SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta ektomorfika - ocencie, dużo pytań

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9440

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
6roove, czy to wiarygodne źródło dopuszczalnych dawek ? Jeśli je podajesz to mniemam, że tak, ale czy znasz jakieś inne ? Nie ma uniwersalnego WHO ? W mojej diecie potas występuje w dawce 5000mg a magnez to około 1200mg dziennie ... a różne zestawienia podają różne dawki.

Zmieniony przez - sergiusz w dniu 2006-07-11 14:00:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3358
no u mnie podobnie - potas i magnez poza normami wg tego :(

ma ktos moze rozpiske makro i mikro takiego Tranu Mollers ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
hej sergiusz,
nie wiem, czy sa optymalne (hehe ze strony optymalnych)
w kazdym razie sa podane tam rowniez dawki dopuszczalne,
na pewno zapotrzebowanie co do niektorych wit/min ma sie roznie w zaleznosci od wieku, aktywnosci etc danej osoby..
dlatego pytam, moze ktos z modów wypowie sie
Pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
moller`s tran

na 5ml [ 4,625g ] [ % realizacji dziennego spożycia ZDS ]

Omega - 3 - 1,1g

EPA - 0,4g

DHA - 0,5g

Wit. E - 10mg [ 100% ZDS ]

Wit. A - 250 &micro;g [ 31,25% ZDS ]

Wit. D - 10 &micro;g [ 200% ZDS ]



6roove

Kochany modzie nasz, wiarygodny, uniwersalny układ dopuszczalnych limesów witamin i minerałów poszukiawny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3358
"Co z antyoksydantami po treningu - jakie ile? kolega sergiusz chetnie sie wypowie"

sergiusz jesli - mozesz choc po krotce - naprowadzic na jakies materialy, cokolwiek..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
Mody wakacjują jak widać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
... wakacjanty jedne .

" Co z antyoksydantami po treningu - jakie ile? kolega sergiusz chetnie sie wypowie "

sergiusz jesli - mozesz choc po krotce - naprowadzic na jakies materialy, cokolwiek.. "

Gdybym widział to wcześniej nie musiałbyś się upomianac, 6roove wzięła mnie z zaskoczenia a ja przyznam się jedynie, że nie chciało mnie się czytac wszystkiego po odpowiedzi koleżanki więc ... więc już odpowiadam.

Jeśli nie wiesz po co antyoksydant to przestudiuj termin wolnych rodników, ale skoro pamiętasz o antyoksydancie to zakładam, ze masz jasnosc potrzeby używania.
Jest ich bardzo wiele i można nieźle się zabawic przy wyborze. W każdym razie na pierwszym miejscu uwzględniłbym witaminę C [ celowałbym, aby dostarczyc 1000mg z dietą ] i to najlepiej w naturalnej formule wyciągu z owoców, np. acerola, wiśnia z barbados o zwalającym z nóg stężeniu witaminy w sobie. Dzika róża, winogrona - tu wyciąg z pestek winogron. Może to byc miłorząb japoński [ ginko biloba ], zielona, biała i czerwona herbata, wino [ ], tauryna, ALA ... ta lista ciągnie się w nieskończonosc.
Osobiście biorę 1,5g tauryny tuż po wstaniu z łóżka i 1,5g po treningu siłowym. Acerola już mi się skończyła więc nadrabiam najzwyklejszą witaminą C z apteki [ 500mg jedna piguła x 2 + dieta i musujący krążek SUPRADYNu do śniadania to około 1700mg ], co najmniej 3 filiżanki herbaty dziennie - sączę szczególnie zieloną i czasami lampka [ nie połowa lampki ] czerwonego wina.
Warto pamiętac o antyoksydantach.

P.S. 6roove, jak mi będziesz takie numery wycinac to będzie lanie ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
alez sergiuszu, ja wiem, ze Ty lubisz o antyoksydantach prawic (i tu nie ma zadnej ironii), wiec chcialam zrobic Ci przyjemnosc
Pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
Uwielbiam Ją ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3358
Mam problem jak ulozyc z dwie inne diety - tzn na kolejne dwa dni - mozliwie zeby sie produkty jak najbardziej roznily z tymi co przedstawwilem - naprawde nie mam pomyslu :( Jakas rada poza przepisami?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA-OPINIE PLISS

Następny temat

dieta wysokobialkowa bez wegli

WHEY premium