SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę - do profesjonalnej oceny. 4000kcal

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1159
Witam!

Na wstępie:
-ponad rok stażu
-183cm/73kg/15l
-ekto,pewna wiedza treningowa i dietetyczna (bynajmniej nie świeżak)
-już zapoznawałem się ze zdrowym żywieniem, ponad 3 miesiące temu zacząłem zmieniać żywienie, miesiąc temu już na poważnie.


Dieta będzie wyglądać tak:




Na początku postaram się wypaść od 3500kcal, np:
-z 200g ryżu będzie 100g
-mniej pieczywa etc.


Według wskazówek jak będzie mało (a podejrzewam, że będzie) to się będzie dowalać.

Oczywiście nie będę się bawił w idealne odmierzanie, postaram się oscylować w tych granicach, np. 400g mleka to będzie niepełne 2 szklanki mleka etc.

Zakupię jeszcze białko WPC, aby pić w okresie około treningowym. Mam pytania co do Was o to jakby to dokładnie spożywać, nie chce mi się jeszcze dokupywać CARBO etc. bo węglowodany za łatwo z pożywienia wydobyć i jakoś mnie to nie przekonuje.

Czekam na odpowiedzi, dziękuje.
Teraz trzeba dbać o sen, dobranoc

Śmierć, K**as i Zniszczenie.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3727 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 70059
tylko 250g miesa? malo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1159
To co by tam jeszcze wpakować?

Śmierć, K**as i Zniszczenie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3727 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 70059
zamiast jaja potem daj mieso do kanapki, zamiast tunczyka daj mieso daj te 600g miesa dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
Witam
Mam kila uwag co do Twojego programu żywieniowego:

I. Posiłek
Dodaj źródło białka:
- twaróg
- jajka
- odżywkę białkową

II. Posiłek
Dorzuciłbym dodatkową porcję warzyw co najmniej 100g.

III. Posiłek
Brakuje warzyw.

IV. Posiłek
Dlaczego taka mała porcja warzyw tylko 50g brokułów?

V. Posiłek
Brakuje źródła białka np:
- filetu z piersi kurczaka
- filetu z piersi indyka
- polędwicy wieprzowej

VI. Posiłek
Sałatka owocowa będzie źródłem cukru/kcal którego nie uwzględniłeś w swojej diecie.

VII. Posiłek
Jeżeli jesteś ektomorfikiem proponuje posiłek zbilansowany czyli taki który dostarczy Ci białka, tłuszcze i węglowodany.

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1159
--Odświeżam swój własny temat--

Wracam do tego. Obecnie odżywiam się typowo na masę - od początku marca, ale nie stosuje się do ważenia produktów i idealnych proporcji co, kiedy i jak, w każdym razie jest podobnie do tego co wyżej, dodałem więcej mięsa, warzywa jeszcze dobiję, bo już sam zauważyłem braki.
Wagę i samopoczucie oceniam na pozytyw, z pewnością.
Jeżeli na siłę mam się do tego dostosować (tzn. ważenie, ilość) to w porządku, dam radę.

Nie rozumiem tylko po co i w jaki sposób dodatkowo obliczać osobno cukry, nie sądzę, że przez tę sałatkę by dieta poszła psu w "D". Jeżeli jednak i tak na dłuższą metę będę się musiał nauczyć jak to się oblicza i organizuje to poproszę o jakieś namiary na dobry poradnik (o ile to na serio jest szalenie ważne)

Inna ma wątpliwość:
Czy jeżeli będę wiecznie jechał na kurczaku to źle wpłynie na mnie? (chodzi mi o zamienniki - wołowina rzadko, indyk b.rzadko)

Śmierć, K**as i Zniszczenie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
Witam
Jeżeli chodzi o rodzaj mięsa używanego w diecie, warto od czasu do czasu zamienić czy to makaron na ryż lub ziemniaki, pierś z kurczaka na pierś z indyka lub np. polędwice wieprzową. Lecz jeżeli chcesz jeden rodzaj mięsa nie widzę problemów.
Wliczanie dokładnie ilości kcal sałatki przy redukcji zdecydowanie byłoby ważne natomiast jeżeli robisz masę, masz typ budowy ektomorficzny nie sądzę aby miało to większe znaczenie. Chodziło mi tylko o kwestie nie uwzględnienia sałatki w docelowej kaloryczności diety, to wszystko.

W razie pytań pisz.
Pozdrawiam.

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1159
Dziękuje, SOG już poleciał dawno, jak będą wątpliwości coś dołożę. Jestem wdzięczny.

Śmierć, K**as i Zniszczenie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
Nie ma problemu.

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cukry, wysiłek, niedocukrzenie...

Następny temat

ankieta do dyplomowej pracy licencjackiej

WHEY premium