SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy jedzenie o regularnych porach ma sens?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5095
Witam.
Czy zrobi to różnice jak będę jadł nieregularnie tzn raz co 3 godz, raz co 4 godz a czasem już co 2 godz?

Dla przykładu porcja ryż, mięso, surówka rozdzielona na dwa posiłki np. O 11godz i o 15godz.
Dzienne zapotrzebowanie będzie się zgadzać, chodzi o wielkość porcji i tą nieregularność.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699762
Większej roznicy nie będzie . Najważniejszy jest odpowiedni bilans kaloryczny i rozkład makroskladnikow .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5095
Super dziękuję za odpowiedź :)

A mógłbyś jeszcze mi powiedzieć czy posiłek typu ryż+białko+jogurt naturalny+płatki owsiane w czekoladzie+słonecznik+owoc może być traktowany jako normalny posiłek?
Nie ukrywam że jem takie połączenie bardzo często ale nie wiem czy jest odpowiednio zbilansowany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Ryz+bialko+jogurt naturalny+owoc spoko ale platki oesiane w czekoladzie do tego?to juz lepiej dac wiecej ryzu...pestki slonecznika to raczej slabe zrodlo tluszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5095
Powiem szczerze że te płatki to dla złamania smaku trochę, a że brakuje mi ciągle kalorii to dobijam je w taki mało zdrowy i konwencjonalny sposób.
Co polecasz jako źródło tłuszczy do tego? Jakieś płatki migdałów coś takiego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Weź sobie platki owsiane i zetrzyj czekolade gorzką 90% na tarce i będzie lepiej niż płatki w czekoladzie. Jepiej nadadzą sie wiórki kokosowe do tego, migdały.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Przetworzone produkty warto wyeliminować z diety. Słonecznik, z uwagi na bardzo niekorzystne proporcje kwasów tłuszczowych również nie jest zalecany. Wklej ogół diety. Skoro w jednym posiłku masz różne błędy, to co będzie w całości.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5095
Myślę że dietę mam w miarę dobrze skomponowana, ostatnio dawałem ją tutaj do oceny. Oczywiście zdarza mi się dobijac kalorie jakimś mniej zdrowym jedzeniem w postaci paska czekolady czy kilku ciastek bo czasem się zwyczajnie już nie ma ochoty ładować kolejnej porcji ryżu, czy jakiegoś tluszczowego posiłku ale nie zdarza się to często.

Pytam o ten jeden posiłek bo jest to mój jeden z większych posiłków które zabieram ze sobą poza dom, drugi to są to kanapki z kurczakiem i warzywami.
Nie przełknę zimnego ryżu czy makaronu z mięsem, a taki posiłek na słodko jest do przyjęcia. Dodaję do niego jabłka, ananasa, no i problem stanowi to źródło tłuszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699762
Posiłek ogólnie słaby , wszystko jeszcze będzie zalezne jaki masz cel treningowy i jak wyglada obecnie Twoja sylwetka .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Słonecznik ze względu na niekorzystne proporcje kwasów tłuszczowych nie jest pożądanym składnikiem w codzienne diecie, bowiem nie oznacza to, aby go nigdy nie zjeść. Raz na jakiś czas można spokojnie wrzucić, to bogate źródło wit.E. Dysproporcje można wyrównać za pomocą dodatkowego źródła o3 chociażby siemię.

Jeśli zjesz posiłek godzinę wcześniej czy później to nic złego się nie wydarzy.
Po co Ci ryż i płatki owsiane w jednym posiłku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5095
Flex możesz mi powiedzieć dlaczego posiłek jest słaby? Jest porcja wegli, białko z odżywki i jogurtu, owoc, gorzej z tym tłuszczem tylko

Nie nazwałbym tego płatkami owsianymi, jest to raczej dodatek czekoladowy popularnie zwany musli :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka diete dobrać

Następny temat

Kolacja a posiłek po treningowy

WHEY premium