SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dog Brothers

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6131

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8353
Wlasnie napisz cos wiecej o zasadach?Jak wygladaja treningi?Macie to podzelone jakos na dni np wtorek paly,czwatrek parter itd?Gdze wasz trener sie tego wyuczyl?

Moze bede studiowal w tym pieknym miescie dlatego mie to interesuje.

Pżepraszam, za błendy ortograficzne, i inerpukcyjne.To poprostu dysortografia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 913
Spalcaropa - w których sekcjach Kravki nie trenują kolesi, którzy mogliby wykorzystać nabyte umiejętności "nie dla samoobrony"? Z autopsji wiem, że ludzie to trenujący ukierunkowują te techniki na walki na ustawkach i barowe hulanki. Oczywiście nie mówię o sobie.

Zmieniony przez - whu w dniu 2005-02-11 14:50:38

Zmieniony przez - whu w dniu 2005-02-11 14:54:20

Nic dodać, nic ująć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1695
nie moge odpowiedziec Ci ze tez znam to lub nie z autopsji moze nie zabrzmi to przekonywujaco ale slyszalem kiedys w radio reportaz na ten temat, pozniej fakt ten zostal mi potwierdzony przez trenujacych kravke. slyszalem tez o przypadku gdy probowano zalozyc sekcje w miescie obok, ale po tym jak na treningu pojawili sie... jakby to ujac... "nietrenujacy lecz praktykujacy" - skonczylo sie na pierwszym treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Przesada dmuchana przez reporterow. I jak oni sprawdzaja tych kolesi? Ankieta, wywiad srodowiskowy? Moze zdarzyl sie przypadek, ze koles z sekcji Kravki wzial udzial w ustawce, cos sie stalo, poszlo w swiat. Osobiscie nie wierze aby rekrutacja byla oparta na takich zastrzezeniach.

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1695
Nie sadze zeby ktokolwiek mial monopol na wiedze o prywatym zyciu swoich podopiecznych. i nie po to napomknalem o kontroli. chodzilo mi o to ze nie bylbym zainteresowany zajeciami na ktorych wiekszosc czasu poswieca sie na omowienie ostatniej akcji, i zaplanowanie nastepnego "nieformalnego treningu", a uczestnicy z trudem mieszcza sie do swoich beemek (od razu uprzedam ze nie czuje zadnej niecheci do tej niemieckiej marki)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4407 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
Mario Dog od kogo czerpiecie przekaz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7754
mógłbys jeszcze tylko powiedziec jak wyglada taki trening czy sala jest w cos wyposazona i czy trzeba kupowac jakis sprzet do treningu

"idac ciemną dolina zła sie nie ulękne bo jestem najwiekszym sk.......m w tej dolinie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4407 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
Główną ideą Dog Brothers było/jest walka bez ograniczeń ze stosowaniem kija (w różnych modyfikacjach: długi, krótki etc) oraz ograniczenie do minimum stosowania ochraniaczy (stąd też lekkie kaski od szermierki - chronią w zasadzie tylko newralgiczne miejsca głowy, a nie wytlumiają uderzeń), aby jak najbardziej walkę urealnić. Mała ilość ochraniaczy powoduje duzo kontuzyjność.

Walka zazwyczaj zaczyna się w stójce, na kije. To, jak potoczy się dalej zależy od klasy zawodników. Oprócz uderzeń kijem dozwolone są w zasadzie wszystkie udzerzenia, kopnięcia.
Walka często kończy się w zwarciu, na glebie, wtedy także uzywa się kija (także duszenia, dźwignie).

W moim przekonaniu to, co robia DB (określenie "misz masz" może troszke ubliżać ćwiczącym) trduno nazwać stylem, ale cechuje się wysoka skutecznością.

DB czerpia z tego, co najlepsze: zwarcie i parter z Bjj, uderzenia a MT, i pdostawa: kij - z Filipińskich Sztuk Walki (PMA, FMA).

W moim przekonaniu, to, co robią DB jest w zasadzie najlepsze na "ulicę" (pomijam kwestię broni).



Nie chwaląc się, przez pewien okres próbowaliśmy z kumplami naśladować DB, ale nigdy nie osmieliłbym się mówić, że robię "DB".

Stąd też moje pytanie do Mario Dog - skąd czerpiecie przekaz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48
Oj Spalcaropa, nie bądź naiwny. Przecież nikt ci w reportażu nie powie że po treningu naparza sie za rogiem czy w barze. Chłopaki ode mnie z sekcji mieli sytuację w barze że koleś wyskoczył bez powodu do mijego kumpla. Gość się chwalił kravką(czy trenuje nie wiem nie znam) ale jak zaczął po głowie dostawać wyciągnął nóż:( We wtorki robimy obronę przed nożem więc swoje i tak przyjął;) Zasada jest taka że w każdej sekcji mogą trafić się d****e... nawet w kółku szachowym...grunt żeby ich uczyć pokory;)

Wszyscy niezwyciężeni już dawno polegli...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1695
MarioDog, nie chodzi o to czy ja w to wierze czy nie. Powiem wprost: jestem czy tez bylem (teraz to nie istotne) zainteresowany treningiem przekrojowym w naszej pieknej Bydzi, a oprocz tego interesuje sie walka "biala bronia" wiec teoretycznie mozliwosc polaczenia tego na jednym treningu jest dla mnie atrakcyjna. Interesuje mnie jednak technika a nie potrzeba wyladowania agresji czy innych emocji. ogladalem te reklamowki DB z USA. nie bylo tam zbyt wiele techniki (zwlaszcza jesli codzi o walke kijami) byli za to szacowni biznesmeni ktorzy "bawia sie tym po stresujacej pracy w biurze" i chwala sie iloscia siniakow. Dlatego interesuje mnie tecniczna strona tego bydgoskiego przedsiewziecia oraz to kto sie w to "bawi". pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MMA Polska 8: I Eliminacje 2005 - walki zawodowe

Następny temat

UFC 51 fotki z wazenia

WHEY premium