SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na spalenie tkanki tłuszczowej, początki

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1290

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 60
Witam!
Na początku może napiszę trochę o sobie mam 21 lat, 186 cm wzrostu, waga 98kg (10 dni temu było 102). Postanowiłem sobie doprowadzić swoje ciało do ładu i zrzucić trochę tłuszczu i zbędnego balastu. Przez ostatnie 10 dni udało mi się zrzucić 4 kg, a dieta, którą stosowałem wyglądała następująco:

1 posiłek ok 7.00
banan + 3 białka (ścięte na patelni bez oleju)

2.posiłek ok 10.00
150g piersi z kurczaka (smażona na wodzie na patelni)
50g makaronu razowego
łyżeczka musztardy
łyżka oleju z pestek winogron
warzywa

3.posiłek ok 13.00
150g schabu (smażony na wodzie na patelni)
50g ryżu brązowego
warzywa

4.posiłek ok 16.00
120g tuńczyka (w wodzie albo w sosie własnym)
50g makaronu orkiszowego
warzywa
1/2 czerwonego grejfruta

5.posiłek ok 18.30
200g filetu z ryby (smażona bez oleju)
50g ryżu brązowego
warzywa

6.posiłek ok 21.00
80g płatków owsianych
3 białka (ścięte na patelni bez oleju)
jabłko

Do tego starałem się pić od 3-4 litrów wody dziennie.
Wiadomo, że jednego dnia np, jadłem 3 razy rybę, raz pierś albo schab a drugiego odwrotnie.

Narazie trenuje 3 razy w tygodniu, trening na wszystkie partie mięśni. Każda partia to 2 ćwiczenia po 4 serie, z tak dobranym ciężarem by pod koniec być zmęczonym. Po sesji zamierzam dorzucić poranne aeroby (30-45 minut szybkiego marszu, truchtu lub wiosła )
I zacząć brać thermo stim.
A i jak będę miał trochę wolnego grosza, chcę kupić: Fitness Authority WHEY PROTEIN i brać 50g rano zamiast białek, po tym aeroby i potem banan.

Moje pytania:
1. Jak wygląda ta dieta czy jest dobrze ułożona czy coś powinienem zmienić?
2. Jak z warzywami, słyszałem że powninienem się wystrzegać marchwi, grochu, fasoli i bobu bo maja za duzo wegli?
3. Czy coś powinienem dokupić do thermo stim-a i jak go dawkować, by był skuteczny ?
4. Jaki trening będzie najskuteczniejszy?

Czekam na cenne wskazówki.
Pozdrawiam.

Cel jest wielki, kiedy mu się poświęcasz. Lecz cel staje się niski, kiedy robisz sobie z niego tytuł do chwały.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 60
Niech ktoś rzuci okiem jak może....

Cel jest wielki, kiedy mu się poświęcasz. Lecz cel staje się niski, kiedy robisz sobie z niego tytuł do chwały.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 179
Wyliczałeś swoje zapotrzebowani kaloryczne? I posiłek zazwyczaj jest największym posiłkiem w ciągu dnia u Ciebie zdecydowanie większa jest kolacja niżeli śniadanie pytanie tylko dlaczego? Zauważyłem również że brakuje Ci zdrowych tłuszczy w posiłkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3630
jakbyś smażył na oleju to by wcale nie zaszkodziło, bo bez odpowiedniej ilości wiele czynności życiowych organizmu ulega dysfunkcji. Ja smażę na oleju z pestek winogron (dużo wielonienasyconych kw. tł.)

Głowa podnosi, ręce prowadzą.
Jan Łuka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
Z tym że to nie wielonienasyconych tłuszczy brakuje w naszej diecie tylko jednonienasyconych w tym kwasów omega-3. Kwasy omega 3 są bardzo wrażliwe na temperaturę oraz światło słoneczne dlatego najlepiej podawać je organizmowi w postaci dodatku do sałatki itp.

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebna pomoc w uzupełnieniu treningu [bieganie, siłownia]

Następny temat

Dieta na delikatna redukcje

WHEY premium