SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co zmienić w treningu?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1174

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25
Witam wszystkich, na forum jestem po raz pierwszy. Bardzo prosiłbym o dokładne przeczytanie artykułu oraz o udzielenie mi rad w kilku kwestiach. Więc po kolei: mam 16 lat, ćwiczę od marca tego roku. Początkowo mój trening opierał się na samych pompkach: zaczynałem od 10, i robiąc później o dwa więcej, dochodziłem do 20 i na tym się skończyło. Jak wiadomo, w miarę jedzenia apetyt rośnie, więc z czasem zacząłem wykonywać nie tylko więcej pompek, ale też przysiady, a od miesiąca również brzuszki. Moja ćwiczenia są jednak raczej nietypowe. Najpierw zaczynam od pompek, robię ich z reguły 25-30, przez co już na samym początku się męczę. Później przechodzę do brzuszków, a zaraz po nich na stojąco napinam mięśnie w rękach i klatce piersiowej, co też stanowi duży trud. Na koniec przechodzę do przysiadów. Te ostatnie są nietypowe: otóż polegają u mnie na staniu w określonej pozycji przez jakieś 3-5 minut, również dopóki się nie zmęczę.
Z każdą następną serią jednak wysiłek jest co raz większy, więc robię nie raz długie przerwy: nawet 10-15 minut i to niekoniecznie po zakończeniu całej partii, tylko po pojedynczym ćwiczeniu. Rzecz jasna określony zapas sił ciągle mam, odpoczywam jednak na tyle długo, żeby nie zrobić przykładowo 20 pompek, tylko dotrzeć do 30 i, mimo ogromnego wysiłku, dopiąć celu, po czym znów dosyć długo pauzować.
Tak o to wygląda mój trening. Nie raz zajmuje mi ponad 2 godziny. Zaznaczam, że ćwiczę niemal codziennie. Pauzuję może 3-4 razy podczas całego miesiąca, a odpoczynek wynika raczej z braku sił po przykładowo ciężkim dniu w szkole, niż z braku chęci. Przyznam, że efekty są naprawdę dobre, mimo że nie stosuję żadnych diet, staram się jedynie w miarę dużo jeść. Moja waga wynosi 62 kg, natomiast wzrost 1.75 m. Zanim zacząłem ćwiczyć, byłem praktycznie chudy, prawie bez żadnej masy mięśniowej, a mój ciężar wynosił ~57 kg.
A teraz moje pytania: czy proponujecie coś zmienić w moim treningu? Zależy mi w szczególności na rzeźbie i dalszym rozwoju mięśni. Może zwiększyć ilość serii, a zmniejszyć liczbę powtórzeń podczas każdego ćwiczenia? No i mój najważniejszy dylemat: czy zacząć stosować jakąś przerwę podczas któregoś dnia w tygodniu? Słyszałem w ostatnim czasie, że nadmiar treningów może doprowadzić do przetrenowania mięśni, także byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście się na ten temat wypowiedzieli.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25
No i tutaj niestety muszę się z Tobą zgodzić. Od jakiegoś czasu mięśnie rozwijają się co raz wolniej, zupełnie inaczej niż na początku. Myślałem, że to efekt przetrenowania, bo jak pisałem ćwiczę codziennie, ale jak widać byłem w błędzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
https://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html 

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25
Wolałbym raczej, żeby osoba, która w cudzysłowiu "ogarnia", wyraziła swoją opinię na temat mojego treningu i dała jakieś rady, a nie odsyłała mnie do FAQ. Po prostu chcę jakiejś rady indywidualnej - tylko odnośnie mnie, a nie odesłania do poradnika...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Czemu uważasz się za jakiś niesamowity wyjątek?

Twój trening? Hmm, jakby go opisać.
Jest do dupy :>
Bazujesz na spięciach izometrycznych. Oczywiście moga być dodatkiem do cwiczeń, ale nie mogą stanowić jego fundamentów.

Weź sie za normalne ćwiczenia, a nie kombinujesz.

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2011-10-08 22:19:48

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25
Chciałem, żeby ktoś udzielił mi po prostu indywidualnej odpowiedzi, nic więcej. Stwierdzenie, że traktuję siebie jako niesamowity wyjątek, jest chyba nie na miejscu.
Powracając do tematu: dlaczego jest zły? Efekty są widoczne i muszę przyznać niemałe. I ostatnia rzecz: czy takowy trening z dnia na dzień może doprowadzić do przetrenowania? Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś mi udzielił konkretnej odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, może. Każdy mięsień potrzebuje odpoczynku aby mógł się zregenerować. Na dłuższą metę nie na się ćwiczyć bez przerwy i w końcu mięśnie odmówią posłuszeństwa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25
Więc przy tak wyglądającym treningu ile dni w przeciągu tygodnia powinienem sobie odpuścić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 338 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1605
To może zapraszamy do grona Lafay :)

"Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę." - Wiesław Czermak.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem. Jak już mówiono wcześniej trening jest do dupy, jeśli koniecznie upierasz się by nim ćwiczyć to niestety radź sobie sam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2806
Popieram - zainwestuj w książkę "Trening siłowy bez sprzętu" Oliviera Lafaya. Tam masz wszystko ślicznie opisane. Poza tym na tym forum aż roi się od specjalistów tego systemu.

Co do twojego treningu to się nie wypowiem adekwatnie, bo w domu uczyli, żeby nie przeklinać w towarzystwie. Jest słaby, może tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lafay nie jest jedyną drogą, ale najlepszym dla ludzi, którym nie chce się myśleć nad niczym własnym. Poczytaj, podpatrz w innych dziennikach i ułóż coś swojego ( tym razem z głową) lub bierz coś gotowego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy+dieta

Następny temat

prosba o ulozenie treningu :)

WHEY premium