SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 89kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
I moim zdaniem to jest dużo lepsze niz te wymysły typu awokado z masłem orzechowym, z tym, że ja bym zrezygnowała z V posiłku, dorzuciła jedno jajko do śniadania. Ewentualnie do IV posiłku dodałabym jakies tłuszcze.

Jak Ci płatki owsiane nie szkodzą, to ok, dla mnie są za ciezkostrawne, sporo ich i moga podrażniac jelita - ale jest mnóstwo innych płatków.

A makro sobie uzgodnisz manewrując tymi źródłami białka i ww, które masz, zamieniajac ryż na kaszę/ziemniaki, łososia na wieprzowinę, wołowinę itd.

I pozbyłabym się twarogu - on nie ma magicznych właściwości, jest paskudny w smaku, no i jest nabiałem - jestem hejterem twarogu


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-11-03 18:46:03
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9963
rozumiem 2 posilek to przedtreningowy 3 posiłek to potreningowy
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9963
Są dobre?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Na amatorskim poziomie są ok. Można się czepiać, że pieczywo, to produkt przetworzony, ale to i tak jest zdecydowanie lepsza wersja niz poprzednie . I nie śmieć sobie w temacie, dopóki ktoś nie odpowie na Twojego posta możesz go edytować - klikając w taki ołoweczek po prawej stronie.

Edit: Filet z piersi kurczaka to mięso, nie wędlina? i do kanapek dałabym normalne masło, 82 % tłuszczu, nie oliwę, ale to z wygody i względów smakowych.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-11-03 18:57:56
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Nobody

Posiłek I
Płatki owsiane – 120gram
Białko serwatkowe – 40gram
Jajka – 2 całe
Orzechy laskowe – 20 gram

taka ilość owsianych może już podrażniać po dłuższym czasei jelita, więc albo zmniejszysz sobie porację, albo pomieszasz z innymi (np. jaglanymi płatkami)

Posiłek II
Pieczywo pełnoziarniste – 200 gram (około 4 kromki)
Filet z piersi kurczaka – 120gram
Oliwa z oliwek – 10gram
Ogórek – 100gram

Z tym ogórkiem to tak skromnie

Posiłek III
Ryż paraboliczny – 140gram
Łosoś– 100gram
Brokuł – 120gram





Posiłek IV
Makaron pełnoziarnisty – 120 gram
Grillowany filet z piersi z kurczaka– 140gram





Posiłek V
Jajko – 2 całe
Twaróg

co z tego robisz ? Staram się wyobrażać, czy to smaczne, czy nie



Nie jest źle.
Wrzuć też tłuste mięsa.
Ja nie demonizuje nabiału Bo skoro nie szkodzi, to nie ma sensu i powodu go eliminować w całości, ale nabiał obstawiam w jednaj porcji.
To samo jak masz chleb, nie dawałabym już makaronu, wymieniła n ziemniaki, czy ryż, kaszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9963
To wyglądało by tak





Zmieniony przez - #Nobody w dniu 2016-11-03 19:10:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9963
Ogólnie to o 11:20 najbardziej by mi pasowało zjeść bo mam 20 min to spokojnie zdążę to zjeść, nie będzie to przeszkadzało że zjem dopiero o 16 kolejny posiłek?


Zmieniony przez - #Nobody w dniu 2016-11-03 19:11:58
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jest ok, pory posiłków dostosowujesz do swojego trybu życia.

Następnym razem, jak będziesz wrzucał dietę, to jeśli smażysz kurczaka to wpisujesz '"mięso z piersi kurczaka", "mięso z ud kurczaka" plus tłuszcz użyty do smażenia - to co jest w bazie jako "smażona pierś z kurczaka bez panierki" to gotowiec, nie wiadomo ile ktoś dodał tłuszczu i jakiego.

Podejrzewam, że to wynik mojego pytania o kurczaka do kanapek - czy to wędlina, czy mięso.
Jeśli Ci namieszałam , to przepraszam, ale są wędliny o dziwnych nazwach, więc chciałam się upewnić. Wędlina to kiepski wybór, własnoręcznie upieczone mięso do kanapek, czy to kurczak, scha, szynka itd, jest ok.


Hejtuję tylko twaróg jako "lek na katabolizm", sama mam w diecie nabiał.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-11-03 19:44:32
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Deja już się bałam
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9963
A węgli o 80 g za mało co można dołożyć ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 94kg

Następny temat

Ocena diety

WHEY premium