SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 74kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2696

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

30

Płeć

Mężczyzna

Cel

masa

Waga

74

Wzrost

173

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

17.8

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Aktywność praca na produkcji. wstaję o 6 /spać o 23. Trenuję o 15

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

ćwiczę od 10 mcy. obecnie siłownia domowa 3 razy w tygodniu systemem hst

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

zbilansowana dieta

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowy

Stosowana lub planowana suplementacja

bcaa, monohydrat kreatyny, beta-alanina, białko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 315
A wracając teraz z powrotem na redukcję zjeżdżać stopniowo z kaloriami np uciąć 200 co tydzień czy lecieć na 2000 od razu? Zależy mi na tym żeby nie zgubić mięśni których i tak nie mam za dużo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wejść na zerowy chociażby, obserwować i zobaczyć co się dzieje z sylwetką.
W razie czego zawsze można rotację zrobić, dodać aktywności, ew. ująć kalorii jeszcze. 2 tysiące to mało na redukcję,,,
A wracają do badań - nie omijaj tego i zrób, bo warto zobaczyć co słychać w ustroju po 7 mies. deficytu.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 315
A którym wzorem wyliczyć bilans kaloryczny bo w internecie różne wyniki mi wychodzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 315
Dzięki wielkie za pomoc. Pogubiłem się w tym wszystkim. A rozkład makro na redukcji zrobić bialko:2.5g /kg tłuszcze 1g/kg i wegle resztę, czy więcej tłuszczu kosztem ww?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Powiem szczerze, że bez badań (czepiam się badań) , bo po pierwsze miałeś długą redukcję, po drugie jak ktoś zszedł dość mocno z kaloriami te 2 tysiące, to tak skromnie mega jak na dorosłego chłopa i to daje do myślenia, skoro ktoś mówi mi, że na 2 tys nie chudnął, to coś jest nie halo, po trzecie warto sprawdzić czy coś tam się nie zepsuło, bo wejście na redu bez wyników to też tak z trąby, a jak coś tam będzie?
Chyba weszłabym na zero, porobiła badania czekasz na wyniki około 4-6 dni max zależy w jakim Labie zrobisz i wtedy zadecyduj. Sądze, że rozsądnie jest poczekać i sprawdzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 315
Tak zrobię. Dietę miałem różna od 2050 do 2300kcal co miesiąc troszkę inne produkty ale bilans mniej więcej Białko 150-200g wegle 250-275 a tłuszcze koło 50-70
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wylicz sobie wyżej wymienionym wzorem i takie kalorie obierz (oczywiście obserwuj) na NFZ od rodzinnego dostaniesz (mocz, morfologia, tsh, [cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy - najlepiej napisz to wszystko na kartce, bo lubią dawać tylko całkowity cholesterol, a reszta też jest istotna] cukier - najlepiej obciążenie glukozą 75g (pobranie dwu, lub trzypunktowe - na czczo, po 1h po wypiciu i po 2h od wypicia) . Prywatnie ft4, ft3 potrzebne razem z TSH do obrazu tarczycy oraz kortyzol i testosteron. Sądzę, że prywatnie około 100zł wydasz. Ale warto to zbadać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 315
Więc jutro idę na badania Jeszcze jedno pytanko.Jak jest w końcu z tymi owocami i warzywami w diecie. jak czytam na forum to są rozbieżne informacje dotyczące wliczania ich do bilansu kalorycznego oraz spożywania przed i po treningu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Mam nadzieję, że nie ćwiczyłeś wczoraj, czyli dzień przed badaniami i zjadłeś ostatni posiłek mniej więcej 12h przed pobraniem ?
Owoce można jeść - wliczasz w bilans
Warzywa jadasz ile chcesz - 500-700g dziennie. Wliczasz te, które znacząco coś zmienią w bilansie, czyli korzeniowe, bulwiaste, strączki, ziemniaki. Takie jak ogórek, rzodkiew, sałata, czy pomidor niewiele zmienią, bo niewiele się też ich jada, jak będziesz chciał zjeść 500g pomidora to wpisz Chodzi o takie drobne ilości.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 87kg

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 83kg

WHEY premium