SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta po 3 latach treningu [19 lat, 57kg->72,5kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1770

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Płeć

mężczyzna

Cel

zrzucenie tłuszczu/masa (?)

Waga

73

Wzrost

179

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

uczelnia, wstaję różnie - raz o 7, raz o 10. trening raczej popołudniu

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

trening 3 razy w tygodniu, staż 3 lata

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak, jadłem na oko, ale chcę to zmienić

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowy

Stosowana lub planowana suplementacja

białko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 642
Liczyłem również z różnych wzorów i mnożyłem razy wskaźnik aktywności fizycznej. Zapotrzebowanie energetyczne na utrzymanie mojej wagi wynosi około 2700kcal także wywnioskowałem, że 2300 kcal będzie w porządku...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja bym wystartował od 2500, nie ma co na razie tak nisko schodzić do 2300 kalorii

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 642
Ok - zacznę od około 2400-2450 kcal. Teraz kwestia pomiarów - jak to powinno wyglądać? W przeciągu tygodnia powinien schodzić około 1cm w pasie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 332 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 9263
Nie ma na to reguły jak masz dużo wody to więcej zleci ale to początek potem dopiero leci tłuszcz a ile i jak tego nikt nie powie może 1 może 0,5 cm zależy trochę od tego jak się przyłożysz do diety treningu regeneracji,jakie dodasz suplementy itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie da się niestety określić jakie powinny być będą efekty, a tym bardziej jakie one będą. Jest to zależne od wielu czynników, a każdy organizm jest inny.

Ważne jest to, aby wiedzieć jak mierzyć te efekty kształtowania sylwetki. Warto to robić za pomocą pomiarów obwodów ciała, wykonywanych co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywanych. W zależności od ich zmian należy korygować ilość kalorii i/lub aktywności fizycznej w naszej diecie. Na pewno będzie cieszyło jak co dwa tygodnie, pomiaru na pomiar pas bedzie spadał.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699727
Możesz dorzucić trening interwałowy o wysokiej intensywności jest krótki i skuteczny.
Trening interwałowy o wysokiej intensywności to wyjątkowa metoda ćwiczeń, która znacząco zwiększa utratę tkanki tłuszczowej, nie powodując jednocześnie znacznej utraty tkanki mięśniowej. Jeśli nie uzyskałeś pożądanych rezultatów wykonując ćwiczenia o charakterze cardio i chcesz spróbować czegoś innego, interwały o wysokiej intensywności są warte wypróbowania.Nie świruj z częstymi pomiarami tylko rób swoje. Pomiary wykonuj co 2 tygdonie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zdecydowanie jest to warta uwagi forma aktywności fizycznej. Nie tylko z uwagi na kształtowanie sylwetki, ale również istotny wpływ na nasze zdrowie, jak i ogólną dyspozycję sportową. Polecam poczytać więcej informacji na temat treningów interwałowych zawartych w tych oto artykułach:

https://potreningu.pl/articles/1714/hiit-dla-poczatkujacych

https://potreningu.pl/articles/5494/chcesz-schudnac-postaw-na-interwaly

https://potreningu.pl/articles/2312/nie-masz-czasu-na-trening-wybierz-interwaly

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 642
Trochę o tym poczytałem i jestem zainteresowany interwałami.

Trening siłowy jaki robię to PUSH PULL LEGS 3x w tygodniu. Jak to połączyć?

Oczywiście pewnie w dni nietreningowe? Mowa o: Bieg stałym tempem (spokojny) + interwały SESJA A (10 x 15/45); całość 20-30 minut

Przyspieszy to proces redukcji nie tracąc za wiele mięśni? Kaloryka, na której zostanę to 2300-2400 więcej nie, gdyż czuje, że więcej kalorii w moim przypadku nie będzie dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 642
I druga sprawa przerwy pomiędzy seriami. Robię trening siłowy w związku z czym robię przerwy ok. 2 minut czasami 2.5 minuty, także muszę to skrócić czy nie będzie problemy jak takie przerwy zostaną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Bez wątpienia dodatek interwałów do treningów siłowych jest dobrym rozwiązaniem, nie tylko w celu poprawy kształtowania sylwetki, przyspieszając metabolizm, ale przede wszystkim dla zdrowia. Niestety nie jesteśmy w stanie określić na ile pomoże to w jak największym zachowaniu masy mięśniowej. O ile dieta będzie dobrze dobrana, a trening poprawinie wykonywany, to efekty zdecydowanie będą. Jednak to z mięśni co ma spaść i tak spadnie. Nie unikniemy tego, przy założeniu, że wszystko robimy tak jak jest zalecane.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do oceny

Następny temat

Kilka pytań dot. wliczania kcal, suplementacji, cardio, sen itp.

WHEY premium