SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co uważacie o pasach w sztukach walki?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9940
To można skomentowac tylko tak:

Asia_Asia

Ucz się, lecz u uczonych, nieuczonych sam nauczaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1567 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13828
A ja uważam że zależy od tego w jaki sposób ten pas się zdobywa. Nie uważam żeby pas zdobyty po roku przygotowań, 2,5 godziny totalnie wyczerpującego egzaminu techniczno-kondycyjno-sprawnościowego po którym dwie godziny walczysz ze świeżutkimi, wypoczętymi czarnymi pasami był totalnie bezwartościowy. Stopień sdobyty w ten sposób cenię niezwykle wysoko, pomimo że to tylko skromniutkie 3 kyu. Zwłaszcza że widziałem osoby które zdawały na ten sam stopień w komfortowych warunkach w ciągu półtorej-dwóch godzin nawet nie mając szansy się zbytnio spocić.

No chamy, wiązać się w pęczki...!
MANIPULATORS & DEVIANTS SQUAD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6972
Jedyny etap gdzie paski się bardzo przydają, a może są nawet niezbędne to szkolenie dzieciaczków.Motywacja. Choć takie 13-14, które trenowaly od 7 roku życia powoli przestają sie kolorami przejmować. Tak przynajmniej jest w wypadku mojej pociechy i grupki rówiesników. Dorosłym wystarczy podział uczeń/mistrz, czyli dwa kolorki i "chwacit". Ja jestem pełna amatorka/rekreacja a zdarzło mi się lac zielone paski w mojej wadze (100 kg). Innym razem trafialy się zielone paski 75 kg i mogłem liczyć jedynie na przetrwanie 2 min.Cieszyłem się , że kończę sparing w pionie a nie poziomie. Dlatego sensu w tych kolorkach nie widze zadnego.Choć uczciwie musze przyznac że słabego brązowego nie widziałem(mowa oczywiscie o KK i pochodnych)

Zmieniony przez - elkos w dniu 2010-05-15 12:49:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1495
j/w - u dzieciakow pasy sa bardzo motywujace, dopoki nie zaczynaja startowac na zawodach, wtedy to wynik staje sie odpowiednikiem umiejetnosci i zaawansowania. Ale zeby wystartowac na zawodach potrzebny tez jest jakis min. stopien.
Podobnie jest z pasami wsrod trenerow - nie pas, (chociaz 1dan to raczej minimum) a numerek jaki posiada obok nazwy "trener klasy" i wyniki podopiecznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6972
Z kolorkami potrzebnymi do zawodów to tez czesto fikcja. Pożyczanie paskow pzry cichym przyzwoleniu organizatorów to norma. Jak wiadomo, ze zawodnik jest dobry i nie ma wymaganego stopnia to pożycza pasek i nikt nie robi o to scen.
Inny przypadek.Zdobyty zielony(czy inny kolorowy), dłuzsza przerwa i 30 kg później mamy na treningach łamagę, ktora może jakieś formy pamitęa, ale o prawidlowym kopnieciu na "czudan" nie ma mowy. I bedzie taki pouczał, poprawiał, strofował (co ja oczywiscie pokornie znoszę, choć widzę jaka lapeta) do pierwszego sparingu, po którym zapada niezręczna cisza bo dostał baty od starego, grubego, i "nietechnicznego" niedzielnego karateki, który nie pamięta nawet, jak się która forma nazywa.do tego z białym paskiem. I gdzie tu sens.

Zmieniony przez - elkos w dniu 2010-05-15 14:56:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 183 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 590
a dopuszczacie możliwość, że ktoś kto nigdy nie zdawał egzaminów a więc de facto nie ma stopnia może być dobrym technikiem i instruktorem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6972
Byc dobrym technikiem oznacza wytrenowac technikę, a nie zdać egzaminy, wiec dlaczego nie. Być dobrym trenerem np w sportach walki, to z całą pewnością możliwe. Jest wiel przykladów. W sztukach walki to raczej cieżko wogole zostac instruktorem bez odpowiedniego stopnia - wymogi danej organizacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
@Roman71, chyba wiem o czym mówisz ;) Obecnie jest to trudne. Organizacje wypracowały sobie metody nadawania stopni i szkolenia instruktorów. Raczej nie można już liczyć na powrót czasów kiedy to twórca danego stylu/szkoły brał kilku uchideshi i wysyłał w świat z misją nauczania (Aikido, Judo z nowszych przykładów).

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 974
u mnie był egzamin na pasy. jak nie podchodziłem do zdawania to zaczęli się frajerzy nabijać ze mnie że jestem oszczędny, nie stać mnie na pas coś w tym stylu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
Hm

Sprawa sie ma tak. Ja juz z 5 lat trenuje. Wczesniej wychodzilo tak ze nie mialem czasu albo kontuzja albo cos. Teraz znowu nie podchodzilem a mialem zamiar kilka wyzej no ale w lep zarwalem tak ze z rytmu mnie wybilo. Chodze z niebieskim paskiem na grupe zawodnicza gdzie 3/4 to brazowe paski, kilka czarnych i dwa zielone no i ja :) To nie pasek a czlowiek swiadczy o poziomie.

Z drugiej strony to juz wstyd bo mnie dzieci strofuja przed szatnia i strasza wyzszymi stopniami

Spadam pobiegac, chyba sie dzis wypoce troche przy tej temperaturze

Zmieniony przez - nikodem783 w dniu 2010-06-10 19:52:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy opłaca zacząć trenować sztuki walki w wieku 17 lat

Następny temat

Gyaku Zuki

WHEY premium