SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do Specow od HST!!!

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 49 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 144
za speca od hst się nie uważam :) ale opierając się na podstawowych zasadach możesz cwiczyć nawet dwa razy w tygodniu. Dla powtórzenia 1.mechanical load - cwiczyć 2.chronic stimuli - cwiczyć regularnie 2.progresive load - regularnie zwiększać obciążenie 4.strategic decondictioning - odpocząć.
Z hst też mam swietne efekty (to co ja uważam za świetne wielu może uznać za śmieszne ale po latach zastoju to piękne uczucie) zwłaszcza w departamencie siły .. pobiłem swoje rekordy we wszystkich cwiczeniach.. i to takie które ustanowiłem bedąc młodzieńcem lat 23 (obecnie lat 35). A co do cwiczenia dwa razy w tygodniu to w moim wypadku miałem nawet lepsze efekty .. dziwne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Mozesz cwiczyc jak chcesz ale nie nazywaj tego HST.
Masz jasno powiedziane wysoka czestotliwosc. Znaczy sie nie czesciej niz 36 godzin o nie mialo by to sensu.
Ale to tylko nazewnictwo.
Ja tez czasami odpuszczam trening jak jestem zmeczony i wychodzi 2 x tydzien.
A jeszcze jedno. Nie wiem czy jest sens cwiczyc 2 dni pod rzad. Nie hcodzi mi tu o regeneracje ale o to , ze cwiczenie do 36 godzin po ostatnim treningu nie ma sensu.
Nie potrzebne marnowanie czasu i energii. to juz chyb alepiej 2 razy w tygodniu.

Zmieniony przez - kilobb w dniu 2007-12-18 13:11:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
No wlasnie.

Sa programy oparte na zasadach HST, ktore w cyklu tygodniowym obejmuja nawet i szec kolejnych dni, tylko oczywiscie idzie za tym koniecznosc dostosowania treningu (np. raz 'gora', raz 'dol'). Cwiczenie FBW czesciej niz sugerowane w HST, to chyba nie bedzie dobre rozwiazanie. Zreszta sam ocenisz po jakims czasie, czy efekty Cie zadowalaja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 49 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 144
panowie zdajecie się właśnie zbyt wąsko patrzeć na HST. Poczytajcie forum twórcy HST to on właśnie twierdzi, że główna i pierwszą regułą HST jest brak reguł a jedynie te 4 zasady i że zmienić można wszystko :).
Dwa dni pod rząd to faktycznie bezsensu ale np niedziela i środa przy odpowiednio większej objętości.. czemu nie. I to nadal będzie HST :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
To jest spieranie sie o slowka.
Wiadomo, ze nie jest to uscislone. 4 zasady to jakiej ogolne wytyczne.
Dla jednego wysoka czestotliwosc oznacza 1 trening dziennie , dla drugiego jeden na tydzien.
Wiec skoro uwazasz, ze np cwiczac raz w tygodniu dla Ciebie jest to duza czestotliwosc, to tak mozesz nazywac swoj trening HST jesli sie lepiej poczujesz.

Chociaz z drugiej strony czestotliwosc o ktorej pisalem powstala na podstawie badan ludzi wiec mimo wszystko uwazam, ze trening 1 czy 2 razy w tygodniu to nie HST. Oczywiscie ludzie sa rozni ale bez przesady.

Zgadzam sie mozna zwieniac wszystko oprocz 4 zasad, w ktorych jeden punkt mowi o duzej czestotliwosci treningu. Naginajac zasady jak to robisz, zmniejszajac czestotliwosc na rzecz objetosci dojdziesz w koncu do Splita.

Zmieniony przez - kilobb w dniu 2007-12-19 16:14:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Dokladnie Killob ma racje mozna dojsc do momentu ze zaczniesz nazywac splita tylko odmiana HST.Ja wogole uwazam ze za duzo ludzie gadaja zamiast cwiczyc po prostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Co racja to racja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 49 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 144
no i ja się z tym zgodzę ... :) i spierać się o słówka nie zamierzam . I czy naprawdę ważna jest nazwa tego co robimy ... nawet seria pompek na poręczach i seria podciągnięc na drążku może być dobrym treningiem .. zawsze lepszym niż nie robienie niczego. Jeżeli nie mam kompletnie czasu to cwiczę dwa razy w tygodniu - mam siłkę w domu więc czasem nawet o 11 w nocy mi się zdarza - i nadal jest to świetny trening :) pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2276
PANOWIE robienie 2x trening dzień za dniem w HST to pomyłka ćwiczysz całe ciało nie jak w splicie partie gdzie to by się aż tak bardzo nie gryzło. Jeszcze na 15kach można by sobie było z tym poradzić, ale ja już na 5-6 tygodniu ( 5tki) mam treninig 1,5h i przy naprawde dużej intensywności i minimalnych przerwach ( łączenie w superserie ) nie widzę możliwości wykonania 2 takich treningów pod rząd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Jezuuuu 1,5 godziny i to jeszcze w superseriach ??? To jaki tu sens trenowac jest !!! powinno sie sprawe zalatwiac w 45-50 minut godzina to juz absolutny max.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch

Następny temat

POMOCY!!! jak wrócić do dawnej sylwetki - "nabrać ciałka" ????

WHEY premium