SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase a redukcja tkanki tłuszczowej.

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2958

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 38
Witam

Mam 16 lat , 178 cm i waże 74 kg. Na codzień gram w koszykówke. (tak na poważnie nie rekreacyjnie ). Nadchodzą wakacje i mam zamiar przybrać troche na czystej masie mięśniowej . Mam lekką oponke na brzuchu którą chciałbym zgubić. Dziennie będe miał 3 treningi ( we wtorek i czwartek dochodzi siłownia ).
Mam problem, ponieważ ułożyłem sobie diete na mase. Chciałbym zgubić tłuszcz i zastąpić go mięśniami.

1.Teraz moje pytanie czy jest sens na wakacje robić mase ? czy może lepiej robić redukcje ? czy może teraz mase a potem redukcje z rzeźbą ?

2. Czy do diety na mase moge dodać suplementy spalające tkanke tłuszczową , tkz. "spalacze tłuszczu" ?


Z góry dzięki.

PS: Nie piszcie mi tekstów w stylu "jesteś za młody na odżywki albo na siłownie " ponieważ to jest za przeproszeniem g**** a nie pomoc. Prosze o konkretną odpowiedź na pytanie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 328
na sam początek nie musisz brać suplementów, ponieważ będziesz miał duże naturalne przyrosty masy mięśniowej jako odpowiedź na nowy bodziec dla organizmu (jakim jest trening).

Polecam Ci kupić odżywkę wysokobiałkową (jakiś dobry izolat) i używaj tego jako posiłek wraz z jabłkiem lub bananem będzie dobre jako jedzenie po treningu koszykarskim.

Co do schudnięcia na samym początku ciało nie jest przystosowane do większego wysiłku, więc wykorzysta tłuszcz z organizmu do nadrobienia skutków treningu. Ale nie licz, że wszystko spadnie z brzucha, ponieważ nie ma czegoś takiego jak miejscowe spalanie tłuszczu.

Nie zmieniaj na razie diety znacząco. 2 najważniejsze posiłku w których możesz dodać dużo węgli o wysokim Indeksie Glikemicznym (poczytaj o tym bo przyda Ci się na pewno :) ) to śniadanie (paliwo na większą część dnia- płatki owsiane, otręby, mleko, suszone owoce) i danie po treningu (paliwo dla wzrostu mięśni- biały ryż, młode ziemniaki, makaron i oczywiście źródło chudego białka- gotowana pierś z kurczaka, chuda wołowina).

a teraz odpowiedzi na Twoje pytania:

1. postaraj się żeby chodzić po jakimś czasie chodzić jeszcze trzeci raz na siłownie.

Sam gram w kosza (ale rekreacyjnie i trenuję na uczelni) więc wiem, że bez siły ciężko jest grać na jakiejkolwiek pozycji (gram jako 1-2) szczególnie pod koszem.

Rób trening ogólnorozwojowy i dodaj do tego 20-25min na rowerku, bieżni lub steperze. Tłuszcz znacznie się zmniejszy, nie będziesz miał spadków mięśni, a dzięki treningowi będą systematycznie rosły. Więc odpowiedzią jest ogólnorozwójka na początek.
Ustaw sobie cel jeżeli chodzi o spalenie tłuszczu i przyrostu masy mięśniowej. (najlepiej mierzyć tłuszcz z brzucha, klatki i uda suwmiarką i notować progres)

Gdy coraz ciężej będzie Ci o jakikolwiek przyrost siły i masy mięśniowej, zacznij brać monohydrat kreatyny i zacznij cykl na masę.

2. nie dodawaj spalaczy. Po ogólnorozwojówce nie będziesz miał dużo tłuszczu i będziesz spokojnie mógł sobie pozwolić na nadwyżkę kaloryczną aby budować masę.

Najważniejsze rady dla Ciebie to cierpliwość i wytrwałość.
życzę sukcesów na siłowni i oczywiście w koszykówce ;)

No Rest 4 da Wicked!

Motivated, hard working man, can NOT lose!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 38
Wielkie dzięki za sensowną odp. i za pomoc ;)
Też gram na 1/2 ;D

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 328
pisz co jakiś czas jak idzie spalanie tłuszczu i progres na siłowni.
Jeżeli masz jakieś pytania, Wal śmiało!

No Rest 4 da Wicked!

Motivated, hard working man, can NOT lose!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak stosowac diete z bialkiem serwatkowym

Następny temat

szukam badan na temat szkodliwosci odżywek białkowy na zdrowie

WHEY premium