SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na redukcję: prośba o ocenę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1581

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

28

Płeć

M

Cel

Redukcja tkanki tłuszczowej: brzuch, odkrycie ABS

Waga

80

Wzrost

176

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

>=25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca 9-17 (przerwy kiedy chcę/potrzebuję), siłownia 3x w tygodniu, póki co brak innych aktywności

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

5 lat boksu amatorskiego, dostęp do pełnej siłowni, pierwsze "poważne" przygody z siłownią od 2012 roku, teraz po powrocie do sportu 1mc roztrenowania (wyłącznie siłka - do boksu póki co nie wracam)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Diety z dodatnim bilansem kalorycznym, żeby wrzucić kg (bez odpowiedniej wiedzy, robione trochę "na dziko" - sprawdzały się w mniejszym lub większym stopniu). Do tego redukcje pod boks, które z rozsądną dietą nie miały za dużo wspólnego. Raczej zbijanie w

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Ok; komplet badań krwi co dwa miesiące (honorowe krwiodawstwo)

Stosowana lub planowana suplementacja

MagneB6, Cynk, Omega3, Vigantoletten
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2533
Cześć, uporządkowałem przykładowy jadłospis. Czy mogę prosić o info, czy jest ok lub rady, co Waszym zdaniem jest do poprawy?

Odi profanum vulgus et arceo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 624 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2369
Posiłki z ilością 10g białka są w ogóle bez sensu. Tak samo wrzucenie rano największej puli węglowodanów gdzie po treningu masz ich śladowe ilości. Jeszcze trochę jest do poprawy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2533
DrunkInCarbs
Posiłki z ilością 10g białka są w ogóle bez sensu. Tak samo wrzucenie rano największej puli węglowodanów gdzie po treningu masz ich śladowe ilości. Jeszcze trochę jest do poprawy ;)


Nie ma lekko :) We wszystkich posiłkach udało mi się ustawić poziom 20g.
Wyjątkiem jest pierwsze śniadanie, zaraz po przebudzeniu.
Czy dużym grzechem będzie zostawienie go w takiej formie? Do mojego treningu chciałbym dodać bieganie po śniadaniu te 2x w tygodniu

Poniżej aktualizacja:

Odi profanum vulgus et arceo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 624 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2369
Grzechem nie, ale optymalnie będzie trzymać białko wyżej w posiłku ze względu na prób leucynowy i zmaksymalizowanie syntezy protein przez ten aspekt. Po prostu 25 - 30g w posiłku będzie najbardziej optymalnym :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Gdybyś dodał tłuszcze to posiłków 3, 5 i 6 to były ok. Reszta to przekąski to całkowitej zmiany.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 624 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2369
W jakim celu tłuszcze do potreningowego? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2533
domer
Reszta to przekąski to całkowitej zmiany.


Dlaczego?
1. posiłek rozumiem - zgodnie z tym co napisał DrunkInCarbs. A 2. i 4. (przedtreningowy)?

Odi profanum vulgus et arceo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 888 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8496
Skoro tak mówisz to dzisiaj na kolacje wrzucę, blendujesz to czy normalnie spozywasz? W sumie kiedyś z bananem to był mój przysmak ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2533
daniel98765
Skoro tak mówisz to dzisiaj na kolacje wrzucę, blendujesz to czy normalnie spozywasz? W sumie kiedyś z bananem to był mój przysmak ;)


Zagryzam twaróg winogronem ;)


DrunkInCarbs
:)


Zmieniłem kilka rzeczy, naniosłem poprawki, które sugerowaliście.
Posiłek 1 i 2 zamienię ze sobą kolejnością, żeby na start dnia złapać więcej kalorii.
Teraz będzie ok?

Mam jeszcze dwa pytania:
Jakbym chciał zaczynać dzień od siłowni ok. godziny 7*, to wtedy posiłek nr 1 muszę zjeść ok 6, a reszta co 3h, zaczynając od mojego potreningowego, tak?
Jak minie tydzień-dwa, to mogę w pierwszej kolejności obcinać węgle np. z ryżu?



*Obecnie na siłowni jestem plus minus od 17 do 18


Zrzut po edycji:





Zmieniony przez - Amour_Fou w dniu 2019-04-09 16:22:08

Odi profanum vulgus et arceo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 888 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8496
Staraj się unikać takich rzeczy jak pieczywo chrupkie wafle ryżowe itp bo to jednak produkty przetworzone. A jeśli chodzi o wcześniejsze pytanie to tak, ewentualnie widzę że w kolacji spozywasz wegle więc mógłbyś zjeść pierwszy po treningu jeśli cwiczysz krótko po przebudzeniu, jeśli będzie Ci to służyć oczywiście. Ja jem normalna porcje wegli na kolacje a po przebudzeniu idę na siłownię więc dopiero po treningu jem gdyż nie mam rano apetytu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kawa Rozpuszczalna

Następny temat

Redukcja od 16.02.19

WHEY premium