SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czym sie rozni oyama karate od kyokushin?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21528

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez vtserafin z działu Mieszane sztuki walki - MMA.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 64 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 337
WITAM! Od jakiegos czasu trenuje sztuki walki ale rozwiazali mi sekcje KM. nie chce bezczynnie siedziec w domu bezczynnie wiec zaczalem szukac dla siebie jakiejs sekcji. Niestety na tym zadupiu jest tylko karate, oyama i kyokushin. Ktora wedlug was jest lepsza?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
oyama24
Kasą powstaly oddzielne organizacje aby doic kase teraz nie ma sztuki walki a le biznes tylko kasa sie liczy

Nie dość, że archeolog, to i po polsku nie umie pisać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1567 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13828
Powinienem od razu powiedzieć że kyokushin... Ale tak łatwo nie ma... Wszystko zależy od ukierunkowania treningów, instruktora, zaplecza treningowego, zajęć uzupełniających, ceny itd. No i musisz sprawdzić w którym klubie atmosfera bardziej ci odpowiada. Przejdź się do obu, popytaj i porównaj.

No chamy, wiązać się w pęczki...!
MANIPULATORS & DEVIANTS SQUAD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 126 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3692
Ale podoba mi się pytanie czym się różnią te style... Czytałem tyle razy o tym,tyle razy oglądałem jakieś filmiki,pytałem o opinie innych i dalej nie rozumiem tych widocznych różnic,mi to wygląda na to samo...tak jakby Kyokushin i Oyama było tym samym a przecież tak nie jest

Zmieniony przez - Piksel91 w dniu 2008-01-24 16:37:33

"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali" :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 732 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8051
to prawie jest to samo
niektórzy uważają nawet OYAMA za odrębną organizacje kyokushin
w Polsce Oyama ma wspólne zawody z Kyokushin IFK
różnice są głównie w kata
w walce sportowej raczej nie ma
które lepsze
zawodnicy kyoka lepiej wypadają na zawodach k1(Fhilio i Fitosa) a zawodników Oyama tam nie widziałem
ale wszystko zalezy od trenera i zawodnika



proponuje przenieść do tradycyjnych będzi ewięcej odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1922 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7236
Kolego!Czym się różni karate oyama od kyokushin. To proste !-jeśli potrafisz odpowiedzieć sobie na pytanie czym różni się smak jabłka od smaku jabłka???

"odrobina aromatu zawsze pozostaje na ręce która podaje ci różę"

http://www.sfd.pl/Shula/WFC_CHALLENGE/Dziennik_Blog.2011/2012r.-t803927.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1567 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13828
Niewielkie różnice w kihonie, trochę inna strategia walki, w Oyama masz trening z bronią i czasem na zawodach jest formuła z uderzaniem na głowę. No i Oyamowcy dostają lanie na zawodach kyokushinu...
1

No chamy, wiązać się w pęczki...!
MANIPULATORS & DEVIANTS SQUAD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44
Moze jednak trzymajmy sie faktow ;)

http://www.oyama-karate.pl/pl/index.php?go=sukcesy polecam

w szczegolnosci to:

Mistrzostwa Europy Kyokushin IBK,
złoty medal Norberta Andrzejewskiego
złoty medal Dominik Rzepka
złoty medal Daniel Sołtysiak
srebrny medal Bogumiła Wiśniewska-Kaczor
srebrny medal Krzysztof Łoboda
srebrny medal Marcin Karlikowski
brązowy medal Anna Patrak

zreszta, zobaczcie sami :)

A teraz jesli chodzi o roznice. W Oyamie bronimy low-kicki, czego w KK nie ma ;)Pozatym zostaly wprowadzone zejscia z lini ciosku, szybkie przemieszczanie sie na nogach itp co powoduje, ze Oyama jest z zalozenia stylem dynamiczniejszym. Pisze z zalozenia, wiadomo przeciez, ze sztuki walki rowniez sie rozwijaja i obecnie roznice miecy Oyama a KK bardzo sie zacieraja. ;)
Idz na trening i w obu sekcjach i zobacz co bardziej Tobie odpowiada. Nie ma stylu lepszego i gorszego, walczy czlowiek a nie sytl ;)

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2603 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31404
W Oyamie bronimy low-kicki, czego w KK nie ma

Mówisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 44
Jesli sie myle, wyprowadz mnie z bledu :)

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2603 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31404
Też się blokuje
A IBK to nie przypadkiem inne zasady walki od knockdown-owych są?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2801
W Oyamie bronimy low-kicki, czego w KK nie ma

Mnie uczyli tak i tak. Sensei wybor pozostawial zawodnikowi. Podobno kiedys sie blokowalo a teraz nastawia sie bardziej na przyjmowanie lowa. Wszystko tez zalezy od okolicznosci - na zawodach gdzie trzeba stoczyc kilka walk jednego dnia trzeba blokowac bo noga szybko spuchnie. Nie wiem gdzie ty takie glupoty wyczytales?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie rękawice?

Następny temat

Intensywny trening zapaśniczy -wideo

WHEY premium