SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1112

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 251
Witam serdecznie polecono mi ten dział.

Bo niestety sobie nie radzę :( temat dieta u mnie leży :(

Otóż jestem na wózku inwalidzkim prawie od roku czasu jeżdżę na siłownię 3-4 razy w tygodniu. Przez ten prawie rok przepracowany udało mi się dojść do fajnej formy schudłem , czuje się wydolnościowo lepszy i chce się żyć :). Ale prawie po przepracowanym roku człowiek chce więcej bo myślałem że faktycznie poradzę sobie z dietą jak to szło na samym początku. Do dziś się utrzymuję dobrze do najlepszej wagi w moim życiu jakiej doszedłem do 66 kg ( niestety nie wiem jaka była startowa ponieważ na siłowni znalazłem się ni z gruszki ni z pietruszki w potężnym stresie który fakt faktem mi pomógł ... taka dłuższa historia ... większości facetów po niej trafia na siłownię ;) . Chciałbym dojść do fajnej sylwetki żeby latem móc z dumą założyć obcisłą koszulkę ale niestety nie mogę poradzić sobie z brzuchem. Obecnie waga oscyluje przy 68 kg ... przybyło trochę bo miałem 2 miesięczną przerwę (operacja) i od całkiem niedawna zacząłem dłubać NA NOWO. Ale chyba najwyższy czas popchnąć to dalej konkretnie. Jak napisałem na początku temat dieta u mnie leży , wielokrotnie podchodziłem do jadłospisów które mi pisano, które kupowałem gdzieś w aplikacjach. Ale przeważnie bywa tak że te diety mają tak (nazwijmy to po imieniu) Naj****** produktów że odechciewa się w ten jadłospis/dietę zaglądać. Są to prawdopodobnie GOTOWCE które mi osobiście uniemożliwiają ich stosowanie jest tego po prostu za dużo. Podejmowałem też kroki w liczeniu kalorii w aplikacji FITATU to też leży takie aplikacje nie są dla mnie. Po za schudnięciem niestety w moim ciele nic się nie zmieniło przez ten prawie rok ... mięśni nie przybywa I WIEM że to jest na podłożu diety.

Chciałbym podjąć współpracę z jakimś dietetykiem / trenerem który rozpisze mi wszystko pode mnie ale niestety przy mojej biednej rencie nie jestem w stanie płacić cyklicznie. Dla tego proszę o pomoc osób które się na tym znają ... o rozpisanie diety w konkretnych daniach i proporcjach bardzo by mi ułatwiło sprawę.

Może wielu z Was stwierdzi że to czyste lenistwo to liczenie itd itd ... ale ja po prostu w to nie umiem. Umiem gotować mam do tego zapał ale jak w jadłospisie mam napisane albo to albo to, to mi ręce opadają i się odechciewa :) Bardzo mi zależy na spaleniu tłuszczu z brzucha a tu się liczy deficyt kaloryczny w który nie umiem wejść.

Pozdrawiam serdecznie !

1 fotka to początki jak ruszałem na siłownie dwa pozostałe to już w trakcie w szczytowej najlepszej moim zdaniem formie :)








Poprostu Walcz !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33172 Napisanych postów 23255 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278259
Kojarzę cię z grup na faceeboku , ogarnę ci wszystko free ale wpierw będziesz musiał wypełnić ankietę i zrobię to jutro bo dziś mam urwanie głowy , odezwij się do mnie na pw - link poniżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Przede wszystkim sugeruję zastanowić się na tym, na czym Tobie zależy w obecnym etapie kształtowania sylwetki. Piszesz o tym, że mięśnie nie rosną. Następnie zaprzeczasz sam sobie twierdząc, że chciałbyś zredukować poziom tkanki tłuszczowej. Są to dwa różne cele, których nie da się realizować jednocześnie. Albo wóz, albo przewóz. Musisz się zastanowić nad tym. Poziom tkanki tłuszczowej nie jest wysoki. Niestety chcąc uzyskać lepsze efekty, trzeba bardziej przyłożyć się do diety. Napisz dokładnej co sprawia Tobie problem w tym kierunku.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 251
domer
Przede wszystkim sugeruję zastanowić się na tym, na czym Tobie zależy w obecnym etapie kształtowania sylwetki. Piszesz o tym, że mięśnie nie rosną. Następnie zaprzeczasz sam sobie twierdząc, że chciałbyś zredukować poziom tkanki tłuszczowej. Są to dwa różne cele, których nie da się realizować jednocześnie. Albo wóz, albo przewóz. Musisz się zastanowić nad tym. Poziom tkanki tłuszczowej nie jest wysoki. Niestety chcąc uzyskać lepsze efekty, trzeba bardziej przyłożyć się do diety. Napisz dokładnej co sprawia Tobie problem w tym kierunku.


Dziękuję już odzywam się na FB :)

Poprostu Walcz !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 251
domer
Przede wszystkim sugeruję zastanowić się na tym, na czym Tobie zależy w obecnym etapie kształtowania sylwetki. Piszesz o tym, że mięśnie nie rosną. Następnie zaprzeczasz sam sobie twierdząc, że chciałbyś zredukować poziom tkanki tłuszczowej. Są to dwa różne cele, których nie da się realizować jednocześnie. Albo wóz, albo przewóz. Musisz się zastanowić nad tym. Poziom tkanki tłuszczowej nie jest wysoki. Niestety chcąc uzyskać lepsze efekty, trzeba bardziej przyłożyć się do diety. Napisz dokładnej co sprawia Tobie problem w tym kierunku.


Słuszna uwaga , możliwe że chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i jestem świadom tego że tak się nie da chyba że musiałbym wejść w stan rekompozycji co czytałem że jest dość trudne. Największym problemem jest dla mnie ilość składników w diecie którą trzeba spożywać, ludzie którzy mi pisali diety robili mi spis składników niczym jak w WIKIPEDII i jest to zauważalne że jest to na na zasadzie KOPIUJ/WKLEJ. Chciałbym aby dieta była szybka żeby było jasne napisane co dziś mam jeść w jakich ilościach. Mogę jeść nawet codziennie przez miesiąc te same dania aż do efektu , ale żeby w końcu on zaszedł ;) Jestem świadomy że muszę się przyłożyć bardziej do diety bo ona jest podstawą. Tylko osobiście potrzebuję drugiej głowy żeby mądrzejszej od mojej :) ... odzywam się do p. Tomka

Dziękuję za zainteresowanie , pozdrawiam

Poprostu Walcz !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Nie wiem z czego to wynika, ale być może z braku komunikacji między Tobą, a dietetykiem. Konsultowałeś to z nim? Zawsze warto jest to zrobić i jestem pewien, że dietetyk dostosuje plan żywieniowy w miarę możliwości pod Twoje preferencje. Między innymi rozwiązanie kilku dni z rzedu tych samych posiłków, wprowadzenie szybkich koktajli z odżywką białkową, itp. Jest sporo możliwości pod tym kątem. Dietę jak najbardziej najbardziej warto urozmaicać, ale z sensem pod możliwości swojego dnia pracy, treningu, czy obowiązków dnia codziennego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33172 Napisanych postów 23255 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278259
domer
Nie wiem z czego to wynika, ale być może z braku komunikacji między Tobą, a dietetykiem. Konsultowałeś to z nim? Zawsze warto jest to zrobić i jestem pewien, że dietetyk dostosuje plan żywieniowy w miarę możliwości pod Twoje preferencje. Między innymi rozwiązanie kilku dni z rzedu tych samych posiłków, wprowadzenie szybkich koktajli z odżywką białkową, itp. Jest sporo możliwości pod tym kątem. Dietę jak najbardziej najbardziej warto urozmaicać, ale z sensem pod możliwości swojego dnia pracy, treningu, czy obowiązków dnia codziennego.
Już ogarnąłem z chłopakiem rozmowe i dramat bo kto mu zalecił 1500 kcal diety ;/ czyli ponizej jego BMR , skupi się na redukcji aktualnie i wystartuje od 2100 , zero wyszło około 2200 ale z racji że miał głodówkę to posiedzi najpierw troche na wyzszych kcal aby sie zregenerować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100321
Masakra za dużo jest w naszej branży niestety osób które robią kursy jakieś onlie lub na grouponie i potem wychodzą takie kwiatki, facetowi taka głodówka aż tak nie zaszkodzi ale masa pseodotrenerów robi niestety krzywdę kobietom a je pozbierać to nie jest tak łatwo potem niestety, powinna być jakaś Black lista takich znawców

Kompleksowe prowadzenie online.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Problemy trawienne - porady

WHEY premium