SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Creatine vs coffeine

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3109

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Panowie, dalej jest cała dyskusja o kreatynie i kofeinie - odnajdżcie ją i prześledźcie. Wniosek jest taki: jeżeli ktoś nie stosuje systematycznie kofeiny, przy kreatynie nie powinien jej stosować. Jeżeli, jednak ktoś jest zdeklarowanym kofeinistą, to odstawienie kofeiny przy kreatynie przyniesie więcej szkody, aniżeli porzytku!!! U kofeinistów, kofeina najprawdopodobniej w ogóle nie wpływa na aktywność kreatyny.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
Czyli stosowanie kofeiny nawet raz na dwa dni (tylko przed sesją poranną aerobową) przy założeniu, że się jej wcześniej w ogóle nie stosowało będzie miało jakiś znaczący negatywny wpływ na cykl kreatynowy? Nie wiem gdzie szukać tej dyskusji.. Odpowiedz proszę tu.

-= light =-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Sądzę, ze nie, jeżeli pomiedzy kofeiną a kreatyną zachowasz kilkugodzinny odstęp.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
Hmm... no nie bardzo bo zaraz po aerobowym muszę przecież wziąść kreatynę więc odstęp będzie jakieś 2h. Zobacz: wstaje 07:30, pije kawe, 9:00 aeroby, 10:00 kreatyna+glutamina; 10:45 posiłek. Tak to wygląda. Zrezygnować z tej kofeiny podczas cyklu? Chcę się ładnie wyrzeźbić a kofeina na prawdę wiele może. Jakie jest Wasze ostateczne zdanie? Tylko nie piszcie o green tea lub czym innym.

-= light =-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
a ja bym zrezygnował z kreatyny po aerobach.

...Thermogenics investigator...

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
Uzasadnij.

-= light =-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
zrobimy odwrotnie heeh

Ty uzasadnij po co bierzesz kreatyne po aerobach

...Thermogenics investigator...

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
Nie no... bez kitu.. ale trochę przegięte pytanie. Nie biorę po przebudzeniu (dzień nietreningowy) tylko po aerobach + cięcie brzucha. Logiczne - po wysiłku jest większe pompowanie kretki w mięcho.

-= light =-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Kreatyne bierze raczej udział (usprawnia) procesy beztlenowego uzyskiwania energi.-Anaerobowych.

Organizm zuzywa ATP najbardziej podczas wysiłków siłowych oraz szybkościowo siłowych.
Dlatego po aerobach nie ma az takich strat ATP aby wskazana była suplementacja bezpośrednio po nich kreatyną.

Takie jest moje zdanie.

...Thermogenics investigator...

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
Ej no luuz, ja to wiem Ale tak to wychodzi jak się tyra aeroby z rana w dni nietreningowe. Innej opcji nie ma. Czekam na zdanie Olimpijczykuuf. Pozdro.

-= light =-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Literatura co wybrać

Następny temat

Cykl robienia definicji

WHEY premium