SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do oceny na konkret redukcję przy niedoczynności

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2091

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

m

Waga

93.5

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

27

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

trenuję po obiedzie/wieczorem 6;30/9:00 wstaję - kładę się 22:30/23:30

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3x siłowy 3x aeroby full osprzęt siłownia

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY

Stosowana lub planowana suplementacja

bcaa? białko ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128
no to zacznę już od jutra zmianę tego :) widzisz, do tej pory od ponad miesiąca rano łykałem i po 15-20 min już jadłem gotowego placka +omega3 czasem jabłko
Tak czy siak za około miesiąc zrobię wyniki i zobaczę jak z postępami po przyjmowaniu leku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Ja mam ustawiony budzik 30 min przed normaknym wstawaniem lykam pije wode i ide spac jeszcze na ok 30 min potem wstaje szykuje sniadnie wiec mija ok 40-50 min

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128
Marcin

Ale u mnie to odpada hehe
1- mam problem ze wstawaniem
2-wstanę rano i już nie zasnę, a leżeć i się kręcić jest bez sensu bo się robię wtedy przez cały dzień jakis lelawy heh
jakoś sobie poradzę - robiebie placka długo nie zajmuje, a i można go wziąć ze sobą i zjeść po tych 40 min od wstania :) i tak zacznę robić. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 267 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12056
Co do wypowiedzi Marcin4_, sorry ale się nie zgodzę. Typ wie, że ma niedoczynność od dwóch lat, a TSH zamiast spadać to rośnie. Pozostałem objawy, to jak się czuje, pomimo diety i ćwiczeń nie chudnie, wskazują, że dawka euthyroxu jest źle dobrana lub w ogóle nie przyjmuje hormonów. Wynik TSH to jedno a samopoczucie to drugie. Niektórzy czują się dobrze przy poziomie TSH 2,5-3, a dla niektórych to zdecydowanie za dużo.

Co do diety bezglutenowej, ograniczania nabiału. To już indywidualana decyzja każdego. Natomiast ja osobiście jak badałem temat, to nie znalazłem żadnych badań, które potwierdziłyby ta teorię.

siarzevski, potraktuj sprawę tarczycy bardzo poważnie. Trzymaj dietę, ćwicz, ale się nie zarzynaj jak nie będzie efektów, tylko odpuść na jakiś czas. Nie rób jakichś głupstw i słuchaj lekarza, a najlepiej się szarpnąć z kasą i pójść na konsultacje do innego, żeby zasięgnąć innej opinii. Dobre zdiagnozowanie choroby ułatwi szybsze ogarnięcie tematu, a pamiętaj, że będziesz raczej zmagał się z nią do końca życia.

P.S. Założ sobie wątek w dziale Ladies SFD albo na jakimś forum dla chorych z tarczycą. Na pewno ktoś jeszcze wychwyci jakieś Twoje błędy i Ci pomoże.



Zmieniony przez - dlopper w dniu 2015-07-31 14:37:12

Zmieniony przez - dlopper w dniu 2015-07-31 14:40:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128
mówicie tu o diecie bezglutenowej i nabiale... ludzie.. spokojnie ;d

Przedstawiłem przecież rozpiskę diety, możecie ją ocenić, czy warto z niej korzysta, czy trzeba coś dodać, odstawić

dlopper
dzięki za radę, skonsultuje się z endokrynologiem pewnie do Gdańska pojade ale po zrobieniu wyników za około miesiąc po poprawnym przyjmowaniu leku :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128
a ktoś inny zerknąć na rozpiskę by mógł i napisać czy coś źle ułożone mam ? :) proporcje są dobre i kaloryczność jak na 93kg przy 180 wz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Przy niedoczynności tarczycy wiele wyliczenia co do kaloryczności mogą nie pomóc bo jest to sprawa dość indywidualna.... Polecam zgłosić się do Tadeusza Sowińskiego FAFTAQ tu na forum on na pewno Ci pomoże, zapłacisz trochę ale bez przesady a zaoszczędzisz czas i męczenie się jeśli chodzi o dietę. No ale to już Twoja sprawa pozdr

...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dwa tygodnie diety - prośba o pomoc

Następny temat

dieta redukcyjna do oceny

WHEY premium