SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta ketogeniczna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7120

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Wiek: 22
Wzrost: 177cm
Waga: 92-93kg

Zapotrzebowanie (liczone wg kalkulatora znalezionego w necie): 93kg x 24 x 1.2 = 2678kcal
Przyjąłem 1.5g białka na kilogram masy ciała, czyli 93 x 1.5 = 139,5g białka, reszta tłuszcze.
Intensywność w ciągu dnia raczej na niskim poziomie, tylko treningi na siłowni 2-3 dni w tygodniu.

Wrzucam poglądowy screen jak mniej więcej chcę jeść. Jak myślicie może być? Posiłki oczywiście będą bardziej rozłożone w ciągu dnia. Będę starał się jeść 3-4-5 posiłków co 3-4 godziny.Pozdrawiam


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Nie doradzaj więc bo i tak wypowiedziałeś się nie na temat. Dyskusja się toczyła o źródła tłuszczu na keto a Ty wyskoczyłeś z tematem białka i śmieciowego jedzenia.
Takich informacji na temat tłuszczu to nawet afrykańscy szamani nie mają

Zacznijmy od tego, że nikt tu o nic nie obwinia węglowodanów, temat dotyczył diety ketogennej więc logiczne, że nie będziemy gadać o węglach.
Jak myślisz, skąd wielu sportowców wie, że wbili się w keto? A właśnie stąd, że badają sobie poziom ciał ketonowych w moczu i popatrz, że jakoś przy 2 g białka wychodzi, że te ciało ketonowe są. Większość osób trenujących zjada białko w granicach 1,8 - 2 g i jakoś nic nie przerywają wbrew Twoim teoriom.
Poza tym ciała ketonowe wprowadzają człowieka w bardzo fajny nastrój więc nie jest ciężko poznać ten stan po sobie.
Jeszcze dodam, że z tym tekstem, że tłuszcz przerywa keto to byś wygrał maraton uśmiechu. Doświadczenia nie widzę u Ciebie żadnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
A skąd pomysł, że dieta z taką restrykcją kaloryczną będzie dla Ciebie najlepsza?
Patrząc na treść posta - zapotrzebowanie liczone prostym kalkulatorem, brak określonego treningu, można wnioskować, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z układaniem jadłospisu, także na początek ułóż dietę zbilansowaną - wystarczy.
Keto niczym specjalnym się nie wyróżnia jeżeli chodzi o "moc" redukowania.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Koniu151
A skąd pomysł, że dieta z taką restrykcją kaloryczną będzie dla Ciebie najlepsza?
Patrząc na treść posta - zapotrzebowanie liczone prostym kalkulatorem, brak określonego treningu, można wnioskować, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z układaniem jadłospisu, także na początek ułóż dietę zbilansowaną - wystarczy.
Keto niczym specjalnym się nie wyróżnia jeżeli chodzi o "moc" redukowania.


Kiedyś przez dość spory okres byłem na diecie zbilansowanej, redukowałem z 98kg do 75kg. Przez te miesiące zauważyłem, że najlepiej schodzi u mnie na niskich węglach. Wiadomo stopniowo ucinałem węgle i zwiększałem cardio. Chciałem tym razem spróbwać diety ketogenicznej, gdyż nie mam możliwości wykonywania cardio (poziome i pionowe pęknięcie łąkotki bocznej). Robię tylko izolowane ćwiczenia na siłowni i jak dam radę to pospaceruje na bieżni 5-10minut.. na nic innego obecnie nie mogę sobie pozwolić, gdyż czekam na zabieg i chciałbym schudnąć kilka kg, aby po zabiegu nie obciążać tak nogi tymi zbędnymi kilogramami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
A nie pomyślałeś, że szło lepiej nie dlatego, że obcinałeś węgle, a dlatego, że zwiększałeś deficyt kaloryczny?
Brak możliwości wykonywania cardio nie ma tu nic do rzeczy, nie jest konieczne do redukcji.
Pchanie się w keto + robienie na siłowni tylko izolacji to świetna droga do zostania wieszakiem.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2018-11-27 13:26:18

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Jeżeli dieta zbilansowana w moim przypadku będzie lepsza niż ketogeniczna to szczerze posłucham się i spróbuję coś ułożyć.
Narazie obliczyłem zapotrzebowanie i rozkład wg tego poradnika: https://www.sfd.pl/Jak_wyliczyć_dzienne_zapotrzebowanie_energetyczne_kcal___-t523457.html

Jak myślisz jest ok?

PPM =10 x 93 + 6,25 x 177 – 5x 22 + 5 = 930 + 1106,25 - 110 + 5 = 1931,25 kcal
PAL= 1,5
CPM= ~2900 - 10% = 2610kcal

Białko 2g/kg = 186g
Tłuszcze (25%*2610)= 652kcal/9kcal = 72g
Węgle 2610 - (186*4)-(72*9)= 2610 - 744 - 648 = 1218kcal/4 = 304g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
Na początek wypełnij pełną ankietę działu.
Zapotrzebowanie policz tym wzorem https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Jeśli nie masz hipoglikemii to dieta keto, którą ułożyłeś jest bardzo dobra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Jedyne co to węgle by można było podbić do około 40 g, będzie smaczniej a przy Twojej wadze nie powinno Cię z keto wtedy wywalić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 201 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2944
Boczek wieprzowy to nie ketoza, ketoza to orzechy, oliwa, tluste ryby, tluste miesa, masa roznych produktow :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7068
Ze swojej strony polecam. Dieta wcale nie jest wymagająca i trudna w prowadzeniu, chodź na początku wymaga pewnej karności. Z efektów będziesz na pewno zadowolony. Jak będziesz się dokładnie stosował do jej zasad i wymogów nic Ci się nie stanie, a z uwagi na jej specyfikę na pewno wile się nauczysz na temat odżywiania. U mnie droga do poznania prowadziła właśnie przez tę dietę. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Długii boczek wieprzowy to właśnie tłuste mięso, które dalej wymieniłeś.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czego mi brakuje?

Następny temat

Olej opinie

WHEY premium