SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny i kilka pytań.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1094

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 704
Cześć, jestem nowy na forum więc za wszystkie błędy czy pomyłki z góry przepraszam:)
To może zacznijmy od tego co bym chciał osiągnąć. Obecnie ważę ok. 73 kg a jeszcze 2 -3 lata temu było to ok. 63-65. Chciałbym zrzucić trochę kilogramów (ok 5-7) i nabrać trochę masy mięśniowej. Jeśli chodzi o ćwiczenie to ćwiczyłem przez ok miesiąc splitem 4 dni w tyg i jeden w tygodniu trening siatkówki ok 2 godziny. Pod namową brata, który uważał że nie ma sensu robić redukcji tylko masę tak robiłem ale zauważyłem, że przytyłem ale w dużym stopniu w pasie;/. Postanowiłem więc zrobić redukcję do poziomu ok 10% tłuszczu i dopiero masować. I tu zwracam się do Was drodzy forumowicze o pomoc:) Poczytałem trochę tematów o układaniu diet i postanowiłem coś sam wyskrobać I stworzyłem coś takiego. Proszę o ocenę i jakieś rady na temat diety co zmienić co dodać i wgl. Chciałem też spytać czy stosować jakąś suplementacje podczas redukcji. Myślałem o BCAA i o białku(jakiś izolat niedrogi bo z kasą u mnie ciężko). Proszę żebyście i na ten temat się wypowiedzieli i coś doradzili
I na koniec ankieta.
Płeć : mężczyzna
Wiek : 23
Waga : 73
Wzrost : 176
Obwód klatki : 90
Obwód ramienia : 33
Obwód talii : 86
Obwód uda : 57
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 18-20 %
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia - SPLIT, 1x w tygodniu siatkówka 2godz.
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać. Pracuje na dwie zmiany wiec często godziny jedzenia mi się zmieniają.
Cel : redukcja do kwietnia
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : zdrowy
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, aeroby
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : witaminy
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : brak

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 704
Poprawione Jeśli chodzi o orzechy w posiłkach to dodałem je tylko by były bo ogólnie mogę je jak coś zjeść po prostu po posiłku :) Mała poprawka też jeśli chodzi o tłuszcze bo chyba odrobinę za dużo było.






Zmieniony przez - gridironer w dniu 2014-01-12 16:53:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 195 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6764
Jakim sposobem liczyłeś zapotrzebowanie? Coś mało wyszło :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 704
Przez kalkulator ze strony potreningu. Tylko odznaczone miałem ćwiczenia razy w tygodniu i wyszlo ok 2700 kcal i postanowiłem uciać na ok 2100 2200 kcal. Mogę jak tak zwiększyć porcje w posiłkach o troche by wyszło więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 704
Zwiększając porcje zwiększać ilość białka czy węgli lub tłuszczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 195 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6764
Zapotrzebowanie oblicz sobie tym wzorem. https://www.sfd.pl/-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 704
Po wyliczeniu wzorem ze strony wyszło mi ok 3100kcal. Dokładnie 3118kcal.

Zmieniony przez - gridironer w dniu 2014-01-11 17:50:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 195 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6764
No widzisz 2000 a 3100 robi różnice Utnij od tego 300 kcal i ustaw pod to diete. Będziemy dalej korygować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 704
No trochę różnicy jest A jak procentowo jeśli chodzi o mikroskładniki ułożyć? Ile % tłuszczy węgli i białka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 195 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6764
2/2.5 b, 1t reszta węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 704
Poprawiłem tak jak radziłeś i wyszło coś takiego Starałem się utrzymać proporcje białek węgli i tłuszczy ale trochę więcej białka mi wyszło. Coś jeszcze poprawiać?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 195 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6764
Podbij tłuszcze kosztem węgli :) Dodawaj do diety ryby typu makrela/łosoś. Warzywa na patelnie lepiej zastąp normalnymi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zapotrzebowanie kaloryczne na redukcji

Następny temat

Dieta na mase ocena

WHEY premium