SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 74kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2690

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

30

Płeć

Mężczyzna

Cel

masa

Waga

74

Wzrost

173

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

17.8

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Aktywność praca na produkcji. wstaję o 6 /spać o 23. Trenuję o 15

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

ćwiczę od 10 mcy. obecnie siłownia domowa 3 razy w tygodniu systemem hst

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

zbilansowana dieta

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowy

Stosowana lub planowana suplementacja

bcaa, monohydrat kreatyny, beta-alanina, białko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 315
Witam wszystkich.
Od czerwca do stycznia byłem na diecie redukcyjnej na której zszedłem z 82 na 69kg (tłuszcz z 30 na 17%). Niestety zacząłem wyglądać jak chłopczyk , więc postanowiłem zacząć budować masę mięśniową. Zapotrzebowanie do utrzymania wagi wynosiło 2700kcal i od tego zacząłem powoli dorzucając kcal. Obecnie spożywam ok 3100kcal . Waga długo stała w miejscu , po czym zacząłem przybierać. Obecnie ważę 74kg i wydaje mi się że razem z masą zaczynam nabierać tkanki tłuszczowej( chcę zbudować trochę masy mięśniowej (Cwiczę 3 razy w tygodniu systemem hst)). I tutaj moje pytanie. Czy tak powinno być? Czy dalej utrzymywać te 3100kcal, czy dieta która jest poniżej jest ok? Czy w związku z tym obciąć trochę ww i dodać tłuszczy?




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 315
A może dietę zostawić tylko dorzucić jakieś interwały w dni nie treningowe, albo obniżyć kcal tylko w dnt? Już się w tym wszystkim gubię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8346 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 180203
szczerze mówiąc to 17% tkanki tłuszczowej to nadal za dużo ,żeby zacząć budowę masy mięśniowej...
mogłeś po prostu dorzucić kalorii na 2-3tyg żeby po prostu odpocząć od redukcji i znowu do niej powrócić. gdybyś miał ok 10%-11% tkanki tłuszczowej to masa mięśniowa szła by dużo lepiej.

Moim zdaniem powinieneś wrócić do redukcji. tymbardziej że sam już widzisz ze zaczyna podlewać. Pamiętaj o tym że wzrost wagi wcale nie równa sie wzrostem masy miesniowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
daj zdjecia bo one najlepie obrazuja jaki BF sie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 315
obecne zdjęcia sylwetki







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8346 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 180203
zdecydowanie trzeba zrzucić tłuszcz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 314 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2205
Ile tyg jestes na masie? Ja podredukowwlbym jeszcze , pozniej lepiej na tym wyjdziesz, w tym momencie bedziesz za szybko nabieral tluszczowej masy bo bf masz wysoki , widac po sylwetce , nie sa to jakies wysokie % ale warto podredukowac, pamiwtaj ze trzeba zrobic w kroki w tyl zeby moc pozniej zrobic krok w przod;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 315
Na masie jestem od ok 2 miesięcy.. Redukcję miałem przez 7 miesięcy i mimo ok 2000 kcal stałem w miejscu. Tzn najwięcej tłuszczu zostało mi na brzuchu i nie mogłem się go pozbyć, poza tym wyglądałem już bardzo szczupło. Zdj mam na profilu, więc postanowiłem zacząć nabierać mięśni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ja zdecydowanie bym to zredukowała, bf jest na pewno powyżej 15% https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Ponadto, czy Ty po redukcji robiłeś jakieś badania podstawowe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 315
Nie robiłem badań po redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Skoro na 2 tysiącach sylwetka się nie poprawiała, to mogłeś zajechać nieco metabolizm i zrobić kuku hormonom, warto to sprawdzić, by mieć jakiś punkt odniesienia, masy typowej na pewno bym nie robiła. https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html
Przede wszystkim mocz, morfologia, pełny lipidogram, cukier, tsh, ft4, ft3, testosteron, kortyzol.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 87kg

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 83kg

WHEY premium