SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dzieci i MMA??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7106

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6972
A Ja jestem ciekaw ile osób z tego tematu ma dzieci, takie powyżej czwartego/piątego roku.
A co za tym idzie jakieś doświadzczenia z dzieciecymi pomysłami, konfliktami w grupie "kajtusiów", agresją.
No panie i panowie...Skąd wiedza co uczony walki maluch z takimi umiejętnosciami może zrobić swoim rówiesnikom?

Zmieniony przez - elkos w dniu 2010-02-25 12:01:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2284 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29964
Domorośli pedagodzy są najlepsi:] Zacznijmy od faktu ze każde dziecko jest INNE - to oczywiste..Jedno to wykorzysta żeby robić krzywde rówieśnikom ,inne bedzie spokojne jak mały aniolek i nie bedzie nigdy nikomu krzywdy robic..Dokladnie tak jak mający 16-30 lat mezczyźni trenujacy SW :] Żadna zasada..Trzeba kierowac sie tym że jesli dziecku wogole to sie nie podoba to niech tego nie robi, ale jak to dla niego zabawa to jak najbardziej..Nie widze jakos podobnych refleksji u ojcow posylających swoich 8latkow na Karate Shokotan..A co do "A jeśli nawet dzieciak będzie chciał sobie pograć na komputerze, a nie iść na trening, to co? Będziesz go do tego zmuszał?" skoro ojciec przerywa gre na komputerze żeby rozkazac posprzątanie pokoju to czemu nie hahah Żeby nie bylo że jestem za tym że należy katować dzieciaki w obozach sportowych od malego pozbawiajac je dziecinstwa (jak w Chinach np)..Ale myśle że ŻADNEGO DZIECKA NA ŚWIECIE 3-4H W TYGODNIU TRENINGÓW NIE POZBAWIAJĄ DZIECIŃSTWA.. TO nie są mali zawodowcy ktorzy katuja 6-10h dziennie treningu..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 359 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4752
Jakie zabieranie dziecinstwa? Przeciez one to uwielbiaja. Ja czuje, że nie wykorzystałem w pełni dzieciństwa, bo nie maielm takich możliwosci jak oni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Ja się bić umiałem i nie biłem się dużo, jakoś szczególnie agresywny nie byłem.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 602 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2475
Ja pamiętam że w wieku 8 lat. Chciałem się zapisać na Karate, tata mi nie pozwolił. Byłem wtedy tak w****iony że ja *******e. I tak jak te dzieci dorosną to zdecydują co będą chcieli robić. (Chyba, że będą pod taką presją rodziców, że nie będą mieli wyboru)

btw nie piszcie głupot że ktoś kto zaczyna w tym wieku, będzie niepokonany w przyszłośći. Może trenować na pępowinie a jak będzie beztalenciem to lipa xD

"Nawet jeśli już wszyscy w ciebie zwątpili, pokaż im, że się mylili"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 416 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8476
Ale jednak ma więcej czasu by się z tym oswoić :D zresztą małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbka wodę :D a potem starego psa nie nauczysz nowych sztuczek :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 132 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1489
Przyszli mistrzowie :) jeśli nie stracą zapału :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6972
Moj starszy syn trenuje KK od 7 roku zycia(teraz 13) i jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Przy okazji po jakimś czasie i ja zacząłem jako stary pirdziel (wtedy 35l). Ale trzeba pamietać o tym, że dla malych dzieci ma to byc zabawa i tylko zabawa.
Na tym forum byl temat z dumnym tatą 5-latka, którego troskliwy i dumny z siebie ojciec uczył technik kończących BJJ
(duszenia, dźwignie). wywiazała się dyskusja ale do rodziciela nnie trafiało nic. Ani, że synek zwyczajnie nie wie jeszcze co wolno a co nie, Ani, że może być niebezpiczny dzla swoich rówieśników. Ani, że nie musi być wcale zachwycony treningami, tylko chce robić to co tata jak kazdy 5-latek. Tak postawa to zwyczajna głupota.
Dlatego SW dla dzieci-TAK, ale pod okiem przygotownych, koniecznie pod wzgledem pedagogicznym ludzi.Chore ambicje rodziców-NIE. Co do aspektu rozwoju fizycznego, zajecia czasu, aspektu wychowawczego itd to oczywiscie same plusy i lepsze to sto razy niz siedzenie godzinami przy PS,PC,TV.
Trzeba pamiętać, że to są tylko dzieci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Olo a wyglądasz na agresywnego.
Każdy jest inny i nie każdy lubi trenować, a, że dziecko nie ma prawa wyboru, jest czesto zmuszane do trenowania.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2284 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29964
To brzmi jakby każde dziecko było zmuszane do trenowania..Ja meega żałuje że nie trenowalem od 8 roku zycia SW i na pewno bym teraz nie pomyslal o "zmarnowanym dziecinstwie"..Wystarczy zeby puscic takiemu dzieciakowi kilka filmow z brucem lee albo van damem i samo swiata poza tym nie bedzie widzialo, wiem po sobie...A jezeli by tak na to patrzec to w ŻADNEJ dyscyplinie sportu dzieci by nie mogly trenowac , bo by im to niszczylo zycie - siatkowka,pilka nozna,tenis,lekkoatletka..Popytaj zawodowców czy uznaja ze mieli prze***ane dziecinstwo- czy zaluja ze biegali na treningach zamiast ogladac TV- dzieki czemu teraz z tego zyja a nie z ukladania paczek na magazynie...Wiadomo ze są różne dziwne przypadki - ale to wtedy wina nienormalnych rodziców,nie sportu..Jeżeli chodzi o jakiekolwiek SW od 8 roku zycia -jestem jak najbardziej na TAK

Zmieniony przez - Ignatus w dniu 2010-02-25 19:08:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

waga

Następny temat

Potrzebuję plakaty bokserów.

WHEY premium