SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Floyd Mayweather vs Arturo Gatti

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2249

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


25 czerwca podczas Atlantic City, niepokonany mistrz świata WBC w wadze superpiórkowej i lekkiej Floyd Mayweather stanie do walki o mistrzowski tytuł w kategorii lekkopółśredniej. Mayweather zmierzy się z aktualnym mistrzem świata WBC Arturo Gattim, dla którego będzie to trzecia walka w obronie tytułu i najtrudniejszy, jak zapowiadają znawcy boksu, pojedynek w karierze. Podczas tej samej gali, mistrz świata kategorii lekkopółśredniej Vivian Harris po raz czwarty bronić będzie mistrzowskiego pasa WBA. Jego przeciwnikiem będzie Kolumbijczyk Carlos Maussa.


Zapowiada się kolejna emocjonująca noc dla fanów boksu. Podczas prestiżowej gali boksu w Atlantic City dojdzie do dwóch pasjonujących pojedynków w kategorii lekkopółśredniej. Stawką będą pasy dwóch czołowych organizacji WBC i WBA.

Największe emocje wzbudza walka ulubieńca amerykańskiej publiczności, nazywanego przez fanów "Pięknym Chłopcem", Floyda Mayweathera Juniora, który podczas gali w Boardwalk Hall zmierzy się z pięściarzem z Kanady, 33-letnim Arturo Gatti. 27-letni Mayweather, to bez wątpienia jeden z największych pięściarzy ostatniego dziesięciolecia. Wywodzący się z rodziny o legendarnych już tradycjach bokserskich, Floyd zyskał sobie miano "złotego chłopca Top Ranku". Mający na swoim koncie mistrzowskie tytuły najbardziej prestiżowej organizacji World Boxing Council w dwóch kategoriach wagowych: superpiórkowej i lekkiej, Floyd stoczył w swojej niespełna 9-letniej karierze 33 zawodowe pojedynki, nie odnosząc żadnej porażki. Nie bez znaczenia jest również fakt, że 22 z nich zakończył przed czasem, posyłając swoich rywali na deski zazwyczaj już w pierwszych rundach walki.

Udany debiut w październiku 1996r., podczas którego znokautował już w 2 starciu swojego rywala, Roberto Apodaca, był zaledwie początkiem jego błyskotliwej kariery. Dokładnie dwa lata później Mayweather wywalczył mistrzostwo świata WBC w kategorii superpiórkowej. Mający na swoim koncie zaledwie 17 walk, dwudziestoletni wówczas Mayweather, pokonał znakomitego pięściarza, ówczesnego mistrza WBC i wieloletniego mistrza WBA w tej kategorii, Genaro Hernandeza. Pojedynek przerwano w 8 rundzie, a Genaro już nigdy nie powrócił na ring.

Po ośmiu zwycięskich obronach tytułu, Floyd zmienił kategorię na wyższą i stanął do walki o kolejny mistrzowski tytuł WBC, tym razem w wadze lekkiej. W kwietniu 2002r. podczas wielkiego bokserskiego show w MGM Grand w Las Vegas, wygrał jednogłośnie na punkty z aktualnym wówczas mistrzem świata - Jose Luisem Castillo. Osiem miesięcy później, podczas rewanżu i równocześnie pierwszej obrony pasa, Floyd po raz kolejny pokonał Castillo na punkty.

25 czerwca przez Mayweatherem kolejny, mistrzowski sprawdzian. Niepokonany "Piękny Chłopiec" zmierzy się z mistrzem świata, starszym od siebie o 6 lat, Kanadyjczykiem Arturo Gatti. - Jestem bardzo podekscytowany tą walką - powiedział podczas ostatniej konferencji prasowej. - Zawsze chciałem spotkać się z Gatti w ringu. To będzie naprawdę wspaniały pojedynek.

Zdanie rywala podziela również obrońca pasa, Arturo, który jednak zdecydowanie podkreśla, że wygra stracie i utrze nosa Mayweatherowi. - Nie mogę się już doczekać tej walki. To będzie naprawdę wielkie wydarzenie. Jestem bardzo zadowolony, że wreszcie dojdzie do naszego spotkania i będę mógł udowodnić, że to ja jestem niekwestionowanym mistrzem świata WBC, że jestem najlepszy. Floyd nie zdoła mnie pokonać. Będzie musiał pogodzić się z porażką - zapewniał Gatti.

Kto wygra według was??? Ja stawiam na Gattiego czyli prawdopodobnie jestem mniejszością

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
no i wygrał Mayweather
Kolo umie sie bic nie ma co i ta szybkośc faktycznie prawie jak u Aliego
ale wolałbym jakby Gatti wygrał ale to było prawie pewne że przegra no szkoda
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co trenować kiedy jest sie małym i szczupłym??

Następny temat

strona z linkami do emula

WHEY premium