SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drążek + bieganie - czy to może istnieć obok siebie???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Alek, ja naisalemm dlaczego nie podoba mi sie twoj plan, wiec oczekuje dlaczego nie podoba Ci sie moj plan biegania.

A co do Twoich pogladw ze bieganie jest jedynym sportem wymagajacym harmonii i rozlozenia sil to juz jakims sekciarstwem traci. Jak chcesz odniesc sukces w jakimkolwiek sporcie potrzebujesz tych cech.

Plywacy powiedza ze tylko w ich sporcie, biegacze ze w ich, karatecy ze w ich sporcie. Skoro kazdy mowi ze to u nich to czemu nie przyjac ze we wszystkich?

Co do problemow zdrowotnych/stawowych to mam juz je za soba a mialem powazne .Ty z kolei leczysz koano cwiczeniami i lekami. Wiec poki co zanim zabierzesz glos wylecz swoje. Moje ledzwie nigdy nie doznaly urazu, a cwicze tak dlugo ze moge byc niemal pewen ze nie doznaja... ni i do martwego ciagu jaj oczywiscie nie trzeba miec... trzeba miec za to proste plecy.

Ten tekst z jajami jest troche smieszny, przyznaj mi chociaz to jedno... Prosto z jakichs filmow o treningu w armi? Pompki plus biegi tez pokazuja te same klimaty...

"Jaja" sa potrzebne na sprawdzianach, zawodach i w sytuacjach zagrozenia. Na treningu przeszkadzaja wiecej niz pomagaja. Nie wolno sie przetrenowac nawet w szachach czy w modelarstwie. Jak tego nie rozumiesz to porownaj swoje wyniki z najlepszymi w soim biznesie.
Istnieje w kazdym sporcie cos takiego jak okresoosc. Sa cykle gdzie sie buduje kondycje i sa tekie gdzie sie ja "szlifuje" pod konkretne cele na zawody. W tych pierwszych intensywnosc jest umiarkowana i pozwala cialu na odpowiednia adaptacje, masz tu tez sporo cwiczen pomocniczych na usprawnienie koordynacji ruchowej itp. W tych drugicz STOPNIOWO sie ja zwieksza. Oprocz tego sa cykle regeneracyjne/roztrenowania, gdzie po ciezkim okresie wspolzawodnictwa wystarczy zrobic lekkie treningi by nadal gromadzic "sportowy potencjal". Kontynuacja ciezkich treningow to na 100% przetrenowanie, a zupelny odpoczynek musialby mies okreslony czas bo inaczej albo nic nie da albo zpowoduje mocny spadek formy plus np zatluszczenie nie potrzenme w wiekszosci sportow.

Nie widzialem zadnych przeslanek periodyzacji treningow w Twoim planie.
Sorry ale trenuje zbyt dlugo bys mi wmowil ze to mialoby byc optymalnym treningiem, a najgorszy trening pod wyczynowa pondycje to trening na pustym baku, tzn rano, a w dodatku codzienny i z "jajami". Organizm jest na tyle madry ze takich jajcarzy pozbawia wladzy nad cialem do tego stopnia by nie wycisneli zen tyle by sobie zrobic krzywde/przetrenowac sie. zadne aminokwasy nie pomoga w takiej sytuaji, ew opoznia owe powstrzymanie "mocy". Jak ktos ma (te Twoje) "jaja" do przekroczenia owych granic bez respektu dla potrzeby okresowo lzejszego treningu ten oczywiscie swoj BRAK HARMONII przyplaci spadkiem formy/przetrenowaniem.

Moj plan biegu (podciagania tez) zakladal tzw MIKROCYKLE. W srode i czwartek masz trening PRZYGOTOWAWCZY, pozniej piatek i sobota w szczycie kompensacyjnym trening z cwiczeniami pomocniczymi(nie na maxa) plus nadal szybkim biegiem ze zwgledu na pamiec kordynacyjna. Poniedzialek i wtorek sa cyklami roztrenowania, dajacymi SZCZYT FORMY na srode i czwartek. Kolejnosc ta jest inna niz w MAKROCYKLACH ze wzgledu na 2 czynniki: -koniecznosc treningow lekkich tuz przed sprawdzianem
-trening "pomocniczy" moze sie okazac ciezszy niz "sprawdzianowy" bo nie wiem ile (tych Twoich0 "jaj" bedzie mial trenujacy danego dnia.

DO TEGO DORZUC TYDZIEN PRZERWY W RAZIE STAGNACJI, ORAZ ZALECENIE NIE DODAWANIA WIECEJ JAK JEDNEGO POWT NA TYDZIEN W DRAZKU, ORAZ ZAKAZU MIERZENIA CZASU W TRENINGACH "POMOCNICZYCH" ..

I nie pisz mi bzdur ze biegajac po twojemu w razie pozaru masz lepsza kondyche niz biegajac tak jak napisalem. Pojemnosc tlenowa i beztlenowa beda nimal takie same, roznice beda w szybkosci biegania.

Prosze pisz ze zrozumieniem , gdyby sport sprowadzal sie do "jaj" i zmuszania zawodnikow np sila do bicia rekordow to bym sie nie produkowal tak bardzo... i dotyczy to wiekszosci uzytkownikow forum, nie tylko Ciebie.

Jak masz cos naukowego na obrone to zapraszam do dyskusji...

Pozdr.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 835 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7989
AlekB a na cholere ja mam biegać ponad 2 kilometry? O wiele bardziej wolę HIIT, który przy 10 minutach daje o wiele lepsze efekty jak długie bieganie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105
mowia ze krolowa sportu jest lekkoatletyka, a co jest jeej podstawa kazdy wie, poprostu jest jeden powod dlaczego tak pisze bo widze jak chodza wielkie gory miesni i chwala sie ile to ciagna na klate(fakt przyda sie to przy wyciskaniu dziewczyny na lozku)dostaja krotki test sprawdnosciowy i co ?? i dupa blada tyle, to jest sport?? przebiec kilkaset metrow i co ? wyzionac ognia ? to jest duch sportowy ?? tutaj jest w glupi sposob u co niktorych pokazy kult mega sily i mega klaty,piszecie tu o przemeczeniach o ******lach, kulturystyka to spanie jedzenie sranie i machanie ciezarami to jest sport? chcialem zeby go troszke dodac do tego gownianego podnoszenia ciezarow czegos dynamiczniejszego z braku mozliwosci zostaje bieganie , czego uczy bieganie ?? pokory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 835 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7989
Skoro dla Ciebie ćwiczenie na siłowni nie jest sportem, to dla mnie sportem nie jest bieganie. Dla mnie bieganie jest nudne jak flaki w oleju w porwnaniu z siłownią. I skończ już z tymi staerotypami, że ludzie ćwiczący na siłowni nie są sprawni fizycznie. Jakbyś miał zrobić solidny trening nóg taki jak wykonują ci "niesprawni" to byś miał dosyć po połowie serii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105
no to popatrz paradoks bieganie = miesnie nog , silownia = cwiczenia miesni nog, to samo tak? to pojdziemy sprawdzic te twoje miesnie nog ?? dobrze?? ty nie porownaj machanie ciezarami na nogi z wysilkiem jakim jest ten sport
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1778
PO CO przekonujesz innych do bigania skoro WYRAZNIE im się to nie podoba. Może boją się jakiś spadków w bicepsach itp. ale to ich sprawa. Ja jakbym miał wybrac ciało Bruca Lee a Arnolda S. to wolał bym mega-wysportowanego Lee niz "szafke" Arniego, ale kazdy ma swoje zdanie. Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Alek:

1) nie zmieniaj tematu
2) nie porownoj na do kupy gowna bo wlepie ci bana
3) kto powiedzial ze nie biegamy?
4) Lekkoatletyka podlega tym samym prawom adaptacji co podnoszenie ciezarow, wiec ustosunkuj sie do tego w inteligentny sposob albo milcz.

Bruce:
1) Lee wykitowal wczesniej niz arnold
2) nie mozna porownac tak bardzo innych cial i charakterow, bruce nic by nie zdzialal w kulturystyce a Arnold ze swoimi preferencjami prawdopodobnie nie bylby mistrzem sztuk walki.
3) juz pisalem ze "ciezkoatleci" takze biegaja, jesli zachowa sie umiar to obwody spadna tam gdzie treba
4) jesli na prawde sledziles rozwoj dyskusji to powiedz co wiesz o adaptacji i dlaczego plan biegowy Alka jest lepszy niz moj!

I trzymajcie poziom; obu stron to dotyczy, choc jak na razie moim skromnym zdaniem sprawdza sie powiedzenie ze male pieski szczekaja najglosniej!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 628 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15314
Alek piszesz że wszyscy nie czytają ze zrozumieniem a ty robisz to samo wogóle nie rozumiesz wcześniejszych wypowiedzi. Przecierz wieliu wcześniej pisało że biega! A wielki silny napakowany gość sprawnościowo by cię zniszczył, uwarzasz że wielcy po paruset metrach odpadają to spójż na rugbystów.

Najpierw szukaj i czytaj potem pytaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 835 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7989
AlekB ok, proponuje sprawdzian na siłowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1778
WODYN - OK, nie denerwuj się tak, ja wybrałem swoją ścieżke życiową, ty swoją. Ale "małym pieskiem" mnie nie nazywaj - mam 180cm/75kg i bynajmniej nie mam jakis kompleksow na temat swojego wyglądu:D
Napisałeś też wcześniej że 150 pompek na raz zrobi byle leszcz - hmmm, zastanow sie lepiej bardziej, bo przecietny czlowiek ma problemy z 20 pompkami, tak podaja statystyki przynajmniej...
Nie najeżdżaj na mnie, bo ja nie mam zamiaru najeżdżać na ciebie, looz!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o Barki i Drazek

Następny temat

Kaptury z czym, cwiczyc najlepiej?

WHEY premium