SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co trenować kiedy jest sie małym i szczupłym??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11375

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Tak, zarówno uderzanie jak i chwytanie jest kiepskie przy słabych warunkach fizycznych. Broń trzeba znakomicie używać, aby ją w ogóle wyciągać. Poza tym to kłopot, trzeba mieć czas na wyciągnięcie, odpowiedni dystans itp.

Rozważmy schemat: lekki bokser / kickbokser / tajbokser może zadać kilka "strzałów" i "w długą" (czyli ucieczka), dłuższa walka może oznaczać porażkę. Dobry technik i obity fighter ma szansę na wykluczenie napastnika z walki.

Grappler: ładowanie się z silniejszym i cięższym na glebę to niekoniecznie dobry pomysł. Raczej obalenie, wycinka, rzut, czy wjazd w nogi - parę strzałów lub kop z buta jak gość będzie leżał - i "w długą".

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 183 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4168
Fakt - często niezależnie co trenujesz na koniec i tak liczy się jak szybko biegasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 355 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4031
dobre jest obalenie z wyniesieniem, ktore gdy sie pocwiczy mozna zastosowac i na ciezszym przeciwniku :D

grappling jest moim berlem, parter moja korona

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 183 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4168
Rzeczywiście z wyciągnięciem broni są problemy, podczas nagłego, niespodziewanego ataku na 99,9% się nie uda. Ale podczas bardzo częstej sytuacji, gdy jesteśmy zastraszani "słownie", np. gość staje naprzeciwko nas i mówi "oddaj komórkę albo ....." wyjęcie broni może się udać.

No i każdy teleskop ma dwa końce - jak nam odbiorą naszą broń to na 100% nią dostaniemy.

Zmieniony przez - -FAMA- w dniu 2005-06-28 13:39:54

Zmieniony przez - -FAMA- w dniu 2005-06-28 13:42:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 433
no wreszcie jakies konkrety wiadomo ze jak jestem maly to nie bede na ulicy sie bil z jakims kolesiem ktory jest odemnie wiekszy i ciezszy(nie jestem glupi i nie wierze ze zostane jakims kilerem) ale jak podchadzi ktos z kim mam szanse w walce to moge mu pare razy ****** i tym samym dac sobie czas na ucieczke, zwykle koles zaczyna od gadania a jak nie umiesz sie postawic bo nie czujesz sie na silach to jestes juz skrojony, a jak umiesz takiemu pare razy zaje*** to sie chlopak zdziwi i postawi oczy w slup a ty masz czas na sprint w dluga, OCZYWISCIE WSZYSTKO ZALEZY OD SYTUACJI mialem taka jedna i do dzis se pluje w twarz ze kolesiowi nie za***alem i nie ucieklem ale cuz moja psychika siadla i czulem sie totalnie bezsilny (dochodzi strach) a koles byl niewiele wyzszy odemnie i podobnej budowy tyle tylko ze udalo mu sie mnie zastraszyc. inaczej bylo ostatnio, bylo ich 3 i wtedy to juz nie mialem nic do gadania i myslenia (jeden byl ostro napakowany) i tego dotyczylo moje pytanie co jest dobre dla ludkow w mojej sytuacji wasze zdania sa BAAARDZOOO podzielone ale i tak zaczne trenowac - tak dla samego siebie aby wzmocnic swoja psychike i nie dac sie pobic czy skroic kiedy tylko mam szanse sie obronic


PS. teraz 18 latkowie kroja 16 latkow takie czasy kazdy chce pokazac jaki z niego kozak ale oczywiscie tylko na mniejszych i slabszych (ja taki jestem wiec czesto mam takie sytuacje) ale wiekszosc z nich to leszcze i bazuja na strachu a kiedy pokazesz ze sie nie boisz koles odpuszcza i idzie w dluga (czasem wystarczy jedna bomba i koles juz kuma ze nie jestes dzieciakiem ktory sie wszystkiego boi i idzie szukac innego frajera) ja nie chce byc juz takim frajerem wiec mam zamiar zaczac trenowac

ale sie rozpisalem, prosze mnie tylko nie zlinczowac zabardzo
POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
wasze zdania sa BAAARDZOOO podzielone ale i tak zaczne trenowac - tak dla samego siebie aby wzmocnic swoja psychike i nie dac sie pobic czy skroic kiedy tylko mam szanse sie obronic -i bardzo slusznie!i tak mozna wygrywac z ciezszym i wyzszymi jak sie jest dobrym(nie jest to latwe ale jest wykonalne).a jak ktos wazy 120 kg to biegnie pewnie niewiele szybciej niz slimak czy zolw wiec mozna uzyc techniki strusia pedziwiatra.


ale wiekszosc z nich to leszcze i bazuja na strachu a kiedy pokazesz ze sie nie boisz koles odpuszcza-dokladnie.

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Ja jeszcze pozwolę sobie odnieść do argumentu, że "nic nie da człowiekowi trening, w którym walczy się tylko z przeciwnikiem o odpowiedniej wadze". Mał to być argument przeciwko np skuteczności boksu.
Walczy się z człowiekiem o równej masie, ale również trenującym. Jeżeli dochodzi do konfrontacji z kimś cięższym i nietrenującym-masz przewagę techniczną.Technika, szybkość, timing nabyte na treningu pozwalają ci zniwelować(przynajmniej zmniejszyć) jego wyższość spowodowaną większą masą ciała.Chyba, że poza przewagą masy przeciwnik jest ównie dobry technicznie-wtedy oczywiście mamy duży problem. Dlatego wypominanie kategorii wagowych jest bez sensu.
Kategorie wagowe występują praktycznie wszędzie.
Poza tym w klubie na ogół sparuje sie z osobami o różnej masie, walka zawodnicza jest jedynie zwieńczeniem treningów. Nie mówiąc już o możłiwości wystartowania w kategorii open.

Zmieniony przez - PITTT w dniu 2005-06-28 15:05:03

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
a co maja napisac uzytkownicy forum ktorzy maja mase a nie trenuja sw?wiadomo ze beda w wiekszosci(przynajmniej ci zakompleksieni) pisac ze masa jest wazniejsza od umiejetnosci i psychiki.masa jest wazna jak obaj reprezentuja ten sam poziom ,,techniczny''

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8908
A co po technice osobie co ma 60 kg jak walczy z kimś kto ma ponad 100??
Ktoś taki musi być naprawdę mistrzem, żeby sobie poradzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
nie no jak jest taka roznica wagi to lipa troche.mowie jak ktos jest wyzszy i ciezszy z 15 kg.nieraz wygrywalem z ciezszymi(w boksie i boksie tajskim).

i nie mowilem tylko o technice ale ogolnie o umiejetnosci bicia sie.

najslabsze psy najglosniej szczekaja

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Mai Thai

Następny temat

Floyd Mayweather vs Arturo Gatti

WHEY premium