SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Domator - osiągniesz więcej niż myślisz

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 131511

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
david_xxx :

Moja propozycja by była następująca

1) Podciąganie na drążku w szerokim chwycie podchwytem - max ( jeśli umiesz sie podciągnąć więcej niż 12 razy to zakładasz plecak i wsadz tam te swoje obciązenie albo przywiosz do paska jak wolisz ) Plecy
2) Pompki z rostawem dłoni szerszym o 10 cm od barków - max ( jeśli przekraczasz w pełnym napieciu i kontroli opuszczania wycisku ciała i na pełnym oddechu 15 powturzen to znowu dajesz plecak ) Klatka
3) Przysiad w szerszym roztawie nóg niż pas ( najlepiej nogi tak na szerokosci pasa i mysle ze przysiady mozna by nawet sprubować walnąć 25 powturzen tylko staraj sie spinać wszystkie miesnie łocznie z posladami , nie garb się a jesli 25 jest luz to plecak )nogi
4) Podciąganie na drązku podchwytem w wonskiem węziej niż barki najlepiej obok siebie albo z 5-10 cm przerwą miedzy dłonmi to ma poruszyc bicka ilość mysle że max do 15 podciągnieć jak co znowu zazuć plecak
5) Pompki na poręczach na tricka też ile wlezie do 15 a potem plecak i dalej ile da ffabryka
6) Wspięcia na palcach do pieczenia

Jak to bedzie ci przychodziło z łatwosciom to wsumie masa nie jest priorytetem a siłą wytrzymałosc to możesz ilość powturzen zwiększać a jak zwiekszysz ilość do sporej to dodać jedne cały obwud cwiczen
Szkoda że nie masz expandera albo jakiegoś preta czy gryfu by te 10 kg zamontować na tym bo trzeba by było barki jeszcze poćwiczyć

Co wogule sądzisz o tym treningu ? jak pasuje to weś go stestuj i za 2 tygodnie napisz jakie odczucia co wchodzi co nie co by trzeba było zmienic
PS: Na brzuch morzesz zazucić sobie A6W i porobione jak co taka moja propozycja ... pomysl nad expanderem to koszt 30zł a możliwosci spore


sabbath77 - nie ma wymówek ze sie niema czasu :D w temacie już sporo jest planów które sa nawet i podciebie albo znajdz i powiedz który chcesz albo zmodyfikuj czy też sam swoj zamiesc https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/1.gif[/img] , ja sam obecnie remontuje mieszkanie , chodze do pracy , chodze na siłownie , i przeglondam jeszcze sfd pomoge ci ale nie tak ze ty pojedziesz po nanjmniejszej lini oporu siłownia to też wiedza a nie samo machanie zelastwem , ja sam obecnie remontuje mieszkanie , chodze do pracy , chodze na siłownie , i przeglondam jeszcze sfd pomoge ci ale nie tak ze ty pojedziesz po nanjmniejszej lini oporu siłownia to też wiedza a nie samo machanie zelastwem , ja sam obecnie remontuje mieszkanie , chodze do pracy , chodze na siłownie , i przeglondam jeszcze sfd pomoge ci ale nie tak ze ty pojedziesz po nanjmniejszej lini oporu siłownia to też wiedza a nie samo machanie zelastwem [img]../../buziaki/14.gif" alt="" />



Zmieniony przez - Gosteczek w dniu 2007-07-19 23:35:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 500 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4871
A ja mam pytanie.. co można robić na klate aby ją dobrze rozwijać nie mając ani: sztangi, ławeczki, drążka. Dodam, że pompki sprawiają mi trudność, ale nie chodzi tu o to, że nie daje rady.. poprostu mam coś z prawym nadgarstkiem i gdy robie pompki to mnie kłuje w nim fpisdu. Np. podczas wyciskania sztangi żadnych bólów.. Czyli co można robić ciekawego na klatke? Aha.. i co jeszcze na plecy oprócz wiosłowania hantla i wznosów ramion bokiem w opadzie, sztrugsów? Ps. te wznosy to bardziej barki niz plecy.. no ale w planie napisane ze plecy... i co mozna dolaczyc do planu zamiast nóg? Może którąś grupe mięśniową jeszcze raz?

Aktualnie mam do dyspozycji jedynie 2 hantle 3,5kg i jeden hantel do 20kg.. niestety aktualnie nie mogę chodzić na siłownie..

Zmieniony przez - gonzoou w dniu 2007-07-20 02:04:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1634
Ok, będę testował ten planik, 3 obwody dwa razy w tygodniu, na brzuch wezmę A6W (ABS już robiłem). Co do ilości powtórzeń, napisałeś, że jak np. w pompkach zwykłych lub na poręczach przekroczę 15 powt to trzeba dać plecak. I chyba muszę pomyśleć o większym obciążeniu, bo 15 powt w jednym i drugim ćwiczeniu robię właśnie z plecakiem:D przysiady tak samo: aktualnie robię 30 powt z plecakiem, i jest luz (znaczy się mogę jeszcze zrobić trochę więcej).

Dzięki za radę co do brzucha, faktycznie robienie go 2 razy w tygodniu po 6 serii to trochę mało. A6W akurat skończę do końca wakacji.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1634
gonzoou, ja miałem identyczny problem z nadgarstkiem. Jak grałem w nogę koleś mnie skosił i poleeeciaaałem na oba nadgarstki. Tak mnie łapa bolała, że nie mogłem odkręcić butelki z wodą... oczywiście o pompkach zwykłych też nie było mowy. Ale na szczęście mam uchwyty, i okazało się, że jak na nich robię pompki to nic nie czuję. Znaczy się nie ma bólu w ręce. Wydaje mi się, że to z powodu bardzi naturalnego ułożenia nadgarstka. Jak nie masz uchwytów, spróbuj sobie pompek na hantelkach - bardzo podobne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 179
No to jeśli chodzi o mnie to na wstępie chciałbym zaznaczyć że .. jestem zieloniutki .. więc nie sza**** tak terminami ;P no własnie i chiałbym zacząć ćwiczyć.. bo teraz jakbyś mnie pchnął to poleciał bym 100 metrów i zatrzymał sie na najbliższej latarnii ;P no i własnie chodzi o plan jak go ułożyć chiałbym największy nacisk położyc na brzuch klatke i bicebps ... mam 186 cm wzrostu i waże 62 kg .. to malutko wiec przydałaby sie odpowiednia dieta która pomogła by mi w tym moim celu ;P A i czy wspomogać sie jakimis witaminami, białakmi, kreatyną.. itp tylko byle nie szkodziły ... to chyba tyle z góry dzieki . !!


P.S Chciałem zebys napisał na gg bo niechaiłem moimi głupimi pytaniami zanudzać reszty .. bo pewnie zadaje oczywste lamerskie pytania ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
gonzoou - najprawdopodobniej jest to spowodowane złym usytuowaniem dłoni na podłodze podczas robienia pompek poprubuj z ustawieniami . Co do ćwiczen przejzyj atlas który masz pokolei cwiczenie za ćwiczeniem wypisane na pierwszej stronie i opis ich

david_xxx - napisz po pierwszym treningu jak wrazenia i czy daje wkość czy nie jak bedzie lajtowo dołozymy , zmodyfikujemy aż do skutku

VViktorek -
przeczytaj mój cały artykuł od początku do konca tam wszystko jest opisane i są tez linki jak przeczytasz wypisz swoje pytania konkretnie w podpunktach i pomyslimy nad poszczególnymi odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 179
No własnie ja juz go przeczytałem ale mimo wszystko nie czuje sie na siłąch cos ułżyc znaczy moge spróbowac ale to bedzie strasznie szablonowo ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
człowiek się uczy na błędach więc układaj zobaczymy co z tego wyjdzie akurat może cię najdzie wena twórcza i wyskrobiesz jakiś wypas z dupy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20
Pobieżnie przeczesałem 27 stron i nie znalazłem odpowiedzi.

Powiedz mi Gosteczek, jak sie wykonuje tę część, twojego planu:

"PLECY
1) 3 Serie podciągania się na drążku każda max
2) Wioslowanie hantlą 3x12
3) Wznosy ramion bokiem w opadzie 3x12
4) MC 3x12"

Mam sztangi 2, i to wszystko.

Dla mnnie to "http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.htm#5" czyli "5.PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE):" psuje do puntku 2 i 3. Coś chyba jest nie tak.

I tak powiem, jak jestem w blędzie niech ktoś mnie naprostuje: dopiero zaczynam przygode z ćwiczeniami na poważnie, stosuje trening autora tematu i jestem po poniedziałku, dziś środa - wieć prosiłbym o szybką odpowiedź.
I czy oby na pewno jest to właściwy trening dla mnie? Mam 17 lat, 19x cm wzrostu i kiedys mialem problemy z kregosłupem.

Najważniejsze jednak abym wiedział jak wykonywać te ćwiczenia, a teraz co do niektórych mam wątpliwosci.

dzieki za pomoc

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
koleszko jesli masz chory kregosup bąć jakie kolwiek jego dolegliwosci komplikacje należy się skonsultować z lekazem i go poradzić zapytać co ci wolno a co nie bo być może powinnłes przejsc jakąś rechabilitacje a jesli nigdy nie ćwiczyłeś i jesteś typowm sucharem to przypuszczam masz zanik postowników i wielu innych mięśni więc poleciłbym ci wtedy sporty rozwojowe - basen - rower - pilates ( niby dla kobiet moim zdaniem błędny pogląd uwazam że pierwszy miesiąc dobre wprowadzenie dla ciała ... a nastepnie kolejne etapy ) by mięśnie sie przyzwyczaiły do jakiego kolwiek wysiłku fizycznego po 6 miesiocach mozna by sie było brać za jakieś treningi z sprzetem ... jesteś młody masz czas na wszystkie etapy z których po kolei maxy powyciogasz korzysci lepiej być wielkim i silnym niz tylko sie nasycić zapałem a nabawić problemów ... ić do lekaza jak wrucisz z diagnozom to pomyslimy co dalej ziomek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

O co chodzi?

Następny temat

PLAN HST DO OCENY

WHEY premium