SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co za dużo to niezdrowo? + dylemat z przerwą

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
Ćwicze 3 serie po 12 (wyciskanie hantelkami)
potem robie 3 serie pompek na maxa (będzie też jakoś po 12)
i na koniec jedno wycisknie na maxa (hantle)
Przerwy robie około 2 min lub dłużej i chciałbym się zapytać czy to jest OK, czy nie za mało/dużo ćwiczeń (obciążenie jest OK) i czy przerwy nie za długie.

Od razu mówie że dzisiaj tylko klatka i brzuch więc nie pytajcie dlaczego ćwiczenia na jedną partie tylko.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
najpierw pompki, potem wyciskanie hantlami na płaskiej, a potem na skosie daj

przerwy robisz takie jak czujesz, nie muszą być z zegarkiem w ręku. ok. 2 minuty to jest optymalna opcja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
nie mam skośnej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
dobrze zrozumieałem że mam robić pompki na maxa przed wyciskaniem?

Dlaczego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
bo to ćw na ciężarze własnego ciała i robi się je jako 1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
Oki:)

A co jeśli pierwsze siadają mi barki i klatka jest prawie nietknięta?
Przy pompkach

Zmieniony przez - Rozbi48 w dniu 2014-03-09 19:55:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
Byłbyś tak miły i wyjaśnił:
1.)Co to jest.
2.)Jak poprawić technike IMO

Zmieniony przez - Rozbi48 w dniu 2014-03-09 20:02:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
tzn moim zdaniem jeśli przy pompach siadają ci barki t omasz coś nie tak z techniką, jeśli bardzo ci nie leżą to bym je wywalił i dał: hantle płaska, hantle skos i rozpiętki na skosie - takie ćw na klatkę
IMO = In My Opinion
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
Haha, sorry z angielskiego to ja jestem noga, a skróty to już w ogóle :P
Ojciec swego czasu ćwiczył i mówi że technika jest OK, szukałem w necie i też wygląda że robię OK - nie wiem o co chodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
rozstaw barków? zbyt wcześnie kończysz ruch? może uciekają ci do przodu w górnej fazie ruchu? ja bym po prostu zmienił na inne ćw i będzie spokój
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan po 10 dniach siłowni do oceny :D (pomagał Dream Evil) :)

Następny temat

zastępstwo

WHEY premium