SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cos pomiedzy HC a lowCarb?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 684

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

31

Płeć

M

Cel

Masa

Waga

81

Wzrost

178

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

13

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Magazynier, push pull 4x tydz

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Keto 2x lacznie pol roku, high carb rok, dwa lata ale 5miesiecy tylko masowy, 9 miesiecy zle ulozonego low carb

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Po30stce czasem kolano juz boli hehe

Stosowana lub planowana suplementacja

Testosteron, +sporo supli
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Czy da to lepsze efekty kształtowania sylwetki,lub samopoczucie, odpowiedź jest w wypowiedziach powyżej. Kwestia mocno indywidualna. Na pewno jest to jakieś rozwiązanie i bez wątpienia warto poczytać więcej informacji na temat carb back loading. Zapraszam więc do zapoznania się z artykułami przedstawionymi poniżej:

https://www.sfd.pl/[ART]_Carb_Back_Loading_FAQ-t1044008.html

https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Carb_Back_Loading__czym_jest_i_jak_to_działa_-a1061.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2113
DJ_DoDo
żyć_aż_do_bólu
Może carb back loading ?
Węglowodany tylko na noc i tylko po treningu siłowy a reszta posiłków białowo-tłuszczowych

też miałem to zaproponować, ja po jechaniu na tłuszczach i przejściu na cbl bardzo dobre wyniki obserwowałem


Ja również, i mało tego większość treningów wykonuję na czczo "obżerając" się na noc w postaci dużej ilości ww. Na treningu zero spadków mocy, siły również nie brakuje itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 235 Wiek 33 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1704
Okej

Wiec sprobuje teraz przejsc na low carb

I tu pare pytan:

Czy kazda kolejna zmiana diety z high fat na tluszcze po prostu sprawia ze organizm szybciej sie zaadoptuje do nowego zrodla energii?
Czy jezsli kedzac teraz 2.5gBialka, 450-500g ww i tluszczy 120-160g

Moge od razu wbic na masowke z tluszczami 2.5gB, wegli 100-150, reszty kcal z tluszczy(by bylo ok 4300 kalorii)

Czy musze przejsc okres wprowadzajacy-wyplukac caly glikogen przy minimum wegli(keto) i pozniej dodac je potreningu/na noc?
Nie chce ladowan. Codzienna porcja wegli przed i po treningu/potreningu/potreningu+na noc

Najbardziej by mi odpowiadala

I drugie pytanie, bo nasycone sa w modzie (najwiecej wodoru wytwarzajac co jest najwieksza dla tluszczowcow energia)
Jesc proporcjonalnie 1:1:1 miedzy tluszczami jedno, wielo, zwierzecymi
(100g tl z mies, smietany, jaj i masla, 100g tl z oliwy i lnianego, 100gtl z orzechow braz, migdalow i wloskich?)
Czy jakas nowa moda panuje?
Keto=zwierzece
Low carb=po rowno wszystkich?


Zmieniony przez - WeglaKilo w dniu 2020-09-30 18:43:59

Sex, drugs, rock&roll!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Na diecie niskowęglowodanowej nie robi się ładowań. To nie jest system żywieniowo-treningowy CKD, gdzie zależny nam na maksymalnym pozbyciu się glikogenu z mięśni , a następnie ładowaniu weglowdanami.

Możesz od razu wejść na około 150 gramów weglowdanów lub zrobić to stopniowo. Ciężko jest określić jakie rozwiązanie będzie lepsze dla Twojego samopoczucia.

Proporcje kwasów tłuszczowych możesz trzymać mniej więcej po równo. Aż tak bardzo bym nie zwracał na to uwagi. Jednego dnia zjesz więcej, a innego mniej.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Analiza Składu Ciała. Masa,Redukcja czy zero kaloryczne

Następny temat

Dużo jeść

WHEY premium