SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik + pytania nowego crossfit maniaka

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8078

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2468
Kolejny WOD za mną ;) Jestem tak samo zadowolony jak zmęczony! ;D dzisiaj plułem płucami!

5x bieg 400m (bieg - nie marsz/trucht), 40 squats, 10 sit-ups (tak na dobitkę) - czas: 23:49

Pokrótce o jedzeniu w dniu dzisiejszym:
Po przebudzeniu pieczywo z twarogiem i pomidorem
Dalej płatki owsiane z mlekiem i rodzynkami
Dalej kasza jaglana + łosoś smażony na oliwie z oliwek + sałata/rzodkiewka/pomidor polane sokiem z cytryny
Po treningu jajecznica z 5 jaj + koncentrat pomidory (prawie jak ketchup :D)

WOD wziąłem z listy Travel WOD's ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2468
Właśnie wylosowałem WOD na dziś ;)

"Spend a total of 5 minutes in a handstand, or headstand. If you are using the headstand do not stay over 1 minute at time"

Pomagać mi będzie moja dziewczyna ;DDD nie wiedziałem, że z crossfit'em nauczę się chodzić na rękach ;)

Dam znać jak mi poszło!

@up
Dzisiaj pierwszy raz jadłem self-made gotowanego kurczaka :) Bardzo dobry!

@edit
Mówiłem sobie, kurcze przecież 5 minut i po zabawie co to za wod :/ - skończyło się na tym, że zrobiłem 5 minut handstand w 19 minut ;/ Pomagała mi moja dziewczyna, tzn asystowała mi, trzymała nogi starała się puszczać tak, żebym sam trzymał równowagę ale strasznie słabo mi szło...

Zmieniony przez - smougie w dniu 2012-05-13 00:31:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2468
Dzisiaj pierwszy WOD "kontrolny" ;)

Cindy - Rounds in 20 minutes

5 pullups
10 pushups
15 squats

Udało mi się zrobić 10 (albo nawet 11 z tym, że byłem sam, nikt mi nie liczył i się pogubiłem - konkretnie odznaczałem sobie kreskami na ziemi i jedna była taka, średnio widoczna i teraz nie wiem czy to było wcześniej czy to moje

Liczmy 10 pełnych rund + 5 pull-ups + 3 push-ups

Odnośnie pull-ups - narazie robię kipping pull-ups.

Dlaczego "kontrolny"? Ponieważ polecono mi abym robił równo co 2 tyg. Cindy aby sprawdzać progress ;)

Ręce mocno zmęczone, tak samo uda ;) Ale czuję, że powoli wbijam się na tryby ;)

Pozdrawiam!

@edit
Jak sądzicie, dzisiaj dzień nietreningowy? W ciągu 8-dniowego cyklu treningowego robiłem trening pn-wt-czw-pt-sob-ndz, tylko 1 dzień przerwy i zostało dzisiaj do rozdysponowania.

Zmieniony przez - smougie w dniu 2012-05-14 10:35:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2468
Cześć wszystkim :)

Dzisiaj 1 dzień - 2tygodnia (8dniowy cykl), padło na travel wod:

10 pull-ups, 10 sit-ups, 10 squats - 10 rounds - przeskalowałem 10 pull-ups (60% = 6 pull-ups - nadal robiłem kipping pull-ups).

Niestety nie ma czasu, włączyłem stoper ale podczas kipping pull-ups telefon mi wypadł z kieszeni i się rozleciał :D

Całość oczywiście poprzedzona solidną rozgrzewką!

Gdy zaczynałem 9 dni temu, robiłem max 3 kipping pull-ups na raz, teraz zrobiłem 6 na raz i 10 serii :) Chyba siła trochę idzie ;)

Dzisiaj zrobiłem małe zakupy:


-Mono koncentrat z żeń szenia
-Witamina b12
-Kwas foliowy
-Tran
-Żelazo o zwiększonym wchłanianiu
-Magnez + witamina b6 ( również takie, które dobrze się wchłania)

Podobno zwiększy to wytrzymałość siłową mojego organizmu ;) Koszt ok. 93zł

Idąc dalej:


- GASPARI NUTRITION MyoFusion 2,27kg - białko, będę pić kiedy nie będę miał niczego konkretnego do zjedzenia pod ręką lub po treningu ;)

A tutaj przykładowe koryto jakie jadam od zeszłego poniedziałku:

Tuńczyk + ryż + warzywa + połowa serka wiejskiego


Alternatywa dla jajecznicy, po treningu zawsze jem jajecznicę na mleku, dzisiaj był omlet na mleku ;)


Zaraz do pracy, także deski między powieki i byle do jutra ;)

Pozdrawiam!


@edit
Drodzy forumowicze chciałbym Was prosić o pomoc, polecono mi abym stosował to białko jak nie mam czegoś konkretnego do zjedzenia pod ręką lub po treningu - ale nie wiem jak dawkować. Czy może mnie ktoś konkretnie poinstruować? Byłbym wdzięczny ;x


Zmieniony przez - smougie w dniu 2012-05-15 20:07:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2468
Cześć ;)

Dzisiaj padło na travel wod - 100 burpies for time. Niestety tel leży rozkraczony a robiłem na świeżym powietrzu, czas podam przy okazji następnych burpies ;)

O samym wod, wg. mnie słabo mi szło ale wkładałem 120% siebie. Minęło 10 7 minut od treningu a leci ze mnie jak z psa ;) Pierwsze 25 było w miarę w porządku, następne 75 robiłem w seriach po ok 10 do 15, ostatnia seria miała aż 5 :)
Nie tyle mięśnie nie dawały rady (chociaż też) co przepona nie nadążała pompować tlenu, dyszałem jak spora lokomotywa ;)


Pozdrawiam wszystkich !

Zmieniony przez - smougie w dniu 2012-05-16 16:57:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2468
Siemanko!

Travel wod na dzis - 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 Squats and sit-ups.

Pierwszą rundę zrobiłem za wolno, myślałem, że nie dam rady ale poszło mi dobrze za dobrze!

1st round: 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 Squats and sit-ups. - Czas: 4:44

Postanowiłem dać z siebie maksa maksa maksa w drugiej rundzie.

2nd round: 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 Squats and sit-ups. - Czas: 3:57

Zrobiłem kałuże potu w pokoju ;D

Czuję się bardzo dobrze, póki co zero zakwasu, bólu etc. Mocno odczuwam uda, zresztą jak zwykle po WOD :)

Piersi z kurczaka już się gotują, przed wyjściem do pracy zjem jeszcze jajecznice i ryż.


Do pracy rodacy, pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2468
Witam! :)

Dzisiaj piękny sobotni dzień a co za tym idzie czas na WOD, dzisiaj padło na:

Travel wod
5 pushups, 5 squats, 5 5 sit-ups - 20 rounds

Czas: 11:17

Udało mi się wykonać cały wod, bez przerwy ;) Troszeczkę mnie zmęczył =D

Wczoraj dzień nietreningowy - pełna regeneracja! ;]]

Pierwszy raz w moim w ciągu moich 22 lat życia udało mi się utrzymać w postanowieniu - cały czas nie jadam fast-food'ów, słodyczy, nie pije kawy, herbaty, kolorowych i gazowanych napoi, cały czas na boku są też, majonezy, musztardy, sosy etc. ;)

Cały czas do przodu!

Jak ktoś czyta moje wypociny to pozdrawiam! ;]]]



Zmieniony przez - smougie w dniu 2012-05-19 17:20:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2468
Cześć ;)

A więc dzisiaj, ambitny ON postanowił uderzyć w Angie - bez podziału na jakieś serie itd. po prostu zrobić ją normalnie. No i się przejechałem, aczkolwiek powiedziałem sobie, że choćbym miał to robić godzinę, po 3 pompki to dojadę do końca.

1 ćwiczenie - 100 pull-ups (kipping) - dojechałem do 80, zajęło mi to 13 minut, wyskoczyły mi na dłoniach 4 odciski z czego dwa pękły, nie są duże ale dokuczały mi tak bardzo, że dałem rade zrobić tylko 80.

2 ćwiczenie - 100 push-ups - zrobiłem całość fakt faktem zajęło mi to 13 minut bo po drążku nie miałem mocy, w pewnym momencie robiłem nawet 3-4 pompki i padałem ;) Ale 100 zrobiłem!

3 ćwiczenie - 100 sit-ups - poszło mi w miarę dobrze, pauza na kilka sekund przy 34, 56, 78.

4 ćwiczenie - 100 squats - zajęło mi 3 minuty 21 sekund, króciutkie przerwy przy 36, 52, 81 ;)

Dłonie, łapy, uda - zajechane na max ;)


Staruszkowie trochę brynczą, że mocno schudłem. Trochę faktycznie ze mnie zeszło ale wydaję mi się, że to przez to iż nie wracam codziennie po 50cm pizzy do domu, a tak przeważnie było :) Pizza, kebaby, mc donalds albo potężna kolacja u kobiety ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2468
Ojjj... przepraszam zapomniałem z tego wszystkiego napisać - łącznie zajęło mi to 34:43 sekundy :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik pitbull61 - PALEO PAUO :-P

Następny temat

Mój hardcorowy trening %

WHEY premium