SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cos pomiedzy HC a lowCarb?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 673

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

31

Płeć

M

Cel

Masa

Waga

81

Wzrost

178

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

13

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Magazynier, push pull 4x tydz

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Keto 2x lacznie pol roku, high carb rok, dwa lata ale 5miesiecy tylko masowy, 9 miesiecy zle ulozonego low carb

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Po30stce czasem kolano juz boli hehe

Stosowana lub planowana suplementacja

Testosteron, +sporo supli
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 235 Wiek 33 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1704
Czesc
Masuje pierwszy raz w zyciu sumiennie na weglach, mam doswiadczenie ze stanem ketozy, dieta lowcarb(zle dopracowana pod wzgledem witamin)

I zauwazylem u siebie rozne-zalezne od sposobu odzywiania- rodzaje jakosci zycia

W stanie ketozy, moj mozg doslownie sam szukal ciagle wiedzy, ciagla energia, brak sennosci za dnia, duza motywacja do dzialan i poza silownia duzy naciak na rozwijanie sie roznymi kursami

Na high carb mimo 3x 200mg do posilku berberynek czesty stan "lenistwa", drzemki, a jak zjadlbym cos dosc ciezkiego, to potrafilbym po posilku po treningu o 17 zamiast 15min drzemki zmulic sie tak, ze mnie nic nie obudzi i spac do nastepnego dnia do 4 mimo regularnych 7h snu ed.

Okres LowCarb lata temu pamietam slabo, bo zalalem sie z 75 do 87kg ((jedzac jakims cudem 4700), jadlem bezwitaminowo, (pierwsza tluszczowka bez pomocy dietetyka)

I suma sumarum
Jak tak patrze po czasie, to najwieksze skoki sily byly u mnie zauwazalne tylko w ketozie (ale mialem ja tylko miesiac na plusie, a tak to do scinania bebzola wlasnie)

I jak tak patrze, to, potrzebowalbym jesc hm, niby tluszczowo, bo wtedy jakosc mojego zycia jest na "wysokich obrotach" ale wiecznei sie slyszy ze diety LC nie maja sensu w masowaniu (a to chce robic)

Ale mam od dziecka przed to ze wazylem 8lat temu 15kilo mniej taka schize, ze jak koszulki na keto mam luzne, nie mam nabicia to zaraz mnie to zniechecalo, po prostu czuje sie dobrze, jak czuje sie nabity (nosze M i sa idelne, widac w nich ze jestem dobrze zbudowany)

Obecnie na mulacych weglach jem jakos 4100-4200 kcal, chwilami nawet jak libido spore, to nie chce mi sie isc bzykac przez zmeczenie(NIE ZAWSZE MAM STAN TAKI ZE BYM TYLKO LEZAL) I Zastanawiam sie, czy istnieje jakis rodzaj diety zeby nabicie z wegli zostalo //(jak bylem oststni raz na keto to po odstawieniu nandronolu z 83 spadlem do 79,zredukowalem do 77 i nagle po 2 melanzach spalilo mi moim zdaniem miesnie do 75kg i dlugo to na ww odrabialem) //zeby nabicie weglami zostalo, a energia i jej nadwyzka byla czerpana do nadbudowy z tluszczy, bo chcialbym utrzymac glikogen ale i dzialac poza silownia w oparciu o tluszcze ktore jak wspomnialem - poprawialy jakosc mojego zycia jak i zwiekszaly zachowania pchajace mnie do samorozwoju.

W skrocie - chce dalej masowac, nie tracac wagi ale i miec energie i checi do robienia innych rzeczy poza silownia, ktorych mi na weglwodanowym wyrzucie serotoniny ktora tak rozleniwia mi brakuje.

Jest cos pomiedzy?

Sex, drugs, rock&roll!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Na diecie niskowęglowodanowej nie robi się ładowań. To nie jest system żywieniowo-treningowy CKD, gdzie zależny nam na maksymalnym pozbyciu się glikogenu z mięśni , a następnie ładowaniu weglowdanami.

Możesz od razu wejść na około 150 gramów weglowdanów lub zrobić to stopniowo. Ciężko jest określić jakie rozwiązanie będzie lepsze dla Twojego samopoczucia.

Proporcje kwasów tłuszczowych możesz trzymać mniej więcej po równo. Aż tak bardzo bym nie zwracał na to uwagi. Jednego dnia zjesz więcej, a innego mniej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 359 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11570
Może spróbuj węgle pre/intra/post workout, a pozostałe posiłki jak na keto?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32858 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
Jestes pierwszy raz na masie i już takie głębokie przemyślenia i odczucia?? :) Tutaj nie ma czarów , testujesz na sobie i robisz swoje a skoro HC żle na cicbie działa to daj sobie w miare zbilansowaną diete z nadwyżką a ketozę to w ogóle bym odpuścił jak chodzi o budowanie masy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 235 Wiek 33 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1704
Porawka-na masie jestem od jakis 64kg wagi w przeciagu 3 lat, ale zawsze jakos wpadala, ale teraz tego pilnuje i idzie szybciej gdy mam znaleziony poziom dodatni kalorii(od 4000+ od pon do piatku, weekendy luzuje) dopiero cos rusza i

Nie bardzo chlopaki rozumiem o jaki rodzaj bilansu wam chodzi

Wychodze z nawyku ze albo masuje na ok 50-60% kcal z wegli jako energia, albo low carb robi sie na 100-200g wegli

Nie znam innych podejsc

Jakie sa waszym zdaniem sprawdzone diety na mase w miare porownywalne do high carb,, najlepiej by to nabicie z wegli nie spadalo bo, to ok 1cm w lapie miedzy low a hhighcarb :d

Sex, drugs, rock&roll!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Nie bardzo rozumiem w czym problem. Opisałeś swój przykład i dobrą reakcję organizmu na dietę ketogeniczną. Z kolei źle się czujesz na diecie high carb. Wyciągnięcie wniosków z tego jest dość proste. Skoro coś działa na Ciebie lepiej, a co innego gorzej, to nad czym tutaj się zastanawiać? Opieraj się na tłuszczach jako źródle energii i ciesz się z samopoczucia oraz efektów treningowych.

Ewentualnie jest jeszcze opcja low carb z ilością węglowodanów do 150 gramów dziennie, która nie sprawdziła się z powodu błędów z Twojej strony.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 235 Wiek 33 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1704
Po prostu jak zmienie sposob odzywiania sie z hc na lc to zeby nie tracic czasu probuje zrozumiec ile optycznie moglbym w lusterku zmalec

Sex, drugs, rock&roll!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 77
Zeby schudnąć trzeba ujemny bilans kalorii a nie jakieś low carby i inne chińskie głupoty. Dużo się ruszać, i mniej jeść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Nie da się określić tego ile stracimy mięśni, czy siły w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Tak sam jak nie da się stwierdzić ile przybędzie nam tkanki tłuszczowej w czasie okresu budowania masy ciała. Każdy organizm jest inny. Należy robić wszystko aby straty w tym kierunku były jak najmniejsze. Nic więcej nie jesteś w stanie poradzić. To, że spadnie trochę więcej wody w przypadku diety niskowęglowodanowej ma swoje plusy jak i minusy. Ogólnie jednak przykładając się tak samo, efekty powinny być porównywalne.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
jw w teorii nie ma znaczenia czy LC czy HC
Ile stracisz to kwestia po prostu obserwacji to proces
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2113
Może carb back loading ?
Węglowodany tylko na noc i tylko po treningu siłowy a reszta posiłków białowo-tłuszczowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
żyć_aż_do_bólu
Może carb back loading ?
Węglowodany tylko na noc i tylko po treningu siłowy a reszta posiłków białowo-tłuszczowych

też miałem to zaproponować, ja po jechaniu na tłuszczach i przejściu na cbl bardzo dobre wyniki obserwowałem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Analiza Składu Ciała. Masa,Redukcja czy zero kaloryczne

Wiecej