SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czym zastąpić owsianke - śniadanie?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4277
A jest jakiś konkretny przepis na to? Potrzebowałbym jasno napisanego przepisu na śniadanie zastępując owsianke, z góry dziękuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4547 Napisanych postów 35815 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263251
https://www.sfd.pl/Konkursik_na_SNIADANIE_MISTRZÓW-t994267.html


ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Dobrze by było jakbyś wrzucił cały jadłospis i ankietę do sprawdzenia w celu zweryfikowania wiedzy : :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76063 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755012
Do wyboru masz wiele źródeł węglowodanów. Polecam poczytać podstawowe tematy odnośnie zasady żywienia, przejrzeć poprawione diety i porady innych osób. Przepisy z kolei znajdziesz w dziale kucha sfd.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
UBWNR
A jest jakiś konkretny przepis na to? Potrzebowałbym jasno napisanego przepisu na śniadanie zastępując owsianke, z góry dziękuję :)


A jak robisz tę owsiankę i z czym, że Ci zbrzydła? Może to kwestia składników. Same płatki owsiane nie powalają smakiem. :D Papkę można zrobic na milion sposobów.

Mój "przepis" na śniadanie a'la owsianka jest taki:
1. węgle złożone: płatki owsiane/żytnie/jęczmienne/orkiszowe/jaglane/gryczane LUB ryż (basmati/brązowy/jaśminowy) LUB kasza (gryczana/jaglana) itp.
2. węgle proste: owoc: banan/jabłko/kiwi/truskawki/gruszka, ew. marchewka (gotowana) ew. sok owocowy lub marchewkowy. Ew. suszone owoce.
3. tłuszcze: orzechy, migdały, maslo orzechowe lub sezamowe, gorzkie kakao, pestki, siemie lniane, mak, chia, wiórki kokosowe itp.
4. ew. coś nabiałowego: jogurt, serek wiejski, twarog, kefir, mleko; dodatkowo ew. jajko
5. Ew. przyprawy: cynamon, kardamon, gotowe mieszanki korzenne, aromaty śmietankowy, pomarańczowy.

Produkt nr 1 można ugotować na wodzie (wtedy porcja wychodzi większa objętościowo- nie każdy ma tyle miejsca w żołądku) lub połączyć ze składnikiem nr 4 (ugotować płatki lub ryż na mleku lub po prostu wymeiszać wieczorem płatki z jogurtem lub serkiem; rano są pysznie miękkie i owsianka jest gęsta, a nie papkowata). Można też wrzucić wszytso do garnuszka, na to jajko i roztrzepać na gazie.

Kilka przykładowych kombinacji:
- płatki gotowane na soku pomarańczowym z dodatkiem masła orzechowego/sezamowego,
- płatki z bananem i masłem orzechowym,
- ryż na mleku z jabłkiem i maslem sezamowym,
- płatki wymieszane z jogurtem, kakao i kiwi.
- płatki wymieszane z jogurtem, kakao i pomarańczą,
- kasza gryczana gotowana na mleku z wiórkami kokosowymi i bananem,
- płatki gotowane z marchewką, makiem i wiórkami kokosowymi.

Inne opcje:
- płatki owsiane mieszasz z jajkami i na patelnię (nie trzeba dodatkowych składników). Na to dodatki.
- placki lub nalesniki z mąki (owsianej/orkiszowej/gryczanej), na to dodatki. Trochę bardziej czasochłonna opcja (zakładam, że zależy Ci na szybkim śniadaniu).
- chleb bełtasz w jajku i na patelnię (pycha). Na to słodkie dodatki.
- jajecznica na slodko z bananem, mlekiem, łyżką mąki. Mozna wszamac z pieczywem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4277
Zależy mi na szybkiej śniadaniu bo mam ok. 1godz. na zrobienie zjedzenie, posprzątanie. Papke robiłem tak, że rano gotowaniem mleko jak się zagotowało wrzucałem płatki owsiane, formowałem 3min i jadłem. Nie było to dobre i zmuszałem się przez około 2tyg


Zmieniony przez - UBWNR w dniu 2016-05-05 18:37:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76063 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755012
W takim razie zrób sobie wieczorem to co lubisz a rano tylko zjedz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4277
Ale nie wiem co
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76063 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755012
Nie wiesz co lubisz?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4277
Wiem co lubię ale nie wiem co mogę zrobić żeby to śniadanie było dobre i syte
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chudy bez mięśni ale z wystającym brzuchem

Następny temat

Czy można jeść słodycze?

WHEY premium