SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta poczatkujacego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 851

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
Witam,

Mam 28 lat, waze 77,7 kg przy wzroscie 182. Jestem raczej szczuplej budowy, i nigdy nie mialem klopotow z nadwaga, mimo ze generalnie jadlem co popadnie ; wnioskuje z tego, ze spalam wszystko dosc sprawnie;)

Ok 1,5 m-ca temu zaczalem regularne treningi na silowni, 3 razy w tyg trening zakonczony ok 30-40 min na biezni/rowerze. Moim celem jest wzrost masy miesniowej i uzyskanie poprawnej wizualnie sylwetki ; o ile dol mam dosc masywny (sporo jezdzilem kiedys na rowerze), o tyle klatka piersiowa, plecy, ramiona i ogolnie gora wymaga zdecydowanie nadbudowania.

Wraz z rozpoczeciem treningu zmienilem nieco nawyki zywieniowe ; wyeliminowalem fast foody, batoniki, chipsy, piwa praktycznie i tak nie pije. Dorzucilem mleko, twarogi, platki owsiane itp rano ( pierwsze i drugie sniadanie, rozne wariacje), i obowiazkowo tunczyk/piers z kurczaka lub inny mocno bialkowy posilek ok 17-Przekaski co 2-3 godziny, wychodzi mi srednio 5 posilkow dziennie. Trenuje ok 16-17 i najwiekszy posilek jem zaraz po treningu.

O ile przed rozpoczeciem treningow jadalem bardzo nieregularnie (4 razy dziennie, a czasem przeciwnie - bez sniadania tylko 1 duza obiado-kolacja), tak teraz pochlaniam te 5 posilkow i zdecydowanie wiecej kalorii niz moj organizm zwykl otrzymywac.

Po tym 1,5 m-ca jednak moja waga stoi w miejscu ( wahania rzedu 0,1-0,3 kg zalezy od dnia) w stosunku do wagi sprzed treningow.

Pytanie do ekspertow : martwic sie tym, czy tak powinno byc? Nie jestem w stanie na oko ocenic czy w mojej budowie ciala cos sie zmienia, ale po kazdym treningu czuje zmeczenie miesni wiec zakladam, ze jakos tam sobie rosna;)

Czy bazujac swoje odzywianie na twarogu, mleku (rano), kanapkach (poludnie), kurczaku/tunczyku/makreli/indyku(etc, obiad) i ew jakiejs przekasce wieczorem jestem w stanie osiagnac cel w postaci przyrostu miesni?

Pzdr,
M
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
oblicz zapotrzebowanie kcal ile teraz jadłeś i zmien diete bo to co przedstawiłeś może jest wydawałoby sie zdrowe ale nie na dłuższą metę
Bez obliczeń nie wskórassz to nic

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
Ok, dzieki za pierwsza wskazowke, ale w ktorym kierunku mam to odzywianie popchnac? Wylicze sobie zapotrzebowanie i co dalej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
zapotrzebowanie ustal sobie na 2700kca
białko 2,3g
tłuszcze 1g reszta ww
policz i układaj diete pod to

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
zacznij od lekkiej nadwyzki kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
Z wyliczen wyszlo mi zapotrzebowanie na ok 3200. Ale nadmienie, ze po silowni robie ok 30 min aerobow, moze niepotrzebnie.

Wychodzi mi 177 g bialka w ciagu dnia, dzielone na 5 posilkow czyli ok 35 g bialka co 2-3 h.
Tluszczu 77 g czyli w sumie pochalaniam ok 1 434 k z bialek i tluszczy, wiec zostaje (3200-1434) 1766 k z wegli.

To daje w podsumowaniu :
bialko - ok 177 g
wegle - ok 440 g (1760/4)
tluszcze - ok 77 g

O ile jestem w stanie zapewnic te 30 g bialka co 2-3 h ( puszka tunczyka, kilka jajek, twarog od rana w pracy etc) to z weglami bedzie w ciagu dnia gorzej.
Rozlozyc to w miare porowno, czy wegle przesunac na okres po silowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
daj takie jak zaleciłem CI na poczatku obniż trochę.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocyyyyy

Następny temat

Moja dieta do oceny.

WHEY premium