SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta ułożona, ale efektów brak - sugestie mile widziane

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9214

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

33

Płeć

Kobieta

Cel

Świetna sylwetka

Waga

67

Wzrost

181

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

25

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Wysoka

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Bieganie 4 x w tygodniu, siłownia 3 x w tygodniu, dodatkowo absy z youtuba, okazjonalnie tabata

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

bardzo dobry
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez wojo zmc z działu Odżywianie i Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
Siema!

Sprawa wygląda tak. Od jakiegoś roku regularnie biegam (około 100 - 150 km miesięcznie), do tego 3x w tyg trenuję na siłowni, głównie wzmacniam ciało pod kątem biegania, ale też pracuję nad ładniejszą sylwetką. Moim celem są widoczne mięśnie brzucha ;) Generalnie jestem szczupła, ale tu i ówdzie jest tłuszcz. Na brzuchu też - wiadomo. Wiadomo też, że świetną sylwetkę robi się dietą. W związku z tym od jakiś 2 miechów jem pod okiem dietetyczki. Mam ułożoną dietę, 5 posiłków dziennie i niby wszystko super, ale efektów brak. Wydaje mi się, że ta dieta nie jest dietą redukcyjną. Wrzucam jeden przykładowy dzień do oceny z prośbą o komentarz. Generalnie bardzo dużo wysiłku wkładam w przygotowywanie posiłków, angażuję się, trenuje ostro a tu wyników jak na lekarstwo. Wkurzam się i powoli tracę motywację do gotowania i pudełek. Help!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2011
Autorko jak idzie? ja mam dokładnie ten sam problem. Tylko u mnie jest nadwyżka kalorycznie (2500-3000 dziennie zjadam ;)) a brzuch tamo samo słaby jak był. Odnoszę wrażenie że pół roku ćwiczeń nic nie dało.

Mój wątek: https://www.sfd.pl/Problem_z_brzuchem_;_-t1108576-s3.html


Weronika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
I przykładowy dzień, dieta na jutro.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
I przykładowy dzień, dieta na jutro.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
Sorry, dwa razy mi się wkeiło, można skasować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
Jeżeli dane z Twojego profilu są aktualne, to wg mnie tych kalorii jak na wymienioną aktywność jest zdecydowanie za mało i organizm wszedł w tryb obronny - odkłada co może i z wagi nie zejdzie. 1500 kalorii to Twoje ciało potrzebuje dziennie żeby leżeć i pachnieć.
Polecam przeczytać: https://www.sfd.pl/[ART]Metabolizm_i_dieta_for_dummies,_czyli_krótko_i_nieco_głupio_o_cudzie_głodówek-t978820.html 

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 297
gdzie znajde taka tabele zeby wrzucac swoje posilki i zeby odrazu wszystko tak podliczylo itp ?
Jestem kopletnie nowy tutaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
I jeszcze info od dietetyczki odnośnie rozkładu:

Dzień bez treningu: B- 103, W- 283, T- 57,
Dzień z treningiem: B- 132, W 364, T- 66,


Zmieniony przez - sihaja82 w dniu 2015-12-13 21:28:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Dieta jest masakryczna: platki kukurydzine z bananem i miodem, co to badania cukru w cukrze czy co? Samotny owoc to nie posilek. Zrodla bialka dramatyczne, gdzie sa tluszcze nasycone? Wliczanie, salaty, natki pietruszki, cytryny??? No wez, prosze Cie..... daj spokoj. Osobiscie zbilabym ciut wegli i dala tluszczy. I masz rozpisane 100/130B a ile jesz (i z jakich zrodel???)...ok 70gr. Kalorycznosc powinnas miec wyzsza a ty ledwie 1500 wyciagasz z tego co faktycznie zjadasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Teti,.. Ale to jest całkowicie normalne u dietetyka.. ja mam chłopaka - 14 lat, 108 kilo wagi... Dieta wydana w formie ksiązki, na kredowym papierze, masa mądrości i wykresów..
Do jadłospisu wliczane wszystko: liść sałaty, przyprawy, ząbek czosnku... Do tego do 900 g nabiału i w formie przekąski bomba kaloryczna z 4 rodzajów owocu i jogurtu - w sumie 67 gramów węgli w cukrze.
I rodzice się dziwią że młody jakoś ciężko chudnie i ma jazdy na słodkie.

Ten rozkład przy Twoim wzroście i wadze jest fatalny.
Wrzuć naszą regulaminową ankietę + zdjęcia w wyprostowanej pozie, bez napinek.
Jak dla mnie tu nie ma co wagi zbijać.

Zresztą - tak intensywne bieganie może dać Ci szczupłą sylwetkę ale niezbyt ładną. chyba że dążysz do obecnych, przygłodzonych ideałów.
Lektura:
http://kulturystyka.pl/co-jedza-ladies-sfd/
https://www.sfd.pl/[ART]Metabolizm_i_dieta_for_dummies,_czyli_krótko_i_nieco_głupio_o_cudzie_głodówek-t978820.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Ano tak Corum, nie wiem dlaczego wciaz sie dziwie, ehh....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Moja koleżanka z siłki poszła na dietetykę w tym roku... i płacze mi z wykładów smsami jakich głupot ją uczą.
Kazałam zagryźć zęby i potakiwać a potem jak dostanie papierek to robić swoje.
Babeczka jest świadoma - więc za parę latek ma szansę być naprawdę wziętym dietetykiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja

Następny temat

Nieidealna ja

WHEY premium