SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Diet Low carb do oceny- redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1264

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 475
Witam, wraz z nowym rokiem chcę drugi raz podejść do tematu redukcji.
Poprzednio udało mi się zbić wagę do 93 kg. trzymając dietę i regularnie ćwicząc. Przyszły jednak wakacje (ostatnie na studiach dziennych) i się rozregulowałem. Po nich już niestety do diety nie wróciłem, za to zaczęła się siedząca praca, brak ruchu itd.

Teraz sprawa wygląda tak: 188 wzrostu, ok.112 kg. wagi i jak nie zacznę nic robić to będzie szło dalej...

Więc postanowiłem działać.
Zapotrzebowanie jakie wyliczyłem: ok. 3110 kcal - 400= 2.700 kcl
Poniżej dieta, ma przypominać Low carb, układana na podstawie poradników z forum. Jeśli chodzi o aktywność: 3 razy w tygodniu siłka + 30 min aerobów. Czy więcej mi się uda- nie wiem, na razie zakładam, że tyle na pewno.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i ewentualne podpowiedzi związane z treningiem.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 767
Kordian - oczywiście, ale przetestuj również splita, bo myślenie takie jak kolegi u góry "rób fbw dopóki masz efekty" nie przyniesie Ci - prawdopodobnie - najlepszych możliwych w Twoim wypadku efektów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 767
Ogólnie wszystko wygląda w porządku. Zmieniłbym tego tuńczyka (domyślam się, że jest z puszki) na np. twaróg. Masz dużo pomidorów - jest ok. Dorzuć może jakieś brokuły czy buraki żeby utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 475
Tak, tuńczyk w puszce. Wpisałem go bo czasowo wychodzi najszybciej z nim ;) Ale wiem, w razie możliwości będę się starał jakąś świeżą rybę dorzucać

Zmieniony przez - Kordian90 w dniu 2013-12-29 12:02:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4904
Co?? dużo lepszy tuńczyk niż twaróg, szczególnie na redukcji nie jest polecany nabiał który długo zalega w żołądku i generalnie pompuje wodą.
wyrzuć tłusty majonez ze śniadania (tak, koniecznie), reszta jest ok. Pamiętaj, że dieta na redukcji jest na 1. miejscu, dlatego nie musisz na siłę zwiększać długości aerobów jej kosztem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 475
Z tym majonezem, cenna uwaga, zmodyfikuję. Wcześnie pytam ale po doświadczeniach z poprzednią dietą wolę wiedzieć. Jak po diecie uniknąć efektu jojo ? Co dalej robić po diecie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4904
Jeżeli już osiągniesz swój cel, schudniesz i chciałbyś robić masę, to możesz stopniowo dodawać kcal by przejść na dodatni bilans. Na pewno co, czego nie możesz zrobić, to odłożenie diety i ćwiczeń kompletnie na bok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 767
Cóż za herezje. Tak, lepszy jest twaróg. Po pierwsze, tuńczyk w puszcze za ok. 100g oscyluje w granicach 4 zł. Jako stałą dietę tego bym nie brał, rtęć i inne gufna. A poza tym jest słaby jakościowo. Co do diety - tak jest ważna, ale bez aerobów ani rusz. Ja zawsze wolę pokręcić tego więcej, niż jeść 2k kalorii. Co do efektu jojo - staraj się jeść więcej i kręcić więcej aerobów, wtedy aż takiej ogromnej różnicy nie będzie. Po zakończeniu dodawaj tygodniowo 50-100 kalorii, w zależności od tego jak Twój organizm będzie reagował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4904
Aeroby nie są bezpośrednio odpowiedzialne za spalanie tłuszczu, tylko ujemny bilans kaloryczny, dlatego dieta jest najważniejsza. Niektórzy rezygnują z cardio na korzyść np kompleksów metabolicznych. Co do tuńczyka a twarogu to nie widzę przeszkód, by jeść je na przykład na zmianę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 767
Nie masz do końca racji. Dieta jest ważna, ale gdyby nie aeroby to jadłby może 2k kalorii max, a to dopiero początek. Wtedy to dopiero byłby niezły bodziec, gdyby po np. 6 miechach redukcji zszedł do 1500, a potem chciał wskakiwać na 3k... To by mu to czasu zajęło. Jest też kwestia tego, że po treningu siłowym, np. takie cardio ma wpływ na utratę tkanki tłuszcz, nie mówiąc już o tym, gdyby trening był na czczo.

Między innymi dlatego kulturyści, a i większość osób wali trening trening np. cardio z rana, czy po treningu. Aczkolwiek z tym, że dieta to 80% sukcesu, to nie można się spierać.

Zmieniony przez - zeni0 w dniu 2013-12-29 15:06:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 475
Jeśli chodzi o aeroby to myślę, że za dużo nie będzie ;) A jeszcze jedno pytanie jak to wygląda z kcal ? Czy nie za dużo sobie odjąłem od zapotrzebowania - 400 kcal? I jak z treningiem siłowym. Trochę czytałem ale dalej nie wiem jaki przy redukcji byłby najskuteczniejszy. Czy cały czas FBW machać czy jak mięśnie się już ruszą to SPLIT uruchomić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4904
dobrze sobie odjąłeś. trening siłowy każdy może być i nie baw się w żadne 15 powtórzeń tylko trenuj ciężko :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy można na szybko wypic płatki owsiane

Następny temat

Dieta na masę /

WHEY premium