobrze, na pewno dużo lepiej niż tydzień temu. W planach miałem zrobić trochę dłuższą rozgrzewkę i rozjazd ale ze względu na pogodę odpuściłem.

Dieta

1.Kasza manna, odżywka białkowa, śliwki suszone
2. Krem z soczewicy, schab z grilla, chlebki naan
3. Naleśnik z odżywka białkowa
4. Wafle ryżowe z masłem orzechowym.

Suplementacja

Rano: witamina d, maślan sodu

Przed snem: Zma plus magnez z witaminą b6,

Po treningu cytrulina
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zalany Potem Poniedziałek 2021!

Następny temat

Rowerek spinningowy

WHEY premium