SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DZIENNIK zzaba young Lady 2015

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1042
Dziennik zamierzam prowadzić (jak narazie) tylko w wakacje (przerwa w treningach po za domem) aby obserwować postępy i mieć motywacje. W roku szkolnym ćwiczę sztuki walki i piłkę nożną.

DANE
Kobieta
]Wiek 18
Waga: 53
Wzrost: 166

Obwód w talii: 67
Obwód biustu: 83
Obwód pod biustem: 72
Obwód bicepsa: 28
Obwód uda: 51
Obwód bioder: 92
Obwód przedramienia: 24
Obwód łydki: 35

CEL: utrzymanie/poprawienie formy, wyrzeźbienie pośladków, brzucha

Brak sprzętu-( buty do biegania :) )

Jak już mówiłam ćwiczę od dawna, jednak w tym roku miałam kontuzję i straciłam trochę formę. Treningi będę umieszczała po ich wykonaniu, ponieważ nie lubię trzymać się sztywnego planu układam treningi z dnia na dzień uwzględniając co robiłam wcześniej :)

"Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się."
Jak już jesteście na moim dzienniku, dajcie znać o sobie, będzie mi miło ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1042
Do CELU należy jeszcze maksymalne rozciągnięcie ciała, wysokie kopnięcia
Trening: 06.07.2015r.
Nogi i pośladki


Przysiady-15x
Stojąc przy ścianie unosimy nogę w bok ok 100stopni miedzy nogami- zginanie i prostowanie nogi w kolanie na tej wysokości- 15x
Unoszenie nogi w podporze przodem-15x
zginanie i prostowanie nogi w kolanie (w bok) w podporze przodem-15x

3 takie serie bez przerwy między ćwiczeniami i krótkimi przerwami między seriami na rozciągnięcie.
czas: ok 20 min + 10 min rozciągania

Trening luźny, przygotowanie mięsni pośladków do cięższej pracy.

Po 1 dniu, tak jak myślałam nie ćwiczone pośladki dają o sobie znać, lekkie zakwasy
Trochę mam problem z pośladkami,ponieważ ktoś mi jakiś czas temu powiedział, że do ćwiczeń zamiast angażować mięsnie posladków mi głównie pracuje mięsień dwugłowy uda..(nie wiem co z tym fantem zrobić..)
Dziś też wydaję mi się, że najbardziej czuje mięsień dwugłowy uda (tak jakby tam gdzie łączy sie on z mięśniem pośladkowym wielkim)
oraz troche czuje mięsień smukły. ( nie jestem pewna czy dobrze je nazywam)




Zmieniony przez - zzaba w dniu 2015-07-07 12:17:38

Zmieniony przez - zzaba w dniu 2015-07-07 12:29:40
1

"Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się."
Jak już jesteście na moim dzienniku, dajcie znać o sobie, będzie mi miło ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1042
DZIEŃ 2 -brzuch
10min biegania-dość szybko, przyśpieszenia i zwolnienia
5min wymachy nogami, rozgrzewka

2 serie ćwiczeń (każde cwiczenia po 15x)- brak przerw między ćwiczeniami, miedzy seriami 1,5min przerwy
1. Unoszenie prostych nóg leżąc-15x
2.Dotykanie kostek leżąc-15x
3. Brzuszki bokiem-15x
4. Leżąc nogi uniesione prostopadle do tułowia,unosimy biodra jednocześnie robiąc skręt, raz w lewo raz w prawo-15x
5. Leżac unoszenie nóg i w najwyższym punkcie dotkniecie rękami kostek-15x

(wyszło to 3.5 min na serie+1,5min przerwa)
10min rozciąganie

Wrażenia- trening myśle całkiem ok, zobaczymy co jutro na to brzuch :)
Boli mnie tylna część uda bliżej strony strony wewnętrznej (dwugłowy uda?)- znaczy, że coś nie tak chyba z wczorajszym treningiem.

Napiszcie co sądzicie :)
1

"Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się."
Jak już jesteście na moim dzienniku, dajcie znać o sobie, będzie mi miło ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
będę pierwszy ale pewnie każdy o tym myśli - będą foty ;)
dorzuć jeszcze plank przodem/bokiem , zurawia
w bieganiu podziel sobie na dwa treningi : luxniejszy bardzie cardio i intensywny jak interwały/sprinty / 400 m


Zmieniony przez - canecorso w dniu 2015-07-07 21:23:14
1

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1042
Tak, właśnie się zastanawiałam nad zdjęciami, tylko mam pytanie kiedy je robić wieczorem, czy rano na czczo?
Ok,dziękuję za uwagi. Tylko żuraw? hm.. chodzi Ci oto ćwiczenie na dwugłowe uda?

"Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się."
Jak już jesteście na moim dzienniku, dajcie znać o sobie, będzie mi miło ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
foty, wszstko jedno. Byle by potem porównywac o tych samych porach, bo będzie to najbardziej wiarygodne
PS: Jaka sztuka walki? Piłka nożna to jak na dziewczynę rzadkość


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2015-07-07 22:03:39

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1042
Hah rzadkość, aczkolwiek gram w drużynie żeńskiej grupy południowej :) Trenowałam kick-boxing, a teraz od roku tzw. ekstremalne sztuki walki (połączenie kilku sztuk m.in. kick-boxing, taekwondo, walka w parterze, elementy samoobrony). Niestety ten rok był dość pechowy i miałam 2 lub 3 kontuzje, stąd forma spadła..
Przepraszam za jakość zdjęć, ale tylko taki mam sprzęt..
ZDJĘCIA 08.07.2015, godz. 10:30















Zmieniony przez - zzaba w dniu 2015-07-08 13:06:53

"Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się."
Jak już jesteście na moim dzienniku, dajcie znać o sobie, będzie mi miło ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 32 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1658
śledzę, powodzenia. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
sylwetka fajna
ekstremalne sztuki walki....ciekawa nazwa.
powodzenia również życzę

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1042
Dziękuję! Liczę zatem na Waszą pomoc :)
Jak widać nawet na zdjęciu pośladki mają wiele do życzenia, przez te dwa miesiące chciałabym je troszkę podnieść, wzmocnić..
Do wczorajszego treningu- 17 min rozciągania wieczorkiem. Od września chciałabym trenować akrobatykę sportową, rozciąganie się przyda.

Miałam teraz miesiąc przerwy przez kontuzję, więc mięśnie brzucha dały znać dziś o sobie całkiem mocno :)

DZIEŃ 3 08.07.2015r.
Regeneracja, 20 min rozciągania

I od razu mam pytania. 1. Jak robie skłon w przód nogi mają być w miare luźno, tzn. że są delikatnie ugięte, czy mają być całkiem sztywno? 2.Gdy siedząc staram się dotknąc klatką piersiową kolan to stopy mają być luźno czy palce skierowane w stronę tułowia?

"Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się."
Jak już jesteście na moim dzienniku, dajcie znać o sobie, będzie mi miło ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
kierując palce ku górze(w stronę tułowia) rozciągasz dodatkowo łydki,czego nie robisz gdy palce "są luźne". Dwójki rozciągasz i tak i tak.
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki sprzęt do domu.

Następny temat

Podział treningu na dni w tygodniu

WHEY premium