SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy warto ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2597

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1695
A-LEX wiele razy słyszałem, że aikido na codzień nie jest zbyt przydatne... Według mnie jest. Podaj mi jakiś powód.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 339
ja na twoim miejscu wybrałbym taki sport w którym mógłbym uczestniczyć w zawodach np. judo. Szansa na to że ktoś cię zaczepi i pobije jest bardzo mała...Wolałbym sobie poćwiczyć coś żeby móc startować w zawodach a nie przejmować się tym ze ktoś mnie zaatakuję tu czy tam...
A nawet jak cię zaatakuję to może okazać się lepszy i co wtedy?...zawsze znajdzie się lepszy. Nie zawsze musimy wygrywać...musimy nauczyć się tez przegrywać. Nie musisz przykładać takiej wagi do zwycięstwa.

Równie dobrze możesz trenować bieganie żeby móc szybko uciekać od potencjalnego napastnika....



Zmieniony przez - samonek4 w dniu 2012-05-01 19:11:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 339
Prawdziwy mistrz nigdy nie walczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1047
hasło ładne, ale co znaczy dla ciebie w praktyce? Sparingi na sekcji w takim razie też odpadają?
"Mistrz" który uczy walczyć, a nie walczył... tak naprawdę nie uczy walczyć, bo sam nie umie, a tylko robi krzywdę innym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 339
Chodzi oto aby unikać konfrontacji - czasami wystarczy parę słów, zachowanie.... by uniknąć walki.

Zmieniony przez - samonek4 w dniu 2012-05-01 19:30:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Prawdziwy mistrz nigdy nie walczy.

Pierdu, pierdu. Mistrzem (dowolnej sztuki/sportu walki) jest ten kto walczy i wygrywa.

Pomieszało ci się z deka pojęcie "mistrzostwa" w sensie wysokich umiejętności, z pojęciem "mistrzostwa" w sensie "autorytetu/nauczyciela duchowego".
Jedno i drugie przejawia się w specyficznym dla siebie działaniu.
Pierwsze w toczeniu i wygrywaniu walk, drugie w zachowaniu i nauce zachowania godnego i moralnego.


Chodzi oto aby unikać konfrontacji - czasami wystarczy parę słów, zachowanie.... by uniknąć walki.
Do tego nie trzeba być mistrzem sztuk walki.

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2012-05-01 19:34:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 339
Tak czy siak - autor wątku nie powinien się przejmować tym że ktoś go pobije. Albo tym że to jest skuteczniejsze od tamtego...

Zmieniony przez - samonek4 w dniu 2012-05-01 19:57:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1695
Samonek - autor wątku właśnie chce nauczyć się czegoś co przyda się na ulicy a nie na zawodach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1695
-Prawdziwy mistrz nigdy nie walczy
-"Mistrz" który uczy walczyć, a nie walczył... tak naprawdę nie uczy walczyć, bo sam nie umie (...)
Może byc i tak: Osoba nie będąca jeszcze mistrzem umiała walczyć i walczyła a kiedy już została prawdziwym mistrzem zajęła się nauczaniem a nie walką. Zgadzam się w tej kwestii z samonkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 339
Prawda jest taka że możesz całe życie czekać na tą walkę uliczną która być może nigdy nie nastąpi. Nie kierowałbym się tym że to jest skuteczniejsze od tamtego. Wybrałbym takie coś co może mi dać szanse startu w zawodach ogólnoświatowych a nie przejmował tym że ktoś mnie pobije na ulicy.


Zmieniony przez - samonek4 w dniu 2012-05-01 20:22:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o SW i trening siłowy.

Następny temat

Majówka z BOKSEM.Wasze typy...

WHEY premium